Konsola a odtwarzanie filmów.

jamessmith

New member
Witam serdecznie!

Pomimo tego, że posiadam tv Samsunga, który czyta filmy z napisami poprzez USB, to wydaje mi się (co pewnie potwierdzicie), że o niebo lepiej będzie oglądać filmy przy użyciu PS3, które mam.

Wiadome jest mi chyba tylko tyle, że PS3 = blue ray. Chcę postawić więc wam następujące pytania:
1. Jakie formaty filmów powinienem "pobierać", aby móc oglądać je na tv poprzez konsolę?
2. Jak je udostępniamy konsoli? Płyty, USB?
3. Czy konsola czyta nieoryginalne płyty? W ogóle nie wiem czy to pytanie ma sens..

Czekam na waszą pomoc i instruktaż.

Pozdrawiam!
 

matysh_2006

New member
Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że czyta tylko oryginalne płyty BD. Gdzieś na forum widziałem temat plików MKV odczytywanych przez BD.
 

jamessmith

New member
Rozumiem, dzięki za wskazówkę. O ile znajdę "miesiąc" czasu na czytanie xP to na pewno skorzystam. Jak mniemam odpowiedzi na pytania 1-3 znajdę w linkach, które podałeś.

Jednak chciałbym zadać pytanie (dla niektórych na pewno trywialne, ale nie tak oczywiste dla mnie):
- czy dużo tracę oglądając film poprzez puszczenie go przez wejście USB w tv zamiast robiąc "cuda" i oglądając go poprzez PS3?

Chao!
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ludzie kupują samsungi właśnie dla tego multimedialnego usb które czyta wszystko, prawie wszystko. Włóż więc dysk w usb i oglądaj z niego. :)
 

Chimera

New member
Ale o co ty masz na myśli pisząc PS3=blueray? Fakt PS3 czyta płyty Blue-Ray ale nie zmienia jakości w DivX-ach do jakości Blue-Reya. czyli jakość na USB czy na PS3 ten sam plik będzie wyglądał tak samo. Drugie PS3 nie czyta napisów TXT w avi, chodzi mi jak będziesz odtwarzał bezpośrednio z konsoli.
ad 1. Lista plików jest na stronie Playstation
ad 2. Możesz przez USB, możesz z płyt lub przez Media Server
ad 3. Nie wiem jak z pirackimi BlueRay ale DVD lewe czyta
 
Do góry