Która Nagrywarka HDD ???

a4tech

New member
Witam.

Jaką możecie polecić mi stacjonarną nagrywarkę HDD ???
Powiedzmy do 800 PLN (cena sklepowa).
Zależy mi na markowym produkcie ;)

Nagrywarka ma poprawnie współpracować z LCD, tunerem satelitarnym i anteną naziemną.

- Ważną dla mnie funkcją będzie możliwość wycinania reklam.
- Możliwość nagrania zapisanego materiału z HDD na płytę DVD.
- Mile widziane wejścia i wyjścia jak najlepszej jakości sygnału.
- Możliwość programowania czasu nagrywania
- Fajną sprawą byłaby możliwość podłączenia komputera i zgrywanie plików z HDD nagrywarki na PC (lecz nie jest to konieczne)

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nagrywarki ??? (wszystkie opinie mile widziane) :D


Pojemność dysku nie ma dla mnie znaczenia. Nie musi mieć 500GB ;)
Wyczytałem, że podobno w tej dziedzinie rządzi Pioneer, ale cena zaporowa :(

Jeżeli chodzi o producentów to czy Panasonic bedzie sensownym wyborem ???
A może lepsze nagrywarki produkuje np. Sony ???


Czekam na wszelkie opinie, porady jak i podpowiedzi :)


Czy są na rynku nagrywarki które przyjmują (i nagrywają) sygnał poprzez złącze HDMI ???
I czy w nagrywarkach są już montowane tunery cyfrowe (MPEG2 lub MPEG4) ???
 
Ostatnia edycja:

darek24111

New member
Poczytaj zamieszczone tutaj wątki o panasonikach i pioneerach (555 i 560);
Ja polecam Pioneera 560 za ok 1100 PLN (warto dopłacić); to akurat Pioneer robi dobre...
 

żona

Banned
Ja polecam LG RH serii 3.Wg. mnie dobre i niedrogie mam LG RH 387 więc piszę swoją opinię,a jeśli chodzi o możliwości to niewiele ustępuje wiele droższemu Pioneerowi.Możesz sobie porównać specyfikacje techniczne i wszystko będziesz wiedział o różnicach(jest ich b.mało).Pozdrawiam.
 

IGBT

New member
Sony RDR HX780.
Skalowanie do 1080p obraz naprawdę po HDMI na 52 calach jest super.
Może nagrywać z płyty na HDD (jeśli płyta zezwala, jeśli nie zezwala to można zgrać na PC, usunąć co trzeba, zgrać na DVD i już zezwala) i odwrotnie.
Można zgrywać z USB na HDD.
Oczywiście możliwość progrmowania czsu nagrań - bardzo dużo opcji.
Funkcja szafy grającej.
Funkcja photo album.
Kopiowanie z kamery HDD i z DV.
Kasowanie fragmentu nagrania (reklamy).
I wiele innych.
Ja używam ok 20% możliwości tej nagrywarki.
Dysk 160GB - w najlepszej jakości ok 50 godzin nagrania. Jest chyba ponad 5 jakości nagrania. W najgorszej można nagrać coś ponad 300 godz.
W AGDRTV czasami mają cenę 800-850zł.
Wyższy model sonego ma tylko większy dysk - 250GB, cena ok 1100 zł.
Nie bardzo chciałem kupować nagrywarkę DVD/HDD bo już dobry DVD mam ale rodzina wymagała - bajki.
A teraz i mi się często przydaje. No i mam skalowanie do 1080p a w moim starszym DVD tylko komponent. Ściągnij sobie instrukcję - tam są odpowiedzi na twoje pytania. Jak za 800 zł to naprawdę godny polecenia sprzęt.
 

a4tech

New member
Dzieki serdeczne za Wasze opinie.

Poki co narazie moim fawortem jest chyba te cudo Sony HX780 :D


Mam do Was jeszcze jedno pytanie...

Czy może wiecie czym istotnym rożni się model HX780 od HX680 ??? Oczywiście oprócz pojemności dysku ;)

Pytam, ponieważ na stronie Sony w porównywarce w wiekszości pozycji jest tylko tekst "Brak danych" :(


Inne propozycje w podanym przedziale cenowym (800 PLN) mile widziane :D
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
680 to starszy model a w sklepach kosztuje podobnie do 780. Nie ma w tej chwili sensu kupować 680. To co widać w sklepach jeśli chodzi o 680 to stare zapasy magazynowe.
 

tomas26

New member
tak otwarza napisy polskie tylko mala czciaka i mozna starcic przy dluszym ogladaniu wzrok i trzeba jakims tam programemm ( nie pamietam jakim ) powiekszac czcionke:p
 

a4tech

New member
@IGBT

Serdeczne dzieki za wyjaśnienie tej kwesti.


Mam jeszcze takie pytanie...

