Koniec HD-DVD (Toshiba odpuszcza...) Koniec walki formatów.

mataman

New member
Bez reklam
tak szybko, szybko bo wykupia :) A poważnie, troche szkoda. Filmy na HD-DVD tańsze (nawet tłoczone są u nas), sprzęt tańszy, różnicy w obrazie żadnej. No ale rynek nośników nie lubi tłoku.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jestem bardzo zadowolony, że wygrał jeden z formatów. Nareszcie skończą się problemy co kupić. Po cichu kibicowałem bluray, bo moim zdaniem nośnik bardziej przyszłościowy, a napędy nagrywające płyty (LG) około 1000 złotych, ale było mi w sumie obojętne co wygra. Zwlekałem z zakupem odtwarzacza (podobnie zresztą jak wiele osób), czekając aż się sytuacja wyklaruje. Z cenami myślę, że nie będzie tak, źle - bo standard bluray ma o wiele większego konkurenta niż HDDVD. Jest to zwykłe DVD. Nowe odtwarzacze czytają pliki AVHDC, nagrane na płytach - tak, że odpadają problemy z nagraniami z kamer HD. Szkoda tylko ludzików,którzy zainwestowali w HDDVD - głównie dlatego, że w końcu i tak będą musieli kupić odtwarzacze bluray - a jak tu znowu przekonać żonę, że tamten odtwarzacz był super, ale konieczny jest drugi :p . Nowe filmy będą się jeszcze jakiś czas sprzedawać i bedą tłoczone - bo po pierwsze trochę tych odtwarzaczy już poszło, a po drugie trochę ich zostało jeszcze do sprzedania. Toshiba może je po prostu sprzedawać jako odtwarzacze DVD z możliwością HD :eek:k: . Część osób szukających DVD właśnie , a nie orientujących się w sprzęcie (nie przestraszy ich nazwa HDDVD) pewnie chętnie je zakupi. PZDR
 

koven

New member
Na razie to wszystko plotki oficjalnie nie potwierdzone. Dopiero na najbliższym spotkaniu zarządu czy czegoś tam ma zostać podjęta decyzja a już wszyscy piszą, że zaprzestali, że się wycofali itd. Są duże szanse, że tak postąpią, ale bawi mnie jak internet kształtuje rzeczywistość ;)
 

wlodek1956

New member
cd

Witam , sporadycznie zabieram głos ale jak czytam takie sensacje ... nie tak dawno koledzy kładli " + " na blu-rayu a teraz sensacja przecież to było wiadomo od dawna z takim potentatem jak sony nikt nie wygra bo mało kto może pozwolić sobie na ryzyko utopienia paru miliardów a toshiba wcale nie rezygnuje z hd dvd ba nawet udostępnia nowe oprogramowanie ( firmware ) bo wie , że sony tylko grami może powalczyć , co jest istotne ale tak wspaniały kombajn jak PS3 nie ma i nie będzie miał sobie równych bo łączy kilka unikatowych rozwiązan - działających . Lada moment ma dojść funkcja nagrywania i po ptokach :p ale dobry i szybki odtwarzacz hd ma nie wielu . Więc spoko z tym alarmem a i tytuły cikwsze są zwłaszcza muzyczne na hd dvd , stajni BD za bardzo na szerokim wejściu nie zależy
brak odpowiedniego parku maszynowego i kłopoty z softem .... itd. Więc dla klienta to niekoniecznie dobra wiadomość bo przy braku konkurencji to czekanie tylko na co ... ? Pozdro malkontent. :mrgreen:
 

lbk

New member
wlodek1956 napisał:
sensacja przecież to było wiadomo od dawna z takim potentatem jak sony nikt nie wygra bo mało kto może pozwolić sobie na ryzyko utopienia paru miliardów

Nie przesadzajmy z wybitnymi możliwościami Sony do usuwania konkurencji. Owszem mają kasę i zacięcie do "przepychania" własnych formatów, ale jakoś nie widzę zbyt wielu spektakularnych sukcesów na tym polu. Jakimś trafem Betamax, MiniDisc, UMD, Video8 i pewnie jeszcze wiele innych, świata nie podbiły...
 

wlodek1956

New member
cdd

lbk napisał:
Nie przesadzajmy z wybitnymi możliwościami Sony do usuwania konkurencji. Owszem mają kasę i zacięcie do "przepychania" własnych formatów, ale jakoś nie widzę zbyt wielu spektakularnych sukcesów na tym polu. Jakimś trafem Betamax, MiniDisc, UMD, Video8 i pewnie jeszcze wiele innych, świata nie podbiły...

