koncowka czy wzmacniacz??Pomozcie.

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich milosnikow muzyki!!!!!!
Przymierzam sie do zakupu i mam maly metlik w glowie!
Pytanie do was co lepiej sie spelni w stereo podlaczone do amplitunera DENON AVR-X4100 zeby maksymalnie wykorzystac moje monitory bx-6.
Stereofoniczna koncowka mocy czy wzmacniacz stereo?????
na koncowke typowalem cambridge audio azur 651w,co o niej myslicie???
Podajcie jakies najlepsze rozwiazanie do 4tys i wmiare uzasadnijcie.
Wczoraj pobawilem sie troche ustawieniami i stwierdzam ze moje zestawienie nie jest ostatnie.
Jestem wymagajacy i wiem ze mozna lepiej.
denon avr-x4100,bdp-170,ma-bx-6,bx-centr,bx-1
Z gory dziekuje!!
 

Geronimo zx

New member
Witam,dzieki za odzew.
Stereo slucham przez bdp-170 podpiete kablem hdmi do denona.(plyty cd)
Nie moge znalezc jaki jest zastosowany przetwornik w tym modelu.Jak to sprawdzic bo w internecie nie znalazlem.
Nie slyszalem nic o jakims dacu.Jest to moj pierwszy krok w strone muzyki,nabieram doswiadczenia,chce sie uczyc ale poki co jestem laikiem.
Wiec Prosze brac poprawke.Zaraz o tym poczytam.
Dales do zrozumienia ze ma-bx-6 nie sa najciekawszym rozwiazaniem,powiem Ci ze chcialbym miec nieograniczony budzet i nie patrzec na ceny przy zakupach.Nie mial mnie kto poprowadzic,wszystko sam klece i z problemami zwracam sie do was.
 

Geronimo zx

New member
Witaj Henry,bylem wczoraj w salonie rozmawiajac o wzmacniaczu tak jak wczesniej doradzales,denon pma 1510ae/20.Sprzedawca powiedzial mi ze ja nie potrzebuje doplacac za pokretla i to co jest na panelu,tylko mi jest potrzebna sama koncowka.Bo wzmacniacz zeby byl porownywalny do koncowki za 4 musi kosztowac przeszlo 6.
I wez tu sie ogarnij... Zglupialem
Ty tez stereo puszczasz przez swojego bd-f ?????
Bede chyba szukal uzywki,a jak Ty jestes zadowolony ze swojego pm 7004???
Bo jest taka uzywka w ofercie.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Hej. 'Geronimo zx",tak się składa,że aktualnie przerabiam to samo. Otóż,mam własnie na testy końcówkę mocy Rotel RMB-1075 five channel,którą myślałem podłączyć do ampli Marantz SR 5003. Mam również wzmacniacz Marantz PM 8003 i odtwarzacz SA 7003. Blu ray i flac z Panasonic bdt500. Pierwsze przymiarki pokazały,że Rotel podłączony do ampli wcale nie gra lepiej,niż duet PM 8003 i SA 7003,który dla mnie wygrał. Natomiast, gdy wzmak robił za przedwzmacniacz,to juz Rotel zagrał super,ale czy dużo lepiej,niż sam wzmacniacz,tego jeszcze nie powiem,jednak nie było jakiejś spektakularnej zmiany dźwięku na plus,jeśli w ogóle była. A,Rotel kosztuje prawie 7 tys. Także system zagra w pre out tak ,jak zastosowany przedwzmacniacz w ampli,czyli trzeba bardzo dobry amplituner,aby zastosować końcówkę mocy. W przypadku systemów budżetowych, lepiej dokupić dobry wzmak,wtedy analogowe stereo będzie na dużo wyższym poziomie.
 

