Która kablówkę (HD) wybrać?

robertw3d

New member
Witajcie,

W najbliższym czasie będę musiał podpisać umowę na TV kablową i zastanawiam się, którą TV wybrać. Do wyboru mam UPC, Aster, Multimedia i może coś jeszcze. Ogólnie najbardziej podoba mi się oferta UPC w wersji z nagrywarką i HD, ale odstrasza mnie trochę cena - 100zł/m-c to moim zdaniem lekka przesada ...
To na czym mi zależy, to:
- oczywiście rozsądny wybór kanałów HD (nie muszę być sportowe - wolałbym nawet bardziej filmowe / przyrodnicze / naukowe)
- możliwość podłączenia drugiego TV w trybie analogowym po koncentryku bez dodatkowych opłat (b. ważne! - chciałbym móc oglądać TV w sypialni :))
- przydałaby się nagrywarka, ale to spełnia tylko UPC :confused:
- mile widziane kanały w wersjach angielskich i niemieckich

Dziękuję wszystkim szczególnie za komentarze co do pkt.2, jakości dekoderów i samego odbioru. Dotychczas miałem tylko kablówkę analogową i nie było problemów z odbiorem na 2 TV ... przy cyfrówce to już jest niestety problem ...

Pozdrawiam!
Robert
 

Peek

New member
Bez reklam
Jesli chcesz duzo kanałów HD wybierz Aster, bo ma najwiecej ze wszystkich sieci w Polsce bo aż 9.

Jak nie zalezy ci na kanałach sportowych i chcesz w miare rozsadna cene to wybierz multimedie.

UPC ma duży wybór w kanałach cyfrowych ale juz mniej kanałów HD.

Nie sądze bys znalazł oferte z kanałami HD poniże 100zł na miesiac, chyba ze bez C+ lub HBO.

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
cena

Robert, mój przedmówca ma niestety rację z za jakość w Polsce trzeba zapłacić jak chcesz mieć kanały HD to musisz się z tym liczyć w każdej sieci. W zależności od ilości tych kanałów.

Ja obecnie mam Kablówkę Multimedia Polska, mam pięć kanałów HD i płacę za wszystko około 110zł / plus dodatkowo do tego opłata za Internet.... /
 

piolux1989

New member
re:kablówka

Witam ja osobiście moge ci polecic Aster city
Mam aktualnie u nich pełną oferte
Internet,Telefon,Telewizja w tym pakiet cyfrowy z hd
Za wszsytko łacznie place jakies 240zł
Internet 10 mega

Sygnału cyfrowego to sobie łątwo nie rozgałezisz chyba ze chcesz miec obraz z jednego dekodera na 2 tv to nie ma problemu

Natomiast sygnal analogowy bez problemowo ja mam w domu 4 telewizory
Za samą telewizje z hd wyjdzie ci tez cos okolo 100zł tak jak w Upc
Ale Aster ma lepszą oferte programową Moim zdaniem
Aktulanie ma ponad 10 kanałów Hd i slyszlem jakies plotki ze moze moze Nsport wejdzie do Aster
Co do nagrywarki w Aster lada moment tez bedzie wprowadzoeny dekoder z dyskiem
I ten dekoder bez dysku bedzie mozna wymienic bez dopłąty wiec nie musisz sie o to obawiac
Ja mam nagrywarke stacjonarna Philipsa wiec mi juz jest niepotrzena
Ale wiadomo ze jest to przydatne urządzenia i kto wie moze tez wymienie jak bedzię
Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Też mam Astera i szczerze mówiaz oferta programowa jest bardzo dobra (zwlaszcza ilośc programów w HD) nagrywarki HD wchodza dokładnie w październiku. Rozgałęzienie analogu bez problemu. Sygnału cyfrowego nie rozgałęzisz w żadnej sieci musisz miec tylko dekoderów co telewizorów.

Aster cenowo oferuje bardzo ciekawe promocje ja płace 135zł za wszystko oprócz HBO a sam C+ kosztuje 40zł .Cinemax mam za darmo.

A z Nsportem to nie plotka!
Czytałem w jakimś artykule, że jesienią 2008 Nka ma się otworzyć na kablówki. Dowodem tego jest testowanie przez Astera Religia.TV (dotychczas tylko w N).
Oprócz Nsportu mówi się tez o kanałach nTalk i Owsiak.tv
 

robertw3d

New member
Dzięki za odpowiedzi! Jak rozumiem przy "HD-boxach" innych operatorów nie ma problemów z wypuszczeniem analoga do innego TV?
Ostatnio przeglądałem ofertę MultiMedia, ale nigdzie nie mogę znaleźć tam dokładnej listy kanałów! Poza tym ten ich cennik jest jakiś pogmatwany :hmm:
A tej Asterce, to widzę, że muszę się bliżej przyjrzeć :) Jak czytam opinie o UPC, to jakoś się do nich zniechęcam ....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mm

Faktycznie na stronie internetowej MM ma pogmatwany cennik, najlepiej to iść do BOK / jeżeli masz taką możliwość / i na miejscu sprawdzić co chwila mają jakąś promocję, ja tak np. wziąłem Canal + HD. jeżeli nie to możesz zadzwonić na infolinie.
 

robertw3d

New member
Chyba rzeczywiście tak będę musiał zrobić ... ale póki co spodobała mi się Asterka - nie dość, że mają RTL, to jeszcze ProSieben :) Tylko jak się okazało póki co nie ma ich w moim bloku :-( Napisałem do ich BOKu ... ciekawe jaki mają czas reakcji :rolleyes:
 

Peek

New member
Bez reklam
robertw3d napisał:
Dzięki za odpowiedzi! Jak rozumiem przy "HD-boxach" innych operatorów nie ma problemów z wypuszczeniem analoga do innego TV?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale analog możesz sobie przeciągnąć od każdego operatora. Rzecz jasna musisz zakupić rozgałęziacz i przedłuzacz antenowy (suma wydatków rzędu 20zł;) ).

Skontaktuj się telefonicznie lub sam wybierz sie do operatora którego wybierzesz
i na miejscu lub przez telefon dobiorą Ci ofertę cenową i programową według twoich życzeń. W Asterze do kazdego klienta z osobna dostosowuja inne promocje nie wiem jak jest u innych.

O UPC moge powiedzieć, że kolega miał analog UPC i przeniósł sie do Astera i zauważył znaczną różnice jakości.

Multimedie mozna pochwalić za jakość dekoderów, bo wybrali boxy ADB, które serwuje też N. W Astezre znajdziesz Kaona (u mnie na razie bezawaryjny, według mnie poprawia się SD) a w UPC są Philipsy.
 

robertw3d

New member
@Peek - dzięki za garść szczegółów! :)
W UPC przy zakupie dają analoga gratis - trzeba tylko go wyprowadzić z STB ... a całą infrastrukturę podtynkową mam już praktycznie gotową :)
Byłem ciekaw czy tam samo jest u pozostałych.
A co do Aster - czas odpowiedzi mają dobry - dostałem maila zwrotnego. Sama treść niestety smutna -
"
Świadczenie naszych usług w podanej lokalizacji nie jest w najbliższym czasie możliwe. Brak terminu wynika z założeń technicznych, gdyż w tej lokalizacji nie ma naszej infrastruktury. O możliwości świadczenia usług poinformujemy jeśli usługi będą dostępne w podanej lokalizacji. " :( A mogło być tak pięknie ... szkoda, że gardzą osiedlem, gdzie jest prawie 1500 mieszkań .... :-(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Multimedia też ma RTL i ProSieben w sygnale cyfrowym, ale tutaj aby wziąć cyfrę trzeba mieć też analog. generalnie nie jest źle.
 

robertw3d

New member
marciniozo napisał:
Multimedia też ma RTL i ProSieben w sygnale cyfrowym, ale tutaj aby wziąć cyfrę trzeba mieć też analog. generalnie nie jest źle.

Czyli jak to jest?
Muszę kupić:
- cyfrowy komfort - 49zł (wg. strony to telewizja kablowa)
- cyfrowy basic+ - 54zł
- cyfrowy canal+HD - 6zł
żeby mieć analoga i chociaż kilka kanałów HD? :hmm: Co się stanie jeżeli kupię tylko basic+ - nie będę miał analoga?
Pokręcone to jakieś :???: Najbardziej podoba mi się koszt canal+ HD :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Robert, tak to mniej więcej wychodzi, ja w tej konfiguracji mam pięć kanałów w HD, to jest - NG, Polsat Sport, Canal + Film i Sport i TVP HD.

