Koniec HD-DVD (Toshiba odpuszcza...) Koniec walki formatów.

Honorius

New member
Decyzja o wycofaniu się z wojny Toshiby jest korzystna dla użytkowników - miliony osób (znam wielu takich) do tej pory nic nie kupowało, bo bało się wyrzucić kasę w błoto - a nuż drugi format wygra?

Teraz podejrzewam taką sytuacje - ludzie szturmem przez najbliższy rok, może 1,5 będą kupować BR (czy to stancjonarne, czy w PS3) w cenach porównywalnej do dzisiejszych, po czym będzie ostra obniżka cen. Wyniknie z tego, że "skonczą się" ludzie gotowi dać dużo kasy za odtwarzacz i ponad 100zł za film i żeby dalej się sprzedawać trzeba będzi przygotować ofertę dla mniej zamożnych.
Poza tym nie zapominajmy o piratach - kto jak kto, ale ich działalność chyba najszybciej sprowadzi kosmiczne ceny filmów do akceptowanych cen. I choć piractwa nie popieram to tu będzie miało koszystny wpływ :D.

Wróce do pierwszego zdania - koszystne jest to, że cały ten efekt teraz się na dobre zacznie, i za jakiś niedlugio czas będziemy się cieszyć dobrej jakości filmami w sensownej cenie.
 

elpe

New member
mataman napisał:
Pewnie tak, lecz powyżej juz masz pare przykładów na to że posiadając PS3 ludzie mimo wszystko chcą kupić stacjonatny odtwarzacz. Jak dla mnie PS3 do filmów blu-ray nadaje się taj jak PS2 do DVD. Czyli owszem można ale ...

Oprocz tego, ze nie mam wyswietlacza czasowego ( czasami sie przydaje ) to nie widze roznicy... ciekawy natomiast jestem, jaki pobor pradu maja stacjonarne playery....

I ludzie zaczna kupowac sprzet stacjonarny, tyle ze nie w cenie 1.5k +, tylko w cenie do 1k max...

Pamietaj ze na forum jest sporo hobbystow ladujacych kase w sprzet, Ci kupia oczywiscie stacjonarny odtwarzacz, tak samo jak moi rodzice o ile beda zainteresowani... Ale ludzie w srednim wieku z dziecmi ( ktore beda chcialy miec konsole ) zaczna isc w kierunku PS3....

Dla MS jest to o tyle korzystne, ze decyzja toshiby zapadla po swietach, kiedy sprzedaz jest najwieksza na tego typu sprzecie....
 

mataman

New member
Bez reklam
Pobór mocy to ok. 40W. A różnic jest zdecydowanie wiecej niż tylko brak wyświetlacza i to nie tylko dla hobbystów jak to okresliłeś.
 

elpe

New member
jakbys przytolczyl jakie to bede wdzieczny i bedzie mozna porozmawiac
poki co porownuje na poziomie DVD, tu nie widze roznicy...

Proszę nie cytować wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio nad swoją. Tym razem poprawiłem.
Dru
 

mataman

New member
Bez reklam
A proszę:

Lepszy obraz:
- System 24p True Cinema
- x.v. Colour

Lepszy dzwiek:
- Wyjście strumienia bitowego Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS-HD Master Audio

- BRAVIA Theatre Sync (w przypadku np. odtw. sony. bardzo przydatne, nie trzeba prztykać po wejsciach w tv)

No i ten zdecydownie mniejszy pobór mocy.
 

elpe

New member
Troche mi brakuje wiedzy nt tego co napisales odnosnie przewag stacjonarnego playera. Nie watpie, ze takowe posiada.
Odnosnie wyjsc audio - > jak duzo ludzi ma sprzet DTS w domu?
Droga do nastepnego poziomu jakosci dzwieku jest daleka...

PS3 nie obslugje 24 fpsow? Wydaje mi sie ze tak? Chyba ze true cinema to cos innego jeszcze ;-)

A na koniec odnosine gier troche i problemu x'boxa:
W najnowszym udzielonym wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu, ojciec serii MGS, Hideo Kojima wyznał, że przy pisaniu czwartej części przygód Snake, wystąpiły pewne problemy. Chodzi o zbyt małą pojemność płyty Blu-ray! Kojima zdradził, że zespół został zmuszony aby skompresować pewną część danych. To że MGS 4 ma być najdłuższą częścią z pośród całej serii, wiemy nie od dziś, ale to chyba pierwszy tytuł z którym developer ma takie techniczne problemy. Jak pokazuje przykład MGS4, 25GB jakie oferuje Blu-ray w najbliższej przyszłości może okazać się zbyt małą liczbą. Sądzę, że jeszcze w tym roku doczekamy się dwuwarstwowych płyt Blu-ray o pojemności 50GB.
 

kyod12

New member
Według mnie to bardziej nieudolność twórców MGS, a nie super jakość gry... Co z tego, że potrafią zapełnić całą płytę 25 gb, skoro gra może być lipna... Sama gra pewnie będzie zajmowała ok. 7 gb, a reszta płytki będzie sztucznie zapełniona, tylko po to żeby ludzie myśleli, że blue ray na prawdę jest bardzo potrzebny i że to przyszłościowy nośnik gier... Gry tej pewnie nie można będzie przyrównać do większości gier na xbox'ie 360 w sensie jakości (twórcy gier na xboxa starają się robić dobre, a nie DUŻE gry). Ale to tylko moja opinia.
 

elpe

New member
Tyle ze dzis dla Ciebie to nieudolnosc 1 firmy a jutro? Kwestia dni kiedy pojawia sie kolejne firmy, ktorym zacznie tego miejsca brakowac....

Tu nie jest kwestia sztucznego pompowania tylko ilosci filmikow ktore laduje w FULL HD + HD Audio i masz...
 

maciek2x2

New member
Jak myslicie ile jeszcze potrwa zanim zwykle plyty DVD znikna z rynku? Mi wydaje sie ze jeszcze ladnych kilka lat. (3-4)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tego nie wie nikt. Sądząc po długowieczności płyt VCD sądzę, że potrwa to jednak sporo dłużej.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie wiem czy padło już takie pytanie, ale czy wiadomo czy i kiedy filmy wydane na hd dvd będa wydawane na blu ray ?
 

masxxl

New member
Nadal nie rozumiem oco chodziło z tą "wojna formatów". Przeciez płyta HD-DVD ma pojemność 15 GB, BD ma 25 gb więc nie mogło być inaczej skoro na tej drugiej można zapisać film w lepszej jakości.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Większy nie zawsze znaczy lepszy.

wszystko zależy od wykorzystanych algorytmów konwersji i wsparcia producenta. Tutaj Sony miało znacznie większe przebicie. Sam BD rozwija się raczej leniwie, a większość odtwarzaczy oferuje gorszą jakość niż śp. HD...

Co do życia DVD: przewiduję raczej długie - skończy się, gdy filmy BD stanieją do 50PLN za tytuł (nowość) tak jak obecnie DVD (9 lat temu kupowałem filmy na DVD za 150-200 PLN sztukę i to było sporo jak na owe czasy, kiedy byle odtwarzacz kosztował 1500-2000 PLN). VHS zginął w krótkim czasie po spadnięciu cen na filmy DVD do 50-80 PLN i cen odtwarzaczy poniżej 400 PLN...
 

RheeTCT

New member
Prawdopodobna jest rychła śmierć i DVD i BD z prostej przyczyny.Tanieje pamięć na twardzielach i Flash oraz rośnie przepustowość łączy internetowych.Do tego rozwijają się usługi VOD.Po co wypalać płyty,kiedy w kazdej chwili można sobie będzie dowolną rzecz ściągnać?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ponad pięć lat temu

spędziłem pół roku w Korei Płd. Za 15$ miesięcznie miałem łącze 20Mbps (realnie). Powiedz mi, gdzie który dostawce netu w Polsce mógłby mi dostarczyć takie łącza z podobną cenę? Obecnie ściągnięcie 8GB trochę trwa, chociaż zgadzam się że za jakieś 5-10 lat wszyscy zapomną o płytkach, bo taniej i szybciej będzie można kupić film przez neta, bez dodatkowego nośnika.
 
Do góry