Geronimo zx

New member
Witaj ,,FAZER58" Nie latwe jest dla mnie podjecie decyzji,skoro sprzedawca odradza mi wzmak a naklania na koncowke.Fajnie ze podsuwacie mi swoje przyklady z doswiadczenia co mi naprawde duzo pomaga.Tak naprawde jakbym mial jeszcze raz zaczac kupno to do KD(ktore stalo sie dodatkiem i z dnia na dzien zanizalo swoje zainteresowanie)kupilbym tanszy model ampka i grubiej poszedl w stereo bo na tym tak naprawde mi teraz zalezy.Dogadam sie w salonie wypozycze wzmak(tylko jeszcze zadecyduje jaki) i koncowke.
Popraktykuje to sie przekonam.
Tylko czy nie bedzie glupota odtwarzania cd na bdp-170???????????
Bo widze w Twoim zeastwieniu odtwarzacz jest ok!!!!
Z jakimi glosnikami to praktykowales??
Ciekaw jestem czy jeszcze bedziesz cos testowal czy juz podejmiesz decyzje na powyzszych modelach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witaj Henry,bylem wczoraj w salonie rozmawiajac o wzmacniaczu tak jak wczesniej doradzales,denon pma 1510ae/20.Sprzedawca powiedzial mi ze ja nie potrzebuje doplacac za pokretla i to co jest na panelu,tylko mi jest potrzebna sama koncowka.Bo wzmacniacz zeby byl porownywalny do koncowki za 4 musi kosztowac przeszlo 6.
I wez tu sie ogarnij... Zglupialem
Ty tez stereo puszczasz przez swojego bd-f ?????
Bede chyba szukal uzywki,a jak Ty jestes zadowolony ze swojego pm 7004???
Bo jest taka uzywka w ofercie.
Witaj,
Odpowiem ci na bazie swoje doświadczenia związanego z odsłuchami ;)
- w bezpośrednim porównaniu wzmacniacz (PM8005) vs końcówka(MM7025) - wzmacniacz zagrał dla mnie lepiej
- bardziej zależy mi na muzyce, więc szukałem rozwiązania poprawiającego sekcję stereo. Zarówno twój jak i mój amplituner, to dość wysokie modele, które w moim odczuciu świetnie radzą sobie w kinie i tej sekcji nie planowałem, ani w najbliższym czasie nie planuję poprawiać ;)
- O wyborze wzmacniacza, poza ceną i okazją "odciążenia" z balastu jednego z kolegów :), zadecydowała jeszcze jego funkcjonalność. Ja muzyki w przeważającej większości słucham z CD spiętego bezpośrednio ze wzmacniaczem poprzez RCA. Model wzmacniacza z main-in pozwala mi jednym przyciskiem "rozłączyć" go z amplitunerem i korzystać tylko i wyłącznie z niego, w przypadku końcówki, cały zestaw musiałbym mieć włączony.
Oczywiście mam też CD spięte z amplitunerem poprzez optyka- to wersja ułatwiona dla żony, gdyż nie chcę jej tłumaczyć wszystkich niuansów i co ma wciskać i co akurat gra ;)

- Wracając do twojego odtwarzacza, to jak wcześniej kolega ci doradzał, możesz także poprzez RCA wypuścić sygnał bezpośrednio do wzmacniacza pomijając amplituner.

- JA w dalszym ciągu proponuję ci wypożyczenie wzmacniacza czy końcówki do domu i porównanie/ przekonanie się samemu. Własne ucho to najlepszy doradca :)

W kwestii twoich kolumn, to twoje BX są jak dla mnie bardzo fajne o dobrym brzmieniu i jakiś wzmacniacz jest w stanie pokazać ich potencjał, osobiście na razie nic bym nie zmieniał na twoim miejscu.


Bede chyba szukal uzywki,a jak Ty jestes zadowolony ze swojego pm 7004???Bo jest taka uzywka w ofercie.

Ja jestem bardzo zadowolony, nawet przy moim dość wysokim modelu amplitunera ten wzmacniacz pokazuje wyższość, poza tym pozwolił mi upiec dwie pieczenie na jednym ogniu- dobre KD i dobre stereo, które mogą funkcjonować oddzielnie bądź razem :)

ps. ws. dobrych cen na wzmacniacze napisz do BN, może zaproponuje ci jakąś inną markę np. z main in (Exposure, Cambridge Audio....)
Możesz jeszcze spróbować dopytać się kolegi EvilRafi, który kupował w Niemczech w tym sklepie http://www.elektrowelt24.eu/shop/product_info.php?info=p4167_Marantz-PM-7004--schwarz-.html
Elektrowelt24 - Onlineshop & Versand fr HiFi und Heimkino - Marantz PM 8003 *silber oder schwarz* Marantz PM 8003 *silber oder schwarz* 03740
- jeśli faktycznie te model, w tej cenie są dostępne, to jest ona rewelacyjna, za tyle pojawiają się używki tych modeli.




