Koniec HD-DVD (Toshiba odpuszcza...) Koniec walki formatów.

chmielek

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielka Brytania kończy z HD DVD
02.02.2008. Jedna z największych sieci sklepów w Wielkiej Brytanii - Woolworths, wydała komunikat z którego możemy dowiedzieć się że wraz z początkiem marca, zostanie zostanie zaprzestana sprzedaż filmów zapisanych na nośnikach HD DVD. Jako powód sprzedaży tylko filmów Blu-ray, podawana jest ich znacznie lepsza sprzedaż. Klienci czują że z formatem HD DVD jest coraz gorzej, i nie chcą wierzyć różnego rodzaju zapowiedziom przedstawicieli konsorcjum że to tylko chwilowe problemy.
Woolworths tłumaczy że punktem krytycznym był okres świąteczny. Na jeden kupiony film HD DVD przypadało dziesięć sprzedanych filmów Blu-ray. "Wyniki sprzedaży poszczególnych odtwarzaczy filmów jednoznacznie wskazują że rynek zaczyna się krystalizować oraz wspierać tylko jeden format filmów HDTV. Wojna formatów już się zakończyła", powiedział Steven McGunigel, przedstawiciel działu filmowego w Woolworths.

"Jako źródło sukcesu Blu-ray wskazuję konsolę Playstation3 która posiada już w standardzie taki napęd. Klienci którzy posiadają takie konsole nie będą przecież kupowali dodatkowego napędu HD DVD. Dzięki sprzedaży w sieci naszych sklepów filmów tylko na jednym nośniku HDTV, ułatwimy wszystkim osobom chcącym oglądać filmy wysokiej rozdzielczości podjęcie decyzji jaki odtwarzacz kupić."

Co prawda ilość filmów sprzedawanych łącznie w sieci sklepów Woolworths na terenie Wielkiej Brytanii i tak nie jest duża jeśli popatrzymy na cały rynek filmów HDTV, to jednak powinien być to znak, którego nie powinno się zlekceważyć.

Przedstawiciel Toshiby, firmy która zainwestowała bardzo duże środki w promocję HD DVD, Olivier Van Wynendaele, podczas konferencji prasowej stwierdził że szanuje decyzję sklepu, jednak jest za wcześnie na stwierdzenie że wygrał jeden z formatów. Przypomniał że obecnie można kupić odtwarzacz HD DVD za mniej niż 800zł.
 

JACEK2

New member
Tylko bardzo naiwni moga wierzyc w to ze SONY po zniszczeniu HD DVD i majac MONOPOL , obnizy ceny na odtwarzacze i plyty BR ...
Niestety powtarza sie historia z VHS i Betamax , wybrano za nas gorszy format ...
 

Dru

Moderator
JACEK2 nie cytuj wypowiedzi, która jest bezpośrednio nad Twoją

tym razem poprawiłem, następnym razem proszę weź moją uwagę do serca
 

LoOkas

New member
Ja bym tak się nie bał o to DVDHD, uważam patrząć na filmy jakie się pojawią w 2008 roku i na to na jakiś nośnikach będą dostępne to widzę że przoduje DVDHD. Pojawiają się już kombajny łączące DVDHD i BR wiec może nie będzie tak źle. Dla mnie DVDHD się liczy.
Pozdrawiam!
 

Gie

Member
Bez reklam
Mnie zastanawia co zrobi Microsoft z XBOX-em 360? Przeciez jakiś napęd HD jest niezbędny to takiej konsoli a nie wyobrażam sobie by Sony dało licencję na korzystanie BR konkurencyjnej do PS3 konsoli.
Może jednak to nie koniec HDDVD? Przeciez wiele firm zainwestowało w linie produkcyjne, tłocznie. Są informacje o nowych nośnikach http://pclab.pl/news31391.html
 

arsenal

Moderator
VIP
Tak jak wiele filrm produkowało odtwarzacze Minidisc, LaserDisc, SACD, DVD Audio. Nikt się tym nie przejmie. Zwłaszcza tymi, którzy zakupili odtwarzacze HDDVD.
 

skizzie

New member
Gie napisał:
Mnie zastanawia co zrobi Microsoft z XBOX-em 360? Przeciez jakiś napęd HD jest niezbędny to takiej konsoli a nie wyobrażam sobie by Sony dało licencję na korzystanie BR konkurencyjnej do PS3 konsoli.
Wydaje mi się że M$ ma to generalnie gdzieś bo dla nich targetem jest "digital distribution"

pozdr.
Krzysiek
 

kber81

New member
Agencja reuters potwierdza, że Toshiba ma wstrzymać produkcję.

http://www.reuters.com/article/rbssConsumerGoodsAndRetailNews/idUSL1627196120080216

Największa sieć sklepów z elektroniką w USA (i na świecie) - Walmart zaprzestaje sprzedaży filmów i odtwarzaczy HD-DVD od czerwca. Jest to ostatni gwóźdź do trumny tego formatu. Best Buy (kolejna wielka sieć) będzie jeszcze prowadzić HD-DVD ale wszelkim kupującym zalecać będzie format BR.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Gie napisał:
Mnie zastanawia co zrobi Microsoft z XBOX-em 360? Przeciez jakiś napęd HD jest niezbędny to takiej konsoli a nie wyobrażam sobie by Sony dało licencję na korzystanie BR konkurencyjnej do PS3 konsoli.

A to niby dlaczego jest niezbedny ?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale po co od razu tworzyć z tego powodu nowy wątek i do tego w tak dziwnym dziale (wszytko o PS3). Przecież już troszkę bywasz na forum.

Temat doczepiam do już istniejącego.
 

ml.

New member
Koniec formatu HD DVD

pozwolę sobie zacytować za Interią:

"Japońska telewizja NHK poinformowała, że Toshiba wstrzymała produkcję odtwarzaczy i nagrywarek HD DVD."

Pełny tekst:
http://tnij.org/asne
 

Mabri

New member
Ciekawe czy sprzęt jeszcze stanieje. Jest trochę płyt w HD-DVD a jakby nie było można go używać zamiast dvd z możliwością upscalingu.
 

kber81

New member
bluray napisał:
Nie sądzę, że by straty Toshki były mniejsze od dopłat SONY do PS3.
lol :krol: Straty Toshiby idą nie w miliony a biliony dolarów... Sony w ostatnim kwartale zarobiła ponad 100 mln dolarów na dywizji gier (Playstation - SCE)... nie ma zatem obaw. 40 gb PS3 nie przynosi żadnych strat. PS2 i PSP ciągle się świetnie sprzedają co amortyzuje koszta związane z modelem 80 gb.
 
Ostatnia edycja:

torsen

New member
Nie ma sie co ludzic, Toshiba juz wie, ze nie da rady - ekonomia jest bezwzgledna. Teraz to juz tylko polityka - jak wybrac dogodny moment i sposob wycofania sie z HD DVD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to znowu wzrośnie sprzedaż PS3 - trzeba się śpieszyć kto jeszcze nie kupił ;-)

PS. Moim zdaniem sprawa nie mogła rozstrzygnąć się inaczej :)

Pozdrawiam,
 
Do góry