Który blu-ray wybrać?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzisz, ile ludzi tyle opinii. Pomimo tego że Pioneer bardziej mi się podoba z wyglądu ( model 160) od Panasa, to nie wybrałem go bo jest sporo negatywnych opinii w sieci odnośnie powolnego uruchamiania, zawieszania się czy kiepskiego serwisu. Tak samo szkoda że inni producenci nie poszli w ślady Pionka jeśli chodzi o design i kolor. U mnie o wiele lepiej by wyglądał sprzęt w srebrnym kolorze i o klasycznym wyglądzie.
 

kamar59

New member
A te zabezpieczenie cinava?

Bo che kupić Panasonic Blu-ray 3D 4K WiFi DLNA BDT460EG
Czyta wszystko to jak ja nagram film w mkv i nagram go na dvd to będzie mi go czytać? A tym bardziej po USB.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No, to mój Panasonic DMP-BDT360startuje dosłownie błyskawiczne (trzeba zaznaczyć w Menu-szybki start ),obraz rewelacja i,co napisałem w oddzielnym wątku,napisy czyta bez problemów (ć,ż,ź) w formacie UNICODE.
 

Nocny_Marek

New member
No, to mój Panasonic DMP-BDT360startuje dosłownie błyskawiczne (trzeba zaznaczyć w Menu-szybki start ),obraz rewelacja i,co napisałem w oddzielnym wątku,napisy czyta bez problemów (ć,ż,ź) w formacie UNICODE.

Też zastanawiam się nad tym urządzeniem.
Czy jego praca jest dość cicha?

Te czytanie napisów polskich (ąćżź) po aktualizacji firmwar'u czy to standard?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do napisów, to się nie wypowiem bo raptem widziałem może ze 2 MKV i tam były polskie litery. Praca jest cicha, jedynie podczas wczytywania niektórych płyt potrafi "zachrobotać". Ogólnie, ja jestem bardzo zadowolony.
 

Nocny_Marek

New member
Dzięki za info. Jeszcze tylko chciałbym upewnić się, że czyta divx czy xvid z napisami .txt i .srt bo mam tego sporo i byłoby miło jakby nie robił z tym problemów.

A może i wielkość czcionki można w nim regulować?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten odtwarzacz z linku trochę się różni od tego co ja posiadam. Może sa rózne wersje na regiony? Ja u siebie nie mam niebieskiej diody. Nawet myslałem że jak uruchomię opcję "szybkiego startu" to wtedy się swieci ta dioda, ale nie. Jak się przyglądam to w moim nawet nie ma możliwości żeby coś tam się swieciło, bo brak jakiegokolwiek wgłębienia czy zamontowanej diodki po otworzeniu przedniego panelu. Z róznic jakie jeszcze zauwazyłem między moim a tym z filmiku to slot na karty SD. Ja go nie posiadam, ale za to mam 2 wejścia na USB, gdzie na filmiku posiada tylko jedno.
 

Nocny_Marek

New member
No, to mój Panasonic DMP-BDT360startuje dosłownie błyskawiczne (trzeba zaznaczyć w Menu-szybki start ),obraz rewelacja i,co napisałem w oddzielnym wątku,napisy czyta bez problemów (ć,ż,ź) w formacie UNICODE.

Hmm włączyłem w nim film i nie czyta napisów .txt. Nie pokazuje ich podczas odtwarzania w menu napisy.
Czy coś robię nie tak? Jak włączać w nim w ogóle napisy? Chyba, że nie miałeś ich w formacie .txt czy .srt tylko chodzi Ci o czytanie napisów w plikach np. mkv ?
 

Nocny_Marek

New member
Ten odtwarzacz z linku trochę się różni od tego co ja posiadam. Może sa rózne wersje na regiony? Ja u siebie nie mam niebieskiej diody. Nawet myslałem że jak uruchomię opcję "szybkiego startu" to wtedy się swieci ta dioda, ale nie. Jak się przyglądam to w moim nawet nie ma możliwości żeby coś tam się swieciło, bo brak jakiegokolwiek wgłębienia czy zamontowanej diodki po otworzeniu przedniego panelu. Z róznic jakie jeszcze zauwazyłem między moim a tym z filmiku to slot na karty SD. Ja go nie posiadam, ale za to mam 2 wejścia na USB, gdzie na filmiku posiada tylko jedno.

Mój też nie ma czytnika i nie widać miejsca na diodę świecącą. Mam też 2 USB. Tylko nie czyta mi napisów .txt w filmach divx czy xvid...
Mam najnowsze oprogramowanie do niego ściągnięte...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisy czyta, tylko muszą posiadać taką samą nazwę jak plik z filmem. Jedynie zauważyłem że nieraz ma problem z polską czcionką ( ą, ę, ś,ć)
 

Nocny_Marek

New member
Napisy czyta, tylko muszą posiadać taką samą nazwę jak plik z filmem. Jedynie zauważyłem że nieraz ma problem z polską czcionką ( ą, ę, ś,ć)

*.txt muszą być w formacie UNICODE.


Czyli jednak czyta pliki .txt, który to plik musi mieć dokładnie tą samą nazwę i aby czytał polskie litery to ten plik tekstowy trzeba zapisać w formacie UNICODE, tak?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie pamiętam dokladnie, ale w menu BD w opcjach językowych też trzeba ustawić na język polski lub wpisać kod. Kody sa w instrukcji obslugi ( chyba 8076).
 

Nocny_Marek

New member
Nie pamiętam dokladnie, ale w menu BD w opcjach językowych też trzeba ustawić na język polski lub wpisać kod. Kody sa w instrukcji obslugi ( chyba 8076).

Zgadza się. Zmyliła mnie informacja, że napisy muszą być kodowane UNICODE, a jak wklepię kod napisów 8076 i mam napisy z kodowaniem ANSI (zwykły tekst) to napisy świetnie wyświetla wraz z polskimi napisami.
Dzięki za podpowiedzi.

Aha, dioda niebieska w trybie standby nie świeci zarówno jak masz szybki start i mniejsze zużycie energii. A szkoda, bo po wyłączeniu zostawiłbym żeby świeciła...
 
Do góry