Ale powiem Ci, że ta strona MM to jest taka sobie.... cały czas są promocje i najlepiej iść do BOK i na miejscu zobaczyć co konkretnie mogą Tobie zaoferować.

EDIT

Piszesz kilka kanałów HD no tak to na razie wygląda, ale nie wiem gzie jest ich dużo więcej.
W MM może jeszcze dojść HBO HD i Film Box HD, oczywiście za dodatkową opłatą.
 

robertw3d

New member
Nie mam innego wyjścia - szkoda tylko, że biuro w wawie jest czynne tylko do 18.00 - nie pozostaje mi nic innego jak tylko zacząć do nich wydzwaniać i męczyć :) Jeżeli się okaże, że i oni nie mają w zasięgu mojego osiedla, to nie pozostanie mi tylko przeczekanie zimy z UPC i nadzieją, że za rok będzie lepiej :)

EDIT:
szkoda, że nie ma Discovery HD i TVN HD :-(
 

Peek

New member
Bez reklam
W Asterze bys miał:
Discovery HD, National Geographic HD, History Channel HD, TVN HD, TVP HD ,Eurosport HD, Luxe.TV HD, C+ Film HD i C+ Sport HD.

Zobacz na klatce schodowej powinny byc nalepki i na nich jest jacy operatorowie są w danym bloku. Może byc tak, ze masz tylko UPC (tak jest w wiekszości bloków na Woli).

@marciniozo
Teoretycznie dziwi, ale przeciez mają swój głowny program w HD, mają też nSport HD. W SD mają jeszcze nTalk, Owsiak.tv i Religia.tv a te programy nie wymagaja natychmiastowych wersji w HD. TVN powinien się skupić na załadowanie TVN HD filmami i programami w HD, bo na razie jest ich tam jak na lekarstwo (ja widziałem tylko kryminalnych)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
HD w TVN

Peek a powiedz jeśli możesz jak wygląda kanał TVN HD. Nie mam do niego dostępu to nie wiem. Bo na forum są róże opinie na temat tego kanału. Czy np. Kryminalni to jest "prawdziwe" 16:9 i HD, czy jakaś "udziwniona" wersja z pasami, które trzeba zoomem potraktować co się równa z utratą jakości....

Co do oświadczenia Prezesa... uważam, że wyrażać opinię, że jego koncern przez najbliższe 1,5 roku nie planuje żadnych kanałów w HD to moim zdaniem trochę stanowcze stwierdzenie bo kanałów przybywa i kto wie co będzie za półtora roku.....? Chodzi mi zwłaszcza o kanały innych stacji nie TVN-u.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
W "prawdziwym" HD są tylko kryminalni i jakość naprawde wbija w fotel. Reszta to własne produkcje TVN (SD w 16:9 tyle ze bez pasów) i filmy (zwykłe SD w 4:3). Ramówka pomiedzy filmami i programami też jest w 4:3. Podobno piątkowy cykl Super Kino na jesieni 2007/wiośnie 2008 był w HD, ale nie wiem bo program mam od maja 2008.

Generalnie jak ktoś by chciał kupować sobie kablówke Astera czy UPC ze wzgledu na ten kanał to raczej nie warto. Chociaż czytałem na media2.pl ze od jesieni 2008 w HD ma byc wiekszość produkcji TVN (m.in szymon Majewski show, Teraz my, Mam talent), więc zobaczymy jak to bedzie.

Przepraszam za Off Topic
 

pwys

New member
W TVN HD leciało sporo seriali produkcji tvn
Między innymi w HD były: "Kryminalni", "Teraz albo nigdy!", "Twarzą w twarz", "Odwróceni"
Na jesień w HD będzie "Taniec z gwiazdami", "You Can Dance - po prostu tańcz!", "Mam talent", "Szymon Majewski Show" i "Teraz My!" oraz duże wydarzenia plenerowe, np. "Sopot Festival 2008".
Część produkcji tvn nadają także w 16/9, a reszta w 4/3... ale może od jesieni zaczną wreszcie nadawać większość w 16/9?
 

Peek

New member
Bez reklam
Szkoda tylko, że zawalaja program takimi cudakami jak "taniec z gwiazdami" lub "You Can dance", bo zamiast tego mogli by puścić jakiś dobry film w HD
 
Do góry