Właśnie sam sobie dałeś przykłady , jak miło , że je przytoczyłeś tak dla jasności nie jestem fanem soniego ale dziwnie mam w domciu kilka ich " przedmiotów " i odpukać trzymają jakość i klasę . A do pełnego obrazu skutecznej i pozytywnej polityki soniego trzeba dodać historię konsol ps one .... Ponadto twoje przykłady wskazują , że sony nigdy nie topi kasy na darmo wszystkie te systemy długo po niby przegranej finkcjonowały lub jeszcze funkcjonują są tak dobre i dopracowane czego o konkurencji nie można powiedzieć . Jedna tylko uwaga nie należy tej opinii oceniać w pryzmacie naszego rynku bo do normalności to jeszcze nam daleko a i tak jako pierwsi zamkniemy rynek przed hd dvd co już się dzieje oj ta nadgorliwość ... a klient ? "a kto to jest ..." Pozdro wlodek.
 

walt

New member
Witam wszystkich

czy HDD DVD to to samo co HD DVD ?:hmm: bo kupiłem Panasonica z myślą o nagrywaniu,a teraz czytając te posty zgłupiałem co właściwie mam...........

Poproszę o uświadomienie laika :)
 

przemasg

New member
walt napisał:
Witam wszystkich

czy HDD DVD to to samo co HD DVD ?:hmm: bo kupiłem Panasonica z myślą o nagrywaniu,a teraz czytając te posty zgłupiałem co właściwie mam...........

Poproszę o uświadomienie laika :)

Spokojnie:) HD DVD to format zapisu na płytach, podobnie jak Blue Ray DVD (BD DVD).
To, co kupiłeś , to zapewne nageywarka DVD z twardym dyskiem (HDD) ). Stąd nazwa HDD DVD. DVD to stary format zapisu na płytach, którego właśnie zastępuje BD DVD (do niedawna również HD DVD, ale, jak z ostatnich informacji opisanych również na tym wątku wynika, teraz już nie).
Natomiast DVD jeszcze długo będzie używanym nośnikiem ze względu na niską cenę i sprawdzanie się (jeszcze) w większości zastosowań.
 

many

New member
Pooh1968 m.in. napisal: Z cenami myślę, że nie będzie tak, źle - bo standard bluray ma o wiele większego konkurenta niż HDDVD. Jest to zwykłe DVD.

Nie zgodze sie. Co to za konkurencja.
Nie neguje , ze w chwili obecnej w zaleznosci od rynku na ktory spojrzymy sprzedaz plyt DVD, (oddzielny temat odtwrzacze DVD) jest wieksza, znacznie wieksza, itp itd od plyt BD DVD. Popatrz do przodu a nie w tyl. Ta proporcja sprzedazy nosnikow bedzie sie stale zmieniac na niekozysc DVD.

A tak odchodzac troche od tematu HD
ciekawe ile jeszcze w Polsce gospodarstw domowych ma czarno-bialy TV
2-5%
pozdro
 

Mabri

New member
Ceny blu-ray polecą jak zwiększy się produkcja odtwarzaczy w tym formacie. Teraz producenci nie mają się nad czym zastanawiać - jest jeden format.
Czekam na pierwszy blu-ray od Toshiby.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
many napisał:
....Nie zgodze sie. Co to za konkurencja.
Nie neguje , ze w chwili obecnej w zaleznosci od rynku na ktory spojrzymy sprzedaz plyt DVD, (oddzielny temat odtwrzacze DVD) jest wieksza, znacznie wieksza, itp itd od plyt BD DVD. Popatrz do przodu a nie w tyl. Ta proporcja sprzedazy nosnikow bedzie sie stale zmieniac na niekozysc DVD...

Nie rozumiem Twojego postu, ani tego z czym się nie zgadzasz. Niby kto patrzy do tyłu. Patrzę na teraz - czyli nadal firmy robią kokosy na filmach DVD, a nie na bluray (i jest to właśnie konkurencja dla bluray) i to jest FAKT. No i właśnie patrzę do przodu i nie wierzę, że ceny odtwarzaczy i filmów na bluray będą wysokie (jak to piszą poniektórzy, bo monopol). Masowa produkcja odtwarzaczy i filmów spowoduje spadek ich cen. Jak tak się nie stanie to ludzie dalej będą kupowali DVD.
 

elpe

New member
Ciekawy jednak jestem ruchu MS...
Czemu maja problem? Bo wlasnie przegrywaja walke w konsolach ze wzgledu na to, ze PS3 ma wbudowany BR... Oni zas zaczeli sie juz przymierzac do upgradu konsoli i montowania HDDVD...

I teraz MS albo zostanie przy DVD i bedzie dalej tracic potencjalnych kupcow konsol - wraz z nowymi grami bedzie tracic ich wiecej albo wsadzi BR i bedzie placic Sony ;-) toc to upokorzenie ;]

I tak jak ktos mowi, konkurencja wciaz jest DVD, ktore wymusi spadek BR... Powiedzmy ze nagrywarki juz sa bardzo tanie - 1000 pln za nagrywarke to nie jest duzo. Wciaz jednak nosniki sa zbyt drogie. Ale te szybko stanieja, jak producenci plyt DVD wiedza co maja produkowac....
 

Honorius

New member
LoOkas napisał:
Ja bym tak się nie bał o to DVDHD, uważam patrząć na filmy jakie się pojawią w 2008 roku i na to na jakiś nośnikach będą dostępne to widzę że przoduje DVDHD.
Chyba już przodować przestanie:

"Firma Toshiba ogłosiła, że wycofuje się z rozwoju, produkcji i sprzedaży odtwarzaczy i nagrywarek HD DVD. To wynik ostatnich decyzji największych wytwórni filmowych, które jedna za drugą rezygnowały z wprowadzania na rynek filmów zapisanych na takich krążkach."


"W dzisiejszym oświadczeniu, Toshiba zapewnia, że choć do końca marca zaprzestanie rozwoju i sprzedaży urządzeń HD DVD, wciąż oferować będzie serwis tym klientom, którzy zdążyli już zaopatrzyć się w odtwarzacz lub nagrywarkę tego formatu."

http://http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4941532.html?as=1&ias=3&startsz=x
 

koven

New member
pooh1968 napisał:
Nie rozumiem Twojego postu, ani tego z czym się nie zgadzasz. Niby kto patrzy do tyłu. Patrzę na teraz - czyli nadal firmy robią kokosy na filmach DVD, a nie na bluray (i jest to właśnie konkurencja dla bluray) i to jest FAKT. No i właśnie patrzę do przodu i nie wierzę, że ceny odtwarzaczy i filmów na bluray będą wysokie (jak to piszą poniektórzy, bo monopol). Masowa produkcja odtwarzaczy i filmów spowoduje spadek ich cen. Jak tak się nie stanie to ludzie dalej będą kupowali DVD.
Raczej teraz, gdy już nie ma konkurencji nie będzie takiego parcia na wprowadzenie jak najszybciej, jak największej ilości odtwarzaczy, więc skończą się duże promocje i oferty łączone - odtwarzacz+10 filmów za 50% ceny itp.
Ciekawy jednak jestem ruchu MS...
Czemu maja problem? Bo wlasnie przegrywaja walke w konsolach ze wzgledu na to, ze PS3 ma wbudowany BR... Oni zas zaczeli sie juz przymierzac do upgradu konsoli i montowania HDDVD...

I teraz MS albo zostanie przy DVD i bedzie dalej tracic potencjalnych kupcow konsol - wraz z nowymi grami bedzie tracic ich wiecej albo wsadzi BR i bedzie placic Sony :wink: toc to upokorzenie ;]
Ciekawy to jest najwyżej Twój wywód. MS już na samym początku stwierdził, że nigdy nie będzie wydawał gier na innym nośniku niż DVD, a napęd HD ma służyć wyłącznie do filmów nawet jeśliby go zintegrowali z konsolą. Poza tym już od kilku dni krążą po sieci informacje, że MS już od jakiegoś czasu pracuje nad wersją zew. BR i konsolą z takim napędem. A zapłaci Sony tak jak inni jedynie za licencję na BR.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
JACEK2 napisał:
Tylko bardzo naiwni moga wierzyc w to ze SONY po zniszczeniu HD DVD i majac MONOPOL , obnizy ceny na odtwarzacze i plyty BR ...
Niestety powtarza sie historia z VHS i Betamax , wybrano za nas gorszy format ...

Po pierwsze powtarzasz się. Już prawie identyczny post umieściłeś w innym wątku.
Piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Na co ma monopol Sony - na bluray?, przecież ten standard tworzy sięcej firm. A co sony ma do obniżania cen na płyty BR - ma wpływ tylko na wytwórnie od siebie zależne. Cena PS3, które jest przecież również odtwarzaczem BR jest jedną z niższych na rynku. No i na koniec słynne porównanie VHS z Betamax. Jak historia się powtarza?. Betamax lansowało Twoje znienawidzone sony, tak , że pewnie słusznie, że padł :p . Tak to jest w tej branży, raz na wozie a raz pod. Jesteś po prostu rozżalony, że TWÓJ format padł, a z Twoich postów wynika, ze bardzo się nim emocjonowałeś.

Masz rację, SONY narzuci potężne ceny na odtwarzacze i filmy. Inni producenci i wszystkie wytwórnie filmowe się temu podporządkują, a klienci radośnie będą walili drzwiami i oknami żeby szybko to kupić. Nie bądź naiwny - rynek to szybko zweryfikuje.
 

radoskur

New member
Panowie pozwolę sobie zacytować wypowiedź rzecznika BDA (czyli obozu BLUE RAY):

Rzecznik BDA zaprzeczył koncepcji mówiącej, że przyłączeniu Microsoftu do obozu BD może sprzeciwić się Sony (niektórzy mówią, że dodanie napędu BD do popularnej konsoli MS może być dużym zagrożeniem dla sprzedaży PS3) - "Sony nie ma tu nic do powiedzenia. BDA jest otwartą organizacją i żadna korporacja nie może nią kierować. Dyskutowanie, czy Sony będzie szczęśliwe z takiego rozwoju wydarzeń, czy nie jest bezsensowne".


Tak więc nie ma obaw - Blue-ray będzie zarówno dla Toshiny jak i Microsoftu. Koniec i kropka. Treść całego komunikatu możecie przeczytać na cdrinfo.pl - więc proszę nie kojarzcie Blue-Ray tylko z SONY bo Sony jest największym wspierającym - a w kwestii przyznania licencji nie ma nic do powiedzenia.
 
Do góry