Która kablówkę (HD) wybrać?

actchris

New member
Ja wybrałem UPC bo mają nagrywarkę (bardzo praktyczna rzecz) do tego mają kanały BBC jako chyba jedyni na rynku.

Obraz z dekodera b.dobry, jedynie brak możliwości zmiany kanałów troszkę martwi ale daje się przyzwyczaić :)

Co do kabla analoga to w sypialni pociągnęli mi drugi kabel w ramach instalacji, każde następne podpięcie to koszt ok 20 zł z czego co pamiętam.
 

saszkaaa

New member
marciniozo napisał:
Robert, mój przedmówca ma niestety rację z za jakość w Polsce trzeba zapłacić jak chcesz mieć kanały HD to musisz się z tym liczyć w każdej sieci. W zależności od ilości tych kanałów.

Ja obecnie mam Kablówkę Multimedia Polska, mam pięć kanałów HD i płacę za wszystko około 110zł / plus dodatkowo do tego opłata za Internet.... /

Mam pytanie, czy sygnał z dekodera puściłeś przez kabel hdmi?
UPytam bo u mnie przez taki kabel (TOSHIBA 40zf335) NIE POZWALA SIę POłąCZYć - telewizor nie ma zabezpieczenia przed kopiowaniem.
Masz może na to radę.

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
połączenie

Tak dekoder z TV podłączyłem przewodem HDMI i wszystko działa.
Niestety nie wiem jak rozwiązać Twój problem.....
 

ra74

New member
jak jeszcze nie wybrałeś do rzuć okiem na stronę upc, cenowo chyba teraz wymiatają za ok 134 net 10mb i pakiet max z nagrywarką, minusem są chyba jakieś chocki z umowami, przedłużaniem itp, w asterze jak podwyższają prędkość netu to wszystkim w upc trzeba wchodzić w kolejne promocje
 

robertw3d

New member
@ra74 - w mixie wygląda to rzeczywiście rozsądnie. Ale na chwilę obecną sytuacją wygląda tak, że WAF w przypadku TV jest ok, natomiast jest problem z akceptacją cen kablówki :( pewnie jak to się zmieni, to do mnie na osiedle wejdzie aster :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak, ceny za kablówke sa kosmiczne a w dodatku nie ma jakieś imponującej liczby kanałów HD. Co prawda jest dużo SD, ale jak to mówią od tego się juz odchodzi;)
 

thomasj

New member
Odświeżę trochę ten temat którą kablówkę HD wybrać, ale odpowiem której kablówki (dostawcy) NIE wybierać, zdecydowanie odradzam Multimedia Polska Cyfrowa.
Zakupiłem nowy TV Panasonic plazmowy i chcąc się cieszyć dobrym obrazem zdecydowałem się na podłączenie cyfrówki, jako że do tej pory korzystałem z Multimedia Polska (TV analog., internet, telefon) postanowiłem przy niej pozostać.
Szanowny Pan przyszedł podłączył, włączył kanały z dekodera a tu WIELKIE rozczarowanie obraz taki jak z analogówki, Pan powiedział że tak niestety to wygląda na nowych TV na starych by to wyglądało lepiej (bezsensowna bzdura, to po co wypuszczają kanały cyfrowe, żeby je oglądać na starych odbiornikach czy na nowych ) mało tego gdy zacząłem porównywać te same kanały z analogowej i z cyfrowej odnoszę wrażenie że te z analogowej są lepsze, ładniejsze kolory szok.
Jedyną różnice widać na jednym kanale który mam w pakiecie HD national geographic, na tym kanale mogę się cieszyć jakością obrazu no i z DVD, ale nie po to zakładałem cyfrówkę z Multimedia Polska żeby oglądać jeden kanał HD i dalej być zmuszonym korzystać z tv analogowej.
Czekam na oniec umowy i zmieniam operatora
 

bourbon

New member
Bez reklam
thomasj napisał:
Odświeżę trochę ten temat którą kablówkę HD wybrać, ale odpowiem której kablówki (dostawcy) NIE wybierać, zdecydowanie odradzam Multimedia Polska Cyfrowa. [...]
Szanowny Pan przyszedł podłączył, włączył kanały z dekodera a tu WIELKIE rozczarowanie obraz taki jak z analogówki, [...]
Czekam na koniec umowy i zmieniam operatora
Trzeba było zajrzeć na forum do wątku o cyfrówej kablówce MM, to byś się dowiedział, że jakościowo i programowo jest to lipa.
 
Ostatnia edycja:

thomasj

New member
No trudno, mądry Polak po szkodzie ;] chociaż inni operatorzy tv cyfrowej może i są trochę lepsi mają więcej kanałów HD ale i tak na dzień dzisiejszy Telewizja cyfrowa w Polsce, kanały HD to jedna wielka ściema i każdemu będę odradzał cyfrówkę, miejmy nadzieje że jak najszybciej się to zmieni.
 

ra74

New member
promocje w-wa

Kończy mi się okres promocyjny w upc więc podzwoniłem takie sa oferty na dzień dzisiejszy w w-wie

upc
- tv hd max + net 25MB = 161
- hbo 19.19
- c+ 19.90 przez 6m-cy potem 29.9

razem ma być 201 a potem chyba 211


aster
- tv hd z hdpack + net 10MB = 170
- razem z hbo i c+ ma być 215
- instalacja dekoder 199 + 43 za net
ale nie wiem czy czasem umowa nie jest na 2 lata

vectra
- tv pakiet vip + net 16MB = 214zł, pakiet ma więcej kanałów hd, cinemax i dla dorosłych
- nie ma pvr i nie wiadomo czy będzie w tym roku
- instalacja 1zł, aktywacja 39
 

jss

New member
ra74 napisał:
aster
- tv hd z hdpack + net 10MB = 170
- razem z hbo i c+ ma być 215
- instalacja dekoder 199 + 43 za net
ale nie wiem czy czasem umowa nie jest na 2 lata
od 12.11 w ASTER internet TŚ ma mieć DL 10 Mb 12:00-24:00 , 20 Mb 24:00 -12:00 , UL 2 Mb, na instalacji można zarobić 100 zl, bo najpierw instalujesz HD bez PVR za 1 zl a potem (np. 3 dni później) zgłaszasz wymianę na PVR za 99 zl, HD Pack do końca roku gratis. :)

Umawa na TV analog + Int na 2 lata, HD na rok

(pracuję w Aster Warszawa)
 
Ostatnia edycja:

lukasz658

New member
tylko nie UPC

Ta firma to dramat. Gość, który instalował zdemolował mi okablowanie w domu. Żeby zapłacić rachunek trzeba być w strefie klienta zrobionej dla "inteligentnych inaczej", W oddziale poinformowali mnie ze właśnie zlikwidowali kasy . Na fakturze wbijają mi co miesiąc 27 PLN za office 365 (ze co ?) + 19 za WiFi (poza 110 za sam internet). Pisza tez ze im się saldo nie zgadza i choć w tym ich serwisie mam ze zapłacone. Spróbowałem używać apke na Androida (zły pomysł). Panienka w infolinii powiedziała mi ze mój numer klienta (na który każą się powoływać) nic jej nie powie bo musi mieć nazwę. W ogóle żeby się do niej dobić musiałem przez pół godziny słuchać jaki to UPC jest wspaniały i jak mi może zrobić dobrze. Dramat. Nie polecam ich jak cenicie sobie normalny święty spokój i normalną obsługę. A jeszcze ostatnio dowiedziałem się ze mój WiFi może robić za hot spot dla każdego kto ma UPC (z telewizji). Ze co ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry