Która godna polecenia platforma cyfrowa

przemko77

Well-known member
Bez reklam
mustang - najpierw sprawdź sygnał u siebie ,a potem kupuj sprzęt .Kupno anteny to prosta sprawa ,świetne robi portugalski Famaval ,możesz wybrać Corab (anteny polsatu) ,Technisat , koszt 80cm anteny nie powinien przekroczyć 80zł do tego konwerter .Jeżeli jesteś z Krakowa podejdź do Hollexu ul.Anieli Krzywoń 14 - tam jest ogromny wybór sprzętu w najlepszych cenach
 

the_eel

New member
Koledzy, koleżanki - pomóżcie. Kończy mi się umowa z Multimedią, a mam niewykorzystany na dachu na trójnogu talerz ~120cm (co prawda dwudziestoletni, ale brak rdzy, stan całkiem niezły i ma jakiś zamontowany konwerter made in USA który pewnie pójdzie do wymiany) z czystym niebem nad nim. Można go wykorzystać? Lepiej wziąć platformę cyfrową czy zostać z MM?

Myślę nad Cyfrowym Polsatem, bo mają moduły CI - z dekoderów pod TV chcę się wycofać, mam plazmę VT50. UPC do mnie nie dochodzi.
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
Myślę nad Cyfrowym Polsatem, bo mają moduły CI - z dekoderów pod TV chcę się wycofać, mam plazmę VT50. UPC do mnie nie dochodzi.
Znaczy włożysz moduł z kartą do telewizora bez debilnych dekoderów i dodatkowych pilotów?Pytam bo mi sie też kończy umowa z MM i mam w domu 2 telewizory z wejściem na moduł cam a dekoderów nienawidzę jak zło cholerne.
 

marian111

New member
Wielkim kołem od polsatu

Witam,pytanie mam która tv jest godna polecenia w okolicach Krakowa?Mam teraz Multimedia kablówka osiedlowa.Czy to prawda,że z satelity "balkonowej" będę miał lepszą jakość obrazu niż z kablówki?Poradźcie coś co wybrać i dlaczego lub może pozostać w m-media?
Mam 10 w HD tylko a konkurencja daje w najniższym pakiecie 25 HD.
Ale wiąże się to z przerobieniem sieci domowej pod satelitę.
Konkurencja też na początek wywala rachunek za aktywację,miskę,dekoder itd.więc licznik wali...
No i który sygnał będzie lepszy z kablówki czy z "miski"?[chodzi generalnie o HD]
Nie wiem co zrobić m-media czy nc+?

Miałem wszystkich operatorów do tej pory wszyscy oszukują, jedni więcej inni mniej, najmniej to NKa (4lata temu). Trzy lata temu ze względu na promocję internetu z TV podpisałem umowę z Polsatem, nawet z początku przysyłali tygodniowy program pomimo, iż był w Sagem E88, szybko skończyli. 29 miesięczna umowa się skończyła i tam są ukryte myki, musisz więcej jak trzy miesiące wypowiedzieć i co dalej się określić, bo leci całkiem inna taksa opłat. Ponieważ miałem internet HSPA i jest mułem (5%) tego co podają, musiałem zmienić na LTE tak reklamowany bez pokrycia, twierdzę to i też dekoder jako Polak wezmę polski HD 6000 i wpadłem z obydwoma Dekoder to program tylko na kilka godzin i w związku z tym takie samo programowanie nagrań. Internet super szybki LTE, tylko na reklamie, tutaj kilka szczegółów ma być do 150 Mb, jest na najlepszej antenie kierunkowej Dipola Kr., odległość radiowa ok.1300mb to w szycie do mnie to 8Mb, średnio to 2,8Mb, ode mnie to poniżej 1MB czasem do 1,3Mb.Reklamacji nie ma "podpisałeś płać", Polsat podzielony na spółki córki i nie ma z kim rozmawiać, każdy robi coś innego, zewnętrzny podmiot od budowy masztów,transmisji, i nie ma na nich wpływu Polsat jako bezosobowy bo nikt się nie podpisuje pod odpowiedzią i nie ma z kim dochodzić tej nawet 50% prawdy z reklamy. Nie ma szans na wymianę nawet na tego i tak awaryjnego Sagem 88, ale na dysku można zaprogramować na tydzień. Taki to kapitalizm nawet i krajowy.
 

Sheik

New member
Nieczyste zagrywki stosuje większość operatorów, przesyłają wielostronicowe druki umów tak zagmatwane że aby się przez nie przekopać trzeba trochę czasu i anielskiej cierpliwości. Polują na każde nie doczytanie aby jeszcze przez kilka miesięcy kroić abonenta który chce ich opuścić. Naszym prawem jest bezwzględne wykorzystanie ich potknięć i korzystanie z każdej możliwości odstąpienia od umowy z winy operatora i odejście bez konsekwencji lub wynegocjowanie lepszej oferty. Sytuacja jest chora, niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i musimy sobie z tym radzić.
 

the_eel

New member
Znaczy włożysz moduł z kartą do telewizora bez debilnych dekoderów i dodatkowych pilotów?Pytam bo mi sie też kończy umowa z MM i mam w domu 2 telewizory z wejściem na moduł cam a dekoderów nienawidzę jak zło cholerne.

Tak, i wtedy wszystko idzie z poziomu TV (tylko musi mieć wbudowany dekoder satelitarny). MM nawet nie zamierza wprowadzić kart (pomijam korespondencję z nimi), UPC w mojej okolicy nie ma więc zostaje satelita. A to ten moduł Cyfrowy Polsat

Dekodery pod TV mi już bokiem wychodzą, maksymalna techniczna upierdliwość.

Tylko chciałbym wiedzieć co musiałbym zrobić by ponownie uruchomić ten kosmiczny talerz na dachu :)
 

mustang77

New member
Znaczy włożysz moduł z kartą do telewizora bez debilnych dekoderów i dodatkowych pilotów?Pytam bo mi sie też kończy umowa z MM i mam w domu 2 telewizory z wejściem na moduł cam a dekoderów nienawidzę jak zło cholerne.
Dzwoniłem do Cyfrowego Polsatu i tylko na jeden odbiornik moduł cam a na drugi odbiornik dekoder.:sad:
Z M-media ciężko się troszkę dogadać ale może być opcja aby zostawić moduł u mnie i dać jeszcze dodatkowo dwa dekodery,także jeszcze nie wiem czy przechodzić gdzieś.Piszecie tu różne jaja macie z nimi,z m-media chyba nawet się można dogadać w sumie tylko,że 10 w HD ino mają w moim pakiecie,a jeśli chodzi o to żeby wiecej w HD to już płacić trzeba,mnie u nich tv kosztuje 55 zeta na jeden odbiornik[moduł cam] i mam 115 kanałów około z czego ze dwadzieścia nie chodzi bo kodowane.
Czy ktoś wie ile by kosztowało założenie w mieszkaniu sieci pod NC+ na trzy odbiorniki w trzech pomieszczeniach?
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
Tak, i wtedy wszystko idzie z poziomu TV (tylko musi mieć wbudowany dekoder satelitarny). MM nawet nie zamierza wprowadzić kart (pomijam korespondencję z nimi), UPC w mojej okolicy nie ma więc zostaje satelita. A to ten moduł Cyfrowy Polsat

Dekodery pod TV mi już bokiem wychodzą, maksymalna techniczna upierdliwość.

Tylko chciałbym wiedzieć co musiałbym zrobić by ponownie uruchomić ten kosmiczny talerz na dachu :)
MM chyba nie ma modułów stream miało wcześniej i skorzystałem i w MM po fuzji mam do dzisiaj moduł cam.
CP ma jeden moduł dalej dekoder,NC+ nie mają w ogóle modułów.
Pytanko :jakbym chciał np.NC+ to oni dają jeden dekoder i kartę w środku niego a dodatkowe boxy+ nie mają już wtedy kart?[-bo wolałbym sobie moduły kupić i kartki włożyć w telewizory]
Czy NC+paruje karty z dekoderem tak ,że nie można ich wykorzystać w modułach takich ze sklepu?
Czy bezpłatną tv cyfrową można odbierać na modułach w tv w multiroomie?
Czy "idzie" wogóle mieć taki multiroom aby używać na trzech tv moduły bez debilnych dekoderów? [np.przez bezpłatną naziemną tv cyfrową]
Przepraszam z góry jesli herezje wypisuję ale nie bardzo się znam na tych połączeniach wszystkich i to co piszę może wykluczać się ze wzgledu na brak mojej wiedzy na temat połączeń co z czym itp.
 
Ostatnia edycja:
NC+ paruje dekodery i nie można mieć modułów w telewizorach, dostajesz 1 dekoder plus 2, które muszą być połączone kablem sieciowym.

Abonament 59 zł. Dekoder główny aktywacja 49 zł + 10 zł / miesiąc, 2 dodatkowe aktywacja 98 zł plus 20 zł / miesiąc

Moduły są przy tej ofercie SMART HD+ => ncplus.pl
 

mustang77

New member
Ale to opcja na jeden telewizor? +trzeba mieć czaszę i dekoder swój czy może od czaszy do telewizora prosto kabel--[tv z wejsciem cam] ? Szczerze też ciekawa oferta.Podstawowe kanały.
 
Ostatnia edycja:

mykacz

New member
Koledzy pozwólcie, że zadam bardzo konkretne pytanie:

Czy jest wyraźna różnica w jakości obrazu pomiędzy NC+ na dekoderze madiabox+ a UPC na dekoderze Kaon HD PVR?

Pytanie kieruję do osób, które miały możliwość porównania tych dwóch platform. Zastanawiam się nad sensem migracji z UPC (infrastruktura Aster) do NC+. Nie mam niestety możliwości bezpośredniego porównania z NC+ w przeciwieństwie do Cyfr. Polsatu, który sobie odpuszczam.
 

Lemil

Banned
Czy jest wyraźna różnica w jakości obrazu pomiędzy NC+ na dekoderze madiabox+ a UPC na dekoderze Kaon HD PVR?
"zamienił stryjek siekierkę na kijek"

Pozwól, że napiszę kilka bardzo konkretnych zdań.

Platformy satelitarne nie są źródłem obrazu o dobrej jakości. A już polskie platformy jakość mają na ostatnim miejscu listy spraw zupełnie nieważnych.

Ludzie co prawda opowiadają jakieś bajki i opowieści dziwnej treści o tzw. "Żylecie". "Żyleta" to jest Urban Legend, którą sobie ludzie opowiadają, bo to się fajnie opowiada, fajnie słucha i jeszcze na dodatek ktoś, kto o "żylecie" opowiada tworzy wokół siebie otoczkę znawcy tematu i posiadacza super wypasionego sprzętu. W rzeczywistości "żyleta" to takie białe obwódki wzdłuż krawędzi na obrazie, które powstają wtedy, gdy się podkręci w ustawieniach ostrość na maxa. "Żyletę" można mieć nawet na byle jak nadawanych kanałach SD. No i większość ją ma.

Jaka jest prawdziwa jakość obrazu, to można sobie poczytać w pewnym wątku na tym forum. Wątek jest stary, ale prawie wszystko jest w nim aktualne. Tak się składa, że jak było źle, to i jest źle.

Tak więc moja rada jest taka. Zostać przy swoim.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Koledzy pozwólcie, że zadam bardzo konkretne pytanie:

Czy jest wyraźna różnica w jakości obrazu pomiędzy NC+ na dekoderze madiabox+ a UPC na dekoderze Kaon HD PVR?

Pytanie kieruję do osób, które miały możliwość porównania tych dwóch platform. Zastanawiam się nad sensem migracji z UPC (infrastruktura Aster) do NC+. Nie mam niestety możliwości bezpośredniego porównania z NC+ w przeciwieństwie do Cyfr. Polsatu, który sobie odpuszczam.
Różnica jest duża na korzyść nc+(posiadam nc+ i kablówkę z UPC)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
O W związku z powyższym klient otrzymywał sosik czosnkowy z dodatkiem spermy któregoś z dowcipnisiów.

Jeżeli z domu wyniosłeś rynsztokowe wychowanie to nie musisz się z tym publicznie obnosić bo chwały to nie przynosi .Są pewne granice przyzwoitości których należy przestrzegać .Wulgarne i chamskie teksty nie powinny być tolerowane zwłaszcza na tym forum .Masz coś ciekawego do napisania co jest TEMATEM POSTU to napisz
 
Do góry