Który blu-ray wybrać?

syntehol

New member
Witam, mam zamiar niedługo kupić Blu-ray który będzie służył do oglądania płyt jak i przez sieć Blu-ray, DVD, CD, filmów avi, mp3 itp. czyli do wszystkiego jak i oglądania serwisów internetowych.
Wstępnie wybrałem trzy:

Sony BDP-S6200, LG BP730, Panasonic DMP-BDT360

LG już jest, Sony będzie za kilka dni, a Panasonic nie wiadomo kiedy. Gdyby były już wszystkie to chyba stawiałbym na Panasonica ale nie wiem czy warto czekać?
</SPAN>
 

sturek

New member
Pytanie na dziś to science fiction. Poza LG model 2013 (dość słabo oceniony na whathifi), nikt nie widział jeszcze tych odtwarzaczy, nie ma żadnych testów. Panas był na targach CES i osobiście przymierzam się do niego, bo wygląda wyjątkowo elegancko, ale poczekam na jakiś test i oczywiście cenę.

DMP-BDT360.jpg
 

syntehol

New member
Dzięki za odpowiedz. Oczywiście wiem, że Sony i Panasonic dopiero się pokażą ale patrząc na poprzednie modele to chyba nie wybiorę Sony, bo na 90% nie da się tam oglądać plików DivX jak i mogą być problemy z nagrywanymi płytami. W LG nie podoba mi się to szczelinowe wkładanie płyty i jak pomyślę, że dziecko będzie tam wsuwać płytę to czarno to widzę.
Pozostaje chyba czekać na Panasonica z serii 360.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A wiecie może czy Panas wprowadza jakiś nowy podstawowy model? Czy zastapi coś DMP 130, bo rozumiem że ten DMP 360 to nastepca modelu 330? Faktycznie ładnie się prezentuje ten sprzęcik.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Narazie jak widac cisza, ale zawsze co roku byl nowy model x10 >x20 >x30
Teraz pisza ze ma byc wlsnie ta 360 i jakies dwa modele 81 i 91 ale nie wiem czy to na europe i czy zastepuja te obecne.
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
Panasonic DMP-BDT360 - pytanie może banalne, ale jak radzi sobie z odtwarzaniem plików mkv 720p/1080p z twardziela? I czy czyta bez kłopotów napisy srt/txt? Nie ma o tym wzmianki w specyfikacjach...
 

frantic1984

Member
Podpinam się do pytania kolegi powyżej.
i mam jeszcze jedno - czy skalowanie obrazu z płyt DVD jest tak samo rewelacyjne jak w modelu 330? Testował/posiada już ktoś może ?
pozdrowienia:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A wiesz że nawet nie sprawdzalem. Właśnie napisalem na PW do kolegi -paulo- że MKV normalnie smigają, ale nie sprawdzałem jak to jest z polskimi znakami. Ale to chyba dotyczy tylko Divix, czy DVD/BD też?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Na razie na próbę odpaliłem .mkv innych plików nie mam,jednak sądzę,chociaż się nie znam,że problem będzie "globalny"."Niestety" te nasze BD,to nowość i jeszcze niewiele osób je ma i może to sprawdzić.PS.Nowy update wgrałem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo tam w opcjach jest coś odnośnie języka, i w dwóch przypadkach wklepałem kod na język PL. DVD i BD jak włączałem było ok. Może to tyczy się tylko osobnych plików z napisami TXT. lub SRT.?
 

Szlachtus

Member
Na forum ostatnio słabo z pomocą więc wziąłem sprawy w swoje ręce :D Zakupiłem Pioneera BDP-450 i jestem bardzo zadowolony. Odtwarzacz czyta chyba wszystko czego mi trzeba. Pliki mkv z napisami srt bez problemu. Tylko trzeba pobawić się ustawieniami aby odczytywał polskie znaki. Jednak Pioneer to Pioneer, poprzednie odtwarzacze dvd miałem też tej firmy i klasa sama w sobie.
 
Do góry