-
 

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich!!!
Znalazlem paragon od bdp-170 takze z oddaniem nie bede mial problemu(kupowany na szczescie u znajomego)
W zwiazku z tym teraz dolacza zakup odtwarzacza cd,jaki model dolaczyc????
Najpierw wszystko posprawdzam i z pewnoscia odezwe sie do BN,chwala mu za to ze moze nam jakos pomoc,a czytalem ze jest niezlym ekspertem od cen itp.
Z bdp-170 zostanie mi 550zl i nie wiem ile trzeba dolozyc zeby bylo nie ekstremalnie cenowo a w miare przystepnie i dobrze w odtwarzaniu :)
Chodzila mi jeszcze taka mysl po glowie zeby zamienic ampka na model nizszy avr-x 3100(wtedy 1.5 dolecialoby do ulepszenia stereo)
W kinie az takiej duzej roznicy bym chyba nie odczul???????
 

Geronimo zx

New member
Wciagnelo mnie to wszystko maksymalnie,nie pomyslalbym wczesniej ze do w miare dobrego finalu jeszcze kawalek drogi.A pozniej wygodne siedzenie na kanapie,pilot w reku i relaks!!!!!!!!!!!!!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z X3100 też niezły pomysł, choć najpierw posłuchaj i poszukaj jakichś wzmacniaczy, może okazać się, że znajdziesz coś w dobrej cenie i nie będziesz musiał wymieniać amplitunera.
BD na CD też nie zamieniaj, tam chyba jest możliwość wyprowadzenia sygnały audio przez RCA, więc będzie ok ;)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ciekaw jestem czy jeszcze bedziesz cos testowal czy juz podejmiesz decyzje na powyzszych modelach.

Końcówkę sobie odpuszczam,bo wzmacniacz mi bardziej pasuje. Teraz rozglądam się za DAC-iem,aby poprawić stereo z blu raya (flac). Rotela mam okazje tanio kupić,niecałe trzy tys. także myślałem,że więcej wniesie do systemu,a wyszło odwrotnie. Wiesz...jak chłopaki,co raz coś zmieniają,to człowiek myśli,że może też warto coś poprawić:) a wyszło,że PM 8003 to już kawał fajnego wzmaka. Teraz, jak za pomocą DAC-a,Panasonic dorówna CD Marantza,to będę na jakiś czas szczęśliwy.
Reasumując,tez jestem zdania,abyś wypożyczył na odsłuch jakiś wzmacniacz,do tego DAC i po analogach do wzmaka. Blu raya sobie zostaw,bedzie jako transport do CD/Flac,a filmy i koncerty po HDMI do amplitunera.
 

Geronimo zx

New member
Teraz, jak za pomocą DAC-a,Panasonic dorówna CD Marantza,to będę na jakiś czas szczęśliwy.

A jaki model daca szukasz i czy na allegro???bo jak patrzylem na ten co mi kolega polecal to nie moglem znalezc.Z tymi zakupami to jest tak ze zawsze cos mozna dokupic zmienic itp I tak czasami sie zastanawiam ile te wszystkie rzeczy mozna jeszcze ulepszac????W nieskonczonosc??? :bober:
Moj poczatek byl taki ze mialem kupionego plastika w sieciowce i chcialem dokupic subwooofer,a skonczylem tak jak widac :razz: wszystko sprzedalem i krece sie bez konca,hehe
 

woytaski

New member
Bez reklam
Geronimo zx, powiem Ci, że przerabiałem to samo kilka miesięcy temu...
Zaczynałem od AVR 2113. Na szczęście udało mi się go sprzedać i kupić X4000 z pre...
Następnym krokiem był tor stereo (i tu dylemat: wzmak czy końcówka)
Stanęło na PMA-1520, który spięty jest analogowo z AVR i powiem tak:
Mordka mi się cieszy nie tylko słuchając stereo. KD poprawiło się również na tyle wyraźnie w dynamice, że to się po prostu słyszy!
Obecnie jestem na etapie gromadzenia funduszy i przekonywania małżonki do wymiany głośników bo wiem, że w tym zestawieniu są najsłabszym ogniwem całego zestawu... niestety :(

