Które BD czytają pliki MKV?

janusz

New member
Bez reklam
Niestety jest tego na razie mało LG 370, Samsung 1600, być może w tej cenie dostaniesz LG390, Samsung 390 które ponadto mają kilka innych dodatko oraz JVC (być może na bazie LG370, ale może to być plotka).
 

Kristobal

New member
Lemoniada napisał:
tylko czytałem że są problemy z mkv powyżej 4 GB

Nie tyle problem z mkv, tylko nie czyta NTFS, a wiadomo ze przy fat jest ograniczenie do 4 GB wielkości pliku - wystarczy podzielić plik programem mkvtoolnix (dzieli go automatycznie wraz z napisami).
Pliki mkv większe niż 4gb, zapisane na płycie dvd-r są czytane prawidłowo!
 

Lemoniada

Member
Kristobal napisał:
Nie tyle problem z mkv, tylko nie czyta NTFS, a wiadomo ze przy fat jest ograniczenie do 4 GB wielkości pliku - wystarczy podzielić plik programem mkvtoolnix (dzieli go automatycznie wraz z napisami).
Pliki mkv większe niż 4gb, zapisane na płycie dvd-r są czytane prawidłowo!
czyli problem żaden.
Czy ten BD czyta Divx HD czy dopiero robi to model 390?
 

Kristobal

New member
Lemoniada napisał:
czyli problem żaden.
Czy ten BD czyta Divx HD czy dopiero robi to model 390?
Jeśli masz na myśli Divx HD zakodowane kodekiem divx - to nominalnie nie czyta, wystarczy jednak zmienić nagłówek fourcc na xvid i wtedy działa :)
Oczywiscie xvidy w hd czyta :) Jeśli czegoś mi nie czytał - zapisywałem do mkv za pomocą mkvtoolnix i po problemie.
 

Kristobal

New member
390 - jedynie wtedy jeśli koniecznie potrzebujesz NTFS, WIFI i analogowe wyjscie 7.1. Ja wybrałem 370 i jestem zadowolony.
Samsung 3600 - też jest niezły, ale na "konkurencyjnym" forum jest dyskusja o problemach z popularnymi filmami bluray (avsforums też o tym donosi) - min. nie odtwarza oryginalnego Terminatora Salvation i paru innych...
 

Lemoniada

Member
Kristobal napisał:
390 - jedynie wtedy jeśli koniecznie potrzebujesz NTFS, WIFI i analogowe wyjscie 7.1. Ja wybrałem 370 i jestem zadowolony.
Samsung 3600 - też jest niezły, ale na "konkurencyjnym" forum jest dyskusja o problemach z popularnymi filmami bluray (avsforums też o tym donosi) - min. nie odtwarza oryginalnego Terminatora Salvation i paru innych...

Ja mam amplituner Yamaha 6060 (to samo co 661)
http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=552123

wypuszcza po HDMI, więc LG 370 powinno wystarczyć, z tym że ampli nie ma tych HD true itd ale BD za załatwia sprawę ze swojego pokłądu?
 

adam6150

New member
Chyba nie. Lg rozkoduje HD audio ale prześle przez HDMI w postaci LPCM 5.1. Ja do końca nie wiem, czy Twoja Yamaha "przepuści" taki sygnał przez HDMI.
Dla Ciebie leprzym zozwiazaniem będzie LG 390 (wyjścia analogowe audio)
 

Lemoniada

Member
adam6150 napisał:
Chyba nie. Lg rozkoduje HD audio ale prześle przez HDMI w postaci LPCM 5.1. Ja do końca nie wiem, czy Twoja Yamaha "przepuści" taki sygnał przez HDMI.
Dla Ciebie leprzym zozwiazaniem będzie LG 390 (wyjścia analogowe audio)

może koś jeszcze sie wypowiedzieć bo Lg 390 cena kosmos wole kupić LG370
 

ArtS007

New member
Bez reklam
370, podobnie jak 390, posiada funkcję DTS reencode. Dzieki niej możesz przy pomocy wyjścia SPDIF lub HDMI podać sygnał DTS nawet ze ścieżek HD. Oczywiście odtwarzacz potrafi wysłać tzw. core ścieżek HD, czyli odpowiednio Dolby Digital lub DTS.

ArtS :)
 

tachoo

New member
jest jeszcze jedna ważna zaleta BD390 - odtwarza przez sieć pliki multimedialne (z tego co mozna wyczytać o 370 to sieć służy tylko do obsługi youtube, aktualizacji firmware)
 

apple

New member
Lg Hr400

tachoo napisał:
jest jeszcze jedna ważna zaleta BD390 - odtwarza przez sieć pliki multimedialne (z tego co mozna wyczytać o 370 to sieć służy tylko do obsługi youtube, aktualizacji firmware)
Oglądając stronę LG zauważyłem nagrywarkę HR400, która ma funkcje 390 (z podstawowego opisu) + nagrywanie (MPEG2). Niestety informacje tam zawarte są zaledwie szczątkowe. Nawet nie wspominają o tunerze DVB, choć na innych stronach sprzedawcy tę funkcję podają. O tym czy to standard MPEG 2/4 oczywiście równiez nic nie ma. Na forum również jeszcze nic nie ma, bo to nowość. Pozostaje producent. Zapytałem LG o kilka rzeczy, których nie podają - odpisali, że to wszystkie dostępne informacje, odesłali na stronę o której pisałem, że jest niedokładna. Nie odpowiedzieli na ŻADNE pytanie. LInku do instrukcji również nie podali (do BD390 mozna znaleźć na stronie urządzenia).
Czy może być żałośniejsza odpowiedź producenta?

Moje pytania.
- jaki jest system DVB-T (MPEG2/4)
- czy do USB można podłączyc dysk NTFS (z plikami wiekszymi niz 4 GB - np. mkv)
- czy dysk zewnętrzny może służyć do nagrywania?
- czy odtwarza filmy YouTube w HD
- jaki ma REGION DVD (a może jest refion free)
- czy Wi-Fi obsługuje szyfrowanie WPA2

Może jednak ktoś ma już ten sprzęt i wie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry