Ktorego OLEDa wybrac?

rogal3

Member
Witam Szanowne Grono.
Powoli przymierzam sie do wymiany telewizora (obecnie sluzy mi Sony 65XE9005 - czyli 65 calowa Bravia LED z 17 czy 18 roku - telewizor ogolnie OK bo obraz naprawde ladny ale niestety menu multimedia jest denerujaco wolne, nie wszystkie formaty video widzi i ogolnie czasem stroi fochy) i po pierwszej wizycie w sklepie mam 3-4 typy.
Szybciutko tylko slowo na temat co i jak:
Pod TV podpiete beda konsole PS4 i PS5, ten pazdzierz z Cyfry+, soundbar i fajnie by bylo, gdyby bylo jeszcze jedno wolne zlacze HDMI. Ogladane beda Netflixy, HBO Maxy, Playery itp itd - czesc z wbudowanych aplikacji, czesc poprzez streaming z tabletu (choc to chyba nie jest wlasciwie streaming bo ruch internetowy nie idzie z tabletu do TV tylko od razu z routera do TV (WLAN)). Glownie wieczorem, 2-3 metry z kanapy. na wprost i z kata max 10-20°.
Nacisk chcialbym polozyc wlasnie na to, aby menu telewizora bylo szybkie - bez zadnych wiekszych lagow. Wazne tez, aby po podpieciu USB Sticka czy dysku zewnetrznego, tez nie mielil 15 minut zanim cos wyswietli. Ale przede wszystkim TV ma doskonale wspolgrac z PS5.
A moje typy to:
1) Sony XR65A80K (1899€)
2) Samsung GQ QN 95 BATXZG (2199€)
3) LG OLED 65B29LA (1699€)
4) Sony XRA90J (to model 2021, ktory zaoferowano mi podobno w dobrej cenie - 2100€)

W jednym sklepie rozmawialem z dwoma sprzedawcami i jeden twierdzil, ze Sony jest lepszy od Samsunga, a drugi z kolei, ze Samsung jest lepszy (mowa o tych konkretnych telewizorach).
Ja lubie obie marki i oba telewizory pewnie sprostowalyby moim potrzebom ale sklaniam sie lekko ku Samsungowi, bo to najnowszy model, matryca podbno 144Hz (czy 120), design duzo smuklejszy (TV bedzie stac na komodzie) i system Tizen, ktory znam z zegarkow Samsunga i ktory wiem, ze dzialal doskonale i szybko. Ale zadnego TV nie testowalem jakos dluzej a zdalem sie po prostu na informacje sprzedawcow, krotka zabawe pilotem i obejrzenie materialow promocyjnych.

Ciekawi mnie jednak rowniez ten LG - niegdys chyba czolowy producent OLEDow. Cena bardzo zachecajaca a skoro od LG ktos podbno kupuje panele, wiec cos musi byc na rzeczy.
No i ten ostatni Sony - nie mam absolutnie nic przeciwko kupowaniu modeli posezonowych (czy jak je tam nazwac) ale czy w tym modelu bylo cos nie tak, ze sie ostal na polce?:) A moze jednak to swietna okazja do zakupu dobrego TV w jeszcze lepszej cenie?
Co sadzicie? A moze macie jakies typy, ktore zmiota to zestawienie?
Z gory dziekuje i ide szukac informacji o nich.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
System w tv nie będzie miał znaczenia, jak podepniesz (np.) Shielda i szybko zapomnisz, czy masz tam Tizena, Google itd.
Włączysz TV, weżmiesz pilota od Shielda i tam będziesz operował, a widzę, że to ma dla Ciebie głównie znaczenie.
Mam 2 Oledy LG i dla mnie ten ich Webos to nieporozumienie, nie wspominając już o tej tandecie zwanej pilotem, ale jak wspomniałem - Shield i po temacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale porównujesz między sobą modele z różnej Ligi.
LG jest - bez zmian - największym producentem matryc Oled na rynku.
Wybrałbym LG 65C21 w tej klasie.
Pytanie ile masz max kasy ?
 

rogal3

Member
@armanik - wolę uniknąć korzystania z dodatkowych pilotów. W tej chwili mam 3 czy 4 i mnie trafia. Myślę, że nie muszę mieć błyskawicy ale niech ten system chodzi względnie dobrze. Od biedy to nawet na swoim Soniaczu korzystam, ale po prostu nie jestem zadowolony 🙂
@kiki - być może to różne ligi ale w jednym kręgu przystępności finansowej - właśnie tak do dwóch tysięcy euro. Z minimalnym hakiem, ale lepiej poniżej:) To, że TV jest z wyższej ligi, nie oznacza, że jest on pod każdym względem lepszy. Tak myślę przynajmniej.