Moj poczatek byl taki ze mialem kupionego plastika w sieciowce i chcialem dokupic subwooofer,a skonczylem tak jak widac :razz: wszystko sprzedalem i krece sie bez konca,hehe
Nie ty jeden :)
Zaczynałem zabawę myśląc o zakupie zestawu 5.0 Jbl Loft, Szybko mi przeszło, zdecydowany byłem na zakup MA MR, kupiłem BX6, a wiem już, że to nie jest docelowy zestaw ;)
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Witaj.
Bede chcial wlasnie wziac na odsluchy pma 15-20,a jak twoj sub sie spisuje????W muzyce troche pomaga??Ja tak naprawde ze swoja kobieta sie dogadalem,ale innym osobnikom rodziny sie nie przyznaje bo moglby byc chwilowy brak sliny w ich wykonaniu :)
Bylem ostatnio w salonie i zerkalem na silver8,tak sobie mysle ze za jakis czas chcialbym ich posluchac,ale tylko posluchac :) Jakbym nie zabrnal w kino,tylko w sam wzmak to z pewnoscia bralbym je pod uwage. A ty na co chcesz zmienic???
 

woytaski

New member
Bez reklam
Witaj.
Bede chcial wlasnie wziac na odsluchy pma 15-20,a jak twoj sub sie spisuje????
W muzyce troche pomaga??
Sub? Jaki sub???
Nigdy nie słuchałem muzyki inaczej niż w 2.0, no chyba że koncertów 5.1 :-o
W obecnej konfiguracji basu jest naprawdę wystarczająco, a suba odpalam jedynie do KD i w nim spisuje się r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-i-e
Bylem ostatnio w salonie i zerkalem na silver8,tak sobie mysle ze za jakis czas chcialbym ich posluchac,ale tylko posluchac :) Jakbym nie zabrnal w kino,tylko w sam wzmak to z pewnoscia bralbym je pod uwage. A ty na co chcesz zmienic???
Ech, to co ja chcę... niekoniecznie pokrywa się z wolą mojej lubej ;)
Powiem Ci w sekrecie, że nieśmiało spoglądam na MA GX200/300 :razz:
Gdybym posiadał wtedy obecną wiedzę i doświadczenie, zainwestowałbym jedynie w podłogówki z najwyższej półki, a później sukcesywnie gromadził bym resztę...
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Gdybym posiadał wtedy obecną wiedzę i doświadczenie, zainwestowałbym jedynie w podłogówki z najwyższej półki, a później sukcesywnie gromadził bym resztę...

Poniewaz moj sprzet jest swiezy(ale gra 12/24 dziennie),to wczoraj myslalem ze dzisiaj pojde i wszystko oddam,zamieniajac na dobry wzmak i same stereo (silver8) Juz widze ich miny jak tam znowu wpadam i przedstawiam swoje pomysly :razz:
Jednak bx-1 przy montowaniu w scianie troszke z tylu porysowalem,wiec juz odpada pomysl.
Odsluchiwales juz te fronty???wygladaja kozaaaaaaaaaakkkk a graja pewno jeszcze lepiej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Model wzmacniacza z main-in pozwala mi jednym przyciskiem "rozłączyć" go z amplitunerem i korzystać tylko i wyłącznie z niego, w przypadku końcówki, cały zestaw musiałbym mieć włączony
Właśnie. Napisz teraz czy w Twoim odczuciu warto bawić się we wzmaki bez dedykowanego wejścia Main-In lub jakie przełączniku sygnału? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A widzieliście kiedyś w porządnych systemach KD wzmacniacze jako końcówki?
No własnie, temat wałkowany od lat i widzę, że znowu zamęt :)
Gdyby wzmacniacze były takie "uniwersalne" to nikt nie bawił by się w końcówki, szczególnie, że końcówki są w cenie dobrej klasy wzmacniaczy, 2 kanałowe oscylują (od) ok.4-5k.
Przy pewnej klasie kolumn nikt nie bawi się w wzmacniacze w takiej konfiguracji.
Na dniach może coś skrobne więcej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy od konfiguracji i oczywiście od budżetu. W kinie domowym wiadomo najlepiej procesor+końcówka, ale to już spory wydatek. W przypadku stereo przy małym budżecie moim zdaniem lepiej się sprawdzi osobny wzmacniacz zintegrowany niż amplituner kd+końcówka. Jak budżet pozwala to do stereo też najlepiej osobny przedwzmacniacz+końcówka (najlepiej monobloki).
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do Monitorów polecam posłuchać Arcama. Słuchałem z RX8 i to z AMPLITUNEREM tej firmy. Scena była fenomenalna i nic mi w tym zestawieniu nie brakowało. Tylko wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz. Bo może okazać się że idziemy w złym kierunku. :)
 
Do góry