Koniecznie raportuj błędy silnika forum!

WiTT

New member
Bez reklam
Zdjęcia dalej są na postimg tylko zamiast domeny org trzeba by zamieniać na cc. Postimage.org jest pusty.

Niestety podmiana może być przez admina niemożliwa, spróbujcie zacytować swoje posty gdzie brakuje zdjęć, wcięło linki, tak przynajmniej u mnie jest. Więc tutaj jest kolejny klops!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie po zacytowania starszych postów (czyli bez możliwości edycji) linki dalej są widoczne, ale co to zmienia, co konkretnie trzeba podmienić?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko admin może...
Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam już zamiaru od początku całej zabawy robić. Nasze zestawy to jedno, ale przecież to samo jest w pozostałych tematach. Każdy z nas wklejał dziesiątki, jak nie setki zdjęć. Teraz takie tematy i posty sa dziurawe, są tylko opisy zostają do powietrza... Do bani.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to lipa wyszła. W sumie teraz tak patrze , że w opcjach zaawansowanych jest opcja dodać załącznik (jpg). Wtedy by zdjęcia nie poginęły. Chyba.
 

WiTT

New member
Bez reklam
To nie ma większego znaczenia gdzie wrzucone zdjęcia, tutaj na forum też nie masz 100% pewności że będą wiecznie, forum też stoi gdzieś na serwerze i jak będzie awaria to.. wiadomo, zostaje backup, ale czy zawiera on załączniki? Z doświadczenia wiem że backup'y forów nie zawierają załączników, z prostej przyczyny, rozmiar i czas robienia takiego backup'u, a grafika słabo się kompresuje ;) dla sprawności działania i przy ograniczonej przestrzeni dyskowej się kombinuje.

Admin musiał by na forum zapuścić skrypt, podmienić frazę postimg.org na postimg.cc, wtedy zdjęcia w postach znów by wróciły. Ale czy to zrobi..
 

Jam Nius

piszę
A tak mnie namawialiście na ten postimage.
To macie za karę:)
Niestety ja już dwa miesiące się proszę, żeby mi ktoś wyczyścił skrzynkę z załącznikami bo nie mogę nowych zdjęć wklejać na forum. I nic. Co dwa tygodnie słyszę, że administracja potrzebuje jeszcze dwa tygodnie czasu i co dwa tygodnie mnie tak zbywają. Widocznie nikomu nie zależy na tym, żeby forum żyło, żebyśmy mogli się dzielić zdjęciami naszych zabawek.
Może by w takim razie zamknąć te tematy skoro są bezużyteczne?

Drogi użytkowniku masz jakiś dowód na to, że nikomu nie zależy czy tylko piszesz co ślina na język przyniesie? A może prowokacje i trolowanie to takie ukryte pragnienie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Aby obejść problem postimg na szybko, można zacytować dany post, skopiować do notatnika, użyć funkcji zamień, podmienić org na cc następnie usunąć znacznik QUOTE i wkleić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre, faktycznie działa. Kilka sekund i można faktycznie podmienić w notatniku, problem natomiast jest inny, mianowicie, to ratowanie zdjęć przenosimy na ostatnią stronę wątku ponieważ musimy ją najpierw zacytować.

Przyszłościowo dobrze by było, podmienić stronę, ale w tych konkretnie miejscach gdzie są wypowiedzi, ma ta sens i spójność w kontekście dyskusji.
 

WiTT

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o nasze zestawy, galerię, to ten trik zadziała, tak jak i sam pisałem wcześniej, ale co z wątkami rozbudowanymi, po kilkadziesiąt stron? tutaj trzeba będzie spojrzeć z administracyjnej strony. Nie zanosi się szybko aby postimg.org odzyskali domenę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wątki które nie są galeriami użytkowników, to wielowątkowe dyskusje, to właśnie tam jest sporo zdjęć. Teraz może tego nie widać, ale często cytujemy (nawet po latach) konkretne wypowiedzi/rozwiązania.
Cytowanie tego na końcu wątku nie ma sensu, bo nijak się będzie miało do konkretnej dyskusji. Galerie użytkowników, to osobny temat i chociaż tutaj można coś poratować. Miejmy nadzieje, że się to jakoś uda poskładać do kupy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, sposób z podmianką jest fajny, ale w momencie, gdy fotki mają określoną kolejność, albo nawiązują do konkretnego opisu nie ma to większego sensu.
Dlatego ja założę swój nowy wątek, jeszcze raz wkleję foty w prawidłowej kolejności wraz z przypisanym opisem, bo jest on akurat dość istotny i poproszę później administrację o usunięcie starego tematu.
To tez nie jest rozwiązanie, ale nie widzę innego rozwiązania...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No mi nie podoba sie takie rozwiazenie. W kazdym temacie sa potem pytania: "a jak to ztobiles" "a gdzie to kupiles" itp.

Jak zalozysz nowy temat i stary usuniesz to dziesiatki lub setki postow pojda.... No ale twoja wola.

Ja jeszcze raz wnosze do ADMINOW o wylaczenie tymczasowe blokady edycji starych postow. Albo odblokujcie to chociaz dla uzytkownikow powyzej 1000 postow.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@lolo2

Proszę sprawdzić czy można edytować wpis.

@HQ150

Proszę sprawdzić opcję usuwania załączników
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie, udało mi się edytować "kilka" wątków w których są zdjęcia, tak aby całość dyskusji miała sens, ale ile "set" zdjęć jest porozrzucana dalej, tego już nikt nie pamięta. Trzeba będzie poszukać.

Nie rozumiem tutaj ruchów postimage, przecież, to oni z automatu powinni taki zabieg przeprowadzić i podmienić org na cc. Podejrzewam, że takich miejsc jak nasze, to dziesiątki, jak nie setki.

Może się uda u nas na forum taki zabieg przeprowadzić hurtem przez administracje?
 
Do góry