Chodzi mi więc o porównanie tych dwóch pierwszych modeli, bo na nie się w sklepie zdecydowałem, oraz o dorzucenie konkurenta wartego uwagi a nawet na pewno lepszego:)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem, najlepszy OS na TV to Android TV a najlepszą jego implementację ma SONY. Oczywiście mam na myśli aktualne modele. Menu telewizora SONY jest ładne wizualnie i technicznie dobrze zintegrowane z systemem. Obecnie działa bardzo responsywnie.
Dla odmiany aktualne modele Philipsa tez mają szybko działający Android TV (ta sama platforma sprzętowa co w SONY) , ale menu Philipsa z ustawieniami telewizora działa i wygląda jak z poprzedniej epoki. Do tego nęka co chwilę uporczywymi komunikatami, których nie da się wałczyć. Porażka. Z tego powodu wolę już używać Nvidię Shield TV, pomimo, że ten sam system mam w TV (Philips OLED807).

Podświetlany aluminiowy pilot w SONY też jest rewelacyjny. Można bez problemu go dokupić, jeśli w komplecie z TV jest plasyikowy bez podświetlenia. Dla porówna piloty u Philipsa są za duże, niewygodne (źle leżą w dłoni) a ich podświetlenie (jeśli jest) działa swoim życiem i złącza się kiedy chce.
 
Ostatnia edycja:

DżinZbutelki

New member
System w tv nie będzie miał znaczenia, jak podepniesz (np.) Shielda i szybko zapomnisz, czy masz tam Tizena, Google itd.
Włączysz TV, weżmiesz pilota od Shielda i tam będziesz operował, a widzę, że to ma dla Ciebie głównie znaczenie.
Mam 2 Oledy LG i dla mnie ten ich Webos to nieporozumienie, nie wspominając już o tej tandecie zwanej pilotem, ale jak wspomniałem - Shield i po temacie.
Ja mam jednego oleda i uważam, że Webos jest świetny. Znając Twoje zdrowe podejście Armanig( jestem na forum od 2011r) , to ciekawe , że zdecydowałeś się na oled LG znając rzekome mankamenty systemu Webos ...
Jeżeli chodzi o pilota , to się zgadzam - tandeta ! , ale przecież nie pilot przy zakupie telewizora jest istotą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak dla mnie mało intuicyjny system, albo po prostu nie mogę się do niego przyzwyczaić.
Żle mi się klika tym pilotem, a może to przez niego mam takie podejście?
 

DżinZbutelki

New member
Myślę, że Webos nie jest dla Ciebie , bo jak by to była tylko kwestia przyzwyczajenia, to przyzwyczaił byś się już 18 razy ;)
Mi tam się klika fajnie - szkoda tylko że tak trzeszczy . Żyroskop nie do zastąpienia.
To tylko pilot, ale faktycznie mogli zapanować nad tym kawałkiem plastiku .
Mój jest z 2019 roku .
Może w najnowszych flagowych modelach coś się zmieniło - nie wiem ...
Choć widząc jak obecnie producenci tną koszty na wszystkim na czym tylko można, to raczej wątpię.
Obecnie aluminiowy Panel we flagowych amplitunerach to już rzadkość...
 

rogal3

Member
OK, wybrałem LG65C27. Niestety pilot po wyjęciu z pudełka okazał się uszkodzony bo kulka nie klika w lewo. Ciekawe co na to sklep albo LG. I druga sprawa, która już podniosła mi ciśnienie - brak możliwości streamowania z TVPgo, Playera czy Canal+. Jeśli nie ma faktycznie możliwości streamowania za pomocą jednego przycisku (tak jak na YT, które akurat daje się streamować) no to wdepnąłem w niezłe gówno...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kupiłeś nie z polskiej dystrybucji ?
Nie dostaniesz Cashback 1000 zł od LG Polska.
To jeszcze dodatkowo przepłaciłeś bo wychodzi teraz 65C21 za 6999 zł z pakietem dodatkowych gratisów o wartości 500 zł.
 