Czy gniazdo USB "TYP A (2.0)" można wykorzystać do podłączenia zewnętrznego dysku twardego w celu odtwarzania plików (audio-video) ???

Pytam, ponieważ w moim odtwarzaczu DVD (Ferguson D-880 HX) mam taką mozliwość :)


Właściwie jakie funkcje spełnia ten port w tym modelu nagrywarki ???
 

Bracket

New member
a4tech napisał:
@IGBT

Serdeczne dzieki za wyjaśnienie tej kwesti.


Mam jeszcze takie pytanie...

Czy gniazdo USB "TYP A (2.0)" można wykorzystać do podłączenia zewnętrznego dysku twardego w celu odtwarzania plików (audio-video) ???

Pytam, ponieważ w moim odtwarzaczu DVD (Ferguson D-880 HX) mam taką mozliwość :)


Właściwie jakie funkcje spełnia ten port w tym modelu nagrywarki ???
Witam
Właśnie też jestem przed kupnem nagrywarki (dla rodziny...bajki;))
wybrałem dwa modele
SONY RDR HX 980(250GB) oraz
PANASONIC DMR EH67 (chyba też 250)
czytałem parę opinii i do tej pory 70:30 dla SONY
Proszę także o informacje o USB-
1. czy mozna przegrać z notebooka na twardy dysk nagrywarki jakiś film lub zdjęcia
2. jaki program do powiększania napisów w DiVx?
Pozdrawiam
Brack :cool:
 

Bracket

New member
IGBT napisał:
Sony RDR HX780.

Można zgrywać z USB na HDD.
pytanie tylko co?
poprzednie modele nie miały takiej możliwości a USB służyło do odczytu zdjęć lub mp3 (bez video). drugie złącze USB do podłączenoia drukarki(tylko).
nastapiły zmiany?
co do mojego drugiego poprzedniego pytania już wiem subtitle workshop.
nadal pozostaje pytanie co z USB?

pozdr. Brack 8)
 

a4tech

New member
Mam kolejne info (z innego forum), że podobno model Pioneer-a DVR 560 H ma strasznie kiepskie USB :confused:

Sprzęt posiada port USB, lecz zupełnie nie radzi sobie z odtwarzaniem DIVX z zewnętrznego HDD jak i Pen-a -LINK- :(

Czy ktoś z Was może to potwierdzić ?????


W moim przypadku nie zależy mi na kopiowaniu DIVX na HDD nagrywarki (od tego mam zewn. HDD) ;)

Natomiast bardzo zależy mi na poprawnym odtwarzaniu DIVX jak i XVID z zewnętrzych pamięci typu (Pendrive i HDD).


Czy ktoś z Was orientuje się jak w takim razie wygląda to w modelach:
- Sony RDR HX780 - Panasonic-u DMR-EH58 ???

Wyczytałem również, że podobno EH58 ma bardzo dobrą jakość obrazu jak i zapisu :D
Jak to wygląda w nagrywarkach Sony ???


Wszelkie Wasze opinie mile widziane :D
 

szejkjarek

New member
Sony HX780

Mam trzy pytania odnośnie nagrywarki Sony HX780 ?

- Czy bez problemu podłączę pod nią dowolny magnetowid i zgram materiał VHS na dysk twardy nagrywarki ?

- Czy materiał VHS zgrany na HDD można dowolnie przycinać ?
( np: nagrywam już z HDD na płytkę DVD film VHS - powiedzmy wesele - to po jakieś piosence robię stop - wkładam drugą płytkę - i od nowej piosenki - nowa płytka) ?

- Czy nagrywa na płytach 8 GB

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli dwie pierwsze odpowiedzi będą na TAK to w poniedziałek będę miał ją w domku.

Pozdrawiam :cool:
 

Bracket

New member
a4tech napisał:
Jeżeli tak, to już możesz ją kupować :D
też już stoje przed zakupem- pośrednio otrzymałem odpowiedź na temat zgrywania na HDD nagrywarki.
Pozostaje tylko pytanie:
Jakie rodzaje plików czyta bezpośrednio z połączonego pendrive'a?
1. MP3
2. JPG
3. Divx(film)
4. DVD(film)
najbardziej interesuje mnie pkt.3
Pozdrawiam
Brack 8)
 

szejkjarek

New member
Na swoje 2 pytanie jeszcze nic się nie dowiedziałem mimo to dzisiaj kupiłem tą nagrywarkę ( Sony HX780 ) - kurier dotrze we wtorek - to będę wiedział.

Co do twojego pytania to Sony HX780 odtwarza z pendrive zdjęcia i mp3 , ale nie czyta DVD i Dvix z niego.

Wszystko z pendrive czytają za to nagrywarki Philips , ale miałem 2 DVD Philips , wytszymały po 1 rok i zmieniam na Sony - nie będę ryzykował.
 
Do góry