Które BD czytają pliki MKV?

Horhe Ortega

New member
Ktoś gdzieś pisał że testował w sklepie oba modele i wtedy(dość dawno więc może już soft to zmienił) wyszło mu że : -
model BD 350 ---> obsługa dysków w NTFS (pliki powyżej 4 GB), brak obsługi kontenera MKV. oraz plików w Divx HD
model BD 350-V ----> brak obsługi dysków w NTFS (nie widział kostki USB 16GB w ntfs), za to obsługiwał MKV i Divx HD z płyt DVD DL
Ja nie testowałem , ale chyba warto sprawdzić skoro nawet ntfs wchodzi w grę ? Aktualnie soft jest ten sam a i instrukcja też więc raczej powinno być tak samo w obu.
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Horhe Ortega napisał:
Ktoś gdzieś pisał że testował w sklepie oba modele i wtedy(dość dawno więc może już soft to zmienił) wyszło mu że cyt. - Ja nie testowałem , ale chyba warto sprawdzić skoro nawet ntfs wchodzi w grę ? Aktualnie soft jest ten sam a i instrukcja też więc raczej powinno być tak samo w obu.
Dobra ściągam coś w MKV i zasuwam do sklepu zrobić test, jak czyta MKV z płyty to go biorę, za tą kasę miodzio. Możesz tylko wytłumaczyć o co chodzi z NTFS, to jest również format plików czy co? Bo też ogarniam to wszystko powoli i jeszcze dużo się uczę

Może ktoś by wrzucił jakiś link z najmniejsza pojemnością MKV żebym szybko zaciągnął to bym do sklepu wystartował zaraz
 

Lemoniada

Member
Ściągam z torrentów filmy w mkv takie żeby mieściły sie na płycie DVD tak do 4.5 GB. Jakim programem muszę to wypalić i jak żeby chodziły na odtwarzaczu BD który czyta pliki mkv
 

adam6150

New member
Lemoniada napisał:
Ściągam z torrentów filmy w mkv takie żeby mieściły sie na płycie DVD tak do 4.5 GB. Jakim programem muszę to wypalić i jak żeby chodziły na odtwarzaczu BD który czyta pliki mkv

zwykłym Nero. Wybierz kompilacje DVD-ROM (UDF) a potem postepuj tak jak ze zwyklym Divx-em. Napisy muszą mieć tę sama nazwe co plik filmowy.
 

adam6150

New member
Na stronce LG jest informacja, że playerek zostal wycofany z produkcji. Moze lepiej dołożyc do 370-tki. Nie znalazłem info, ze czyta mkv.
 

Horhe Ortega

New member
Wycofany z produkcji(to czeka każdy model więc nie taki dramat)jest model 350.350V jeszcze "żyje" i jeżeli nawet działa tak jak pisałem-to i tak dobrze(?).W sklepach mogą jeszcze być te bez "V".W rtveuroagd jest V-ka.
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Wczoraj byłem w rtv euro i sprzedawca na dzisiaj ściągnie mi ten model , jeżeli przejdzie testy z mkv to go biorę. Nagrałem mkv na płyte dvd oraz nagram taki z 7 GB mkv na pena zobaczymy co przeczyta, jest to model V
dzięki za info jak nagrac plik
 

adam6150

New member
Lemoniada napisał:
Wczoraj byłem w rtv euro i sprzedawca na dzisiaj ściągnie mi ten model , jeżeli przejdzie testy z mkv to go biorę. Nagrałem mkv na płyte dvd oraz nagram taki z 7 GB mkv na pena zobaczymy co przeczyta, jest to model V
dzięki za info jak nagrac plik

Na pena nie nagrasz 7 GB (fat32 do 4GB). Zobaczymy jak pokaże z płytki, sam jestem ciekaw.
 

Lemoniada

Member
Dlaczego nie nagram chodzi o to że czyta tylko do 4 GB ? Bo pena mam 8 GB, chciałem nagrać na jednego pena coś 7 GB a na drugiego pena trailer mkv , to samo z płytami , na Double Layer i zwykłą dvd , zobaczymy
 

piotrflo

New member
A jak wyglada kwestia odtwarzania plyt z muzyka na 370-tce? Jak z jakoscia dzwieku z tego odtwarzacza? Czy ktos mial mozliwosc przetestowania tego?
 

Lemoniada

Member
Dobra tak na szybko bo świąteczne obowiązki gonią, moja 350tka V już stoi na półce, BD czyta pliki w formacie MKV z płyty jak i pendriva narazie sprawdzałem takie do 4 GB bo nic większego jeszcze nie ściągnąłem. Czyta również Divix HD, oraz video w MP4, AVC również. Wszystko to jest zaznaczone na pudełku jak i na BD na naklejce. Za 475 zł w Rtv Euro Agd nie pozostawiaja wyboru jak tylko zakupić.

Tylko nie wiem teraz jak podłączyć 5.1 czy jeżeli jest wejście coaxial, to znaczy że koniecznie musze po nim podłączyć kablem żeby było 5.1 czy HDMI może wypuszcza również. Z tego co czytam w instrukcji jest napisane że po HDMI też powinno wypuścić tylko nie wiem którą opcje wybrać, trochę sie bawiłem ale w 5.1 nie idzie po samym HDMI

Sąt akie opcje po HDMI
Stereo PCM
Multi-Ch PCM
Powtórne kod. DTS
Przejście pier.

Te same opcje sa dla SPDIF

nie wiem co ustawic i skąd mam wiedziec czy sam HDMI wypuszcza dźwięk w 5.1,
Jest jeszcze opcja
Częstopliwość próbkowania
48KHz
96KHz
192KHz
którą wybrać
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
"Przejście pier.(-wotne)" to w terminologii LG bitstream lub passtrough, czyli wypuszczanie na wyjście niezdekodowanego strumienia bitów: DD, DD Tr HD, DTS, DTS HD MA i te pe; także MLPCM, jeśli płyta ma taką ścieżkę dźwiękowa. Oczywiście jeśli chcesz korzystać z "gęstych" formatów, musisz użyć HDMI. "Przejście pier." na SPDIF ograniczone jest do tzw. rdzeni w ścieżkach bezstratnych DD i DTS, z LPCM uzyskasz tylko downmix 2.0.
 

Lemoniada

Member
Czyli jak mam DVD w 5.1 DTS to która opcje wybrac bo pokazuje mi cały czas dwa kanały na ampli mam Yamahę 6060 może coaxial musi być urzyty
 

Lemoniada

Member
1.Sprawdzałem moja Yamaha ma HDMI Version 1.2a, możesz mi wytłumaczyć co to dla mnie znaczy, z tego co ja tak sobie tłumaczę choć żadnym ekspertem nie jestem, to 5.1 otrzymam tylko poprzez użycie coaxiala,dlatego , że LG ma HDMI 1.3?
3.Tylko dlaczego jak miałem z tą samą Yamahą podpięte PS3 dwuletnie fat, to dźwięk szedł tylko po HDMI i był w 5.1?
W moim amplitunerze wszystkie cyfrowe gniazda wejściowe są kompatybilne z sygnałem cyfrowym o częstotliwości próbkowania 96KHz. Może jeszcze jest jakies znaczenie na wejściach w amplitunerze HDMI przy jednym jest DVDin1 a przy drugim DTV/CBL2, może to ma też jakiś wpływ że jak podłącze w to to nie ma 5.1 a jak w tamto to jest?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz dźwięk transmitować po HDMI, to w LG musisz ustawić "Multi-Ch PCM", co włączy dekodowanie DD i DTS do MLPCM w odtwarzaczu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
amplituner przyjmie wtedy sygnal w taki sam sposob i w takim samym formacie co z PS3, oczywiscie bedzie ci dekodowal wszystko (bazuje na twoim opisie) lacznie ze starymi formatami. wiec jesli bedziesz chcial miec zapalona flage DTS lub DD na wyswietlaczu amplitunera biedziesz musial przestawiac opcje audio na "przejscie pierw." (przy ogladaniu DVD i mkv oczywiscie...)
 

Lemoniada

Member
mat74 napisał:
amplituner przyjmie wtedy sygnal w taki sam sposob i w takim samym formacie co z PS3, oczywiscie bedzie ci dekodowal wszystko (bazuje na twoim opisie) lacznie ze starymi formatami. wiec jesli bedziesz chcial miec zapalona flage DTS lub DD na wyswietlaczu amplitunera biedziesz musial przestawiac opcje audio na "przejscie pierw." (przy ogladaniu DVD i mkv oczywiscie...)

Nic mi się na wyświetlaczu takiego nie pali, mam ustawione w LG na Multi chanel, i 96 KHz i chyba jest ok,
 
Do góry