rogal3

Member
To kupiłeś nie z polskiej dystrybucji ?
Nie dostaniesz Cashback 1000 zł od LG Polska.
To jeszcze dodatkowo przepłaciłeś bo wychodzi teraz 65C21 za 6999 zł z pakietem dodatkowych gratisów o wartości 500 zł.
Nie kupiłem z polskiej dystrybucji bo nie kupowałem w Polsce. Z resztą żadne cashbacki mnie nie interesują a gratisy to wartość pewnie wg cen producenta (niemających za wiele wspólnego z cenami rynkowymi). C27 kupiłem akurat w najlepszej możliwej cenie (online i offline) i z samego telewizora jestem bardzo zadowolony. Gorzej z pilotem no i tym nieszczęsnym WebOSem. W weekend będę wertować forum w poszukiwaniu informacji nt Chromecasta i pochodnych oraz jakiegoś HDMI Splittera...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena rynkowa u każdego producenta jest bo musi być.
Ważne dla każdego jest ile płaci :).
Pilot jest ten sam co do serii C21 , więc jest dostępny. Chromecast czy box z Andoidem - rozwiązują problem.
 

Nicknitro

New member
To kupiłeś nie z polskiej dystrybucji ?
Nie dostaniesz Cashback 1000 zł od LG Polska.
To jeszcze dodatkowo przepłaciłeś bo wychodzi teraz 65C21 za 6999 zł z pakietem dodatkowych gratisów o wartości 500 zł.
Mógłbyś napisać coś więcej na pw? Jestem zainteresowany zakupem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgodnie z prośbą masz na PW.
Oczywiście Cashback jest 1000 zł dla modelu 65"
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry, wiadomo kiedy w sklepach pojawi się nowa seria oled od LG G3, albo inaczej kiedy była premiera G2 ?
 

rogal3

Member
To by tłumaczyło promocje na tego LG.
W Niemczech aktualnie ten model wychodzi (po odjęciu cashback i innych bonusów) nieco ponad 1300€. Ja zapłaciłem 500€ więcej. Gdybym kupował wysyłkowo, mógłbym TV zwrócić ale niestety kupowane w sklepie, za gotówkę, więc nie ma prawa zwrotu. Trochę szkoda bo jednak w kieszeni zostałoby na jakiś soundbar czy nawet TV do innego pokoju...

Co do samego modelu to mam 3 pytania:
1) czy sterownie zewnętrznymi urządzeniami (Konsola, dekoder, soundbar) ogranicza się na prawdę tylko do aktywacji lub deaktywacji tej funkcji? W poprzednim Sony mogłem każde wyjście HDMI ustawić jak chcę i do tego czy ma włączać i wyłączać czy tylko włączać albo tylko wyłączać. Przydatne jak chce nagrać coś na dekoder ale wyłączyć TV, albo pobrać na konsolę. W LG niestety ta funkcja w takiej postaci jest nieprzydatna bo wyłącza dekoder gdy ma pozostać włączony...

2) Dlaczego Soundbar (budżetowy Denon) połączony przed BT, ma w przypadku konsoli lagi? W przypadku TV jest OK.

3) Jako, że zmuszony zostałem do podpięcia Chromecasta, brakuje mi jednego HDMI (właśnie do soundbara albo którejś konsoli). Widziałem różne Splittery (rozdzielacze) - czy one są warte zakupu? Tzn czy obsłużą wszystkie formatu audio i video? Czy któryś jest warty uwagi?
Uprzedzając - Soundbar po BT czy kablu optycznym jest cichszy i chyba nawet gorszej jakości niż po HDMI - co jest bardzo irytujące przy przełączeniu na inne źródło (z Chromecasta na dekoder) - chyba, że jest opcja normalizacji głośności dla wszystkich źródeł - ale takiej nie znalazłem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry