Komputer zamiast dvd,blue-ray

KomBrat

New member
bubu54142 napisał:
Nie wiem czemu tak uparłeś się na B-R mając budżet 1000 zł ?Popcorn zastąpi to urządzenie i odpłaci się ta samą jakościa filmów a nie musisz nic więcej inwestować.Ja 80 filmów w jakości HD gromadziłem w 2 miesiące a ile zaoszczędziłem to sobie policz(50-100 zł za film na własność).Szybki dostęp a nie minuta do dostępu filmu,nie jestem ograniczony polską wersją(jest ich stosunkowo mało)bo mogę dołożyc plik tekstowy jak w DIVX-ie.

Widziałem Ziovy, które miały wbudowany napęd dvd. Sam odtwarzacz może się też przydać aby np. odtworzyć jakieś cd-audio, bez konieczności zgrywania tego na twardy dysk.
A co do budżetu to tak rzuciłem kwotą, żeby mi ktoś nie wyskoczył z samym odtwarzaczem za 5 kafli :???:. Wolę zaoszczędzić na odtwarzaczu i włożyć to w amplituner + głośniki.
Mam nadzieję, że sprzęt posłuży mi chociaż ze 3-5 lat.:)
 

Qubus

New member
hdc300 napisał:
W chwili obecnej nie mogę rozpisywać się o tym systemie lecz problem dzwięku tez jest rozwiazany.
Tzn jak nie możesz ? Ciekawi mnie w jaki sposób podajesz z dwóch źródeł (film i gra) dźwięk przy dźwiękówce z płyty głównej - to taka tajemnica ?

hdc300 napisał:
Ale odpowiedz brzmi: TAK. Chodzi płynnie. COD5 nie jest aż tak wymagający jak powiedzmy CRYSIS i z materiałem FullHD na drugim panelu chodzi płynnie. Kwestia ustawien priorytetów i koligacji. Nie piszesz jaki masz procesor, piszesz ze podkrecony, jednakże pomiedzy dwu a czterema rdzeniami jest kolosalna róznica.
ja mam q6600 podkręcony na 3 Ghz żeby się zbytnio nie grzał więc mam 4 rdzenie i więcej Mhz od Ciebie :p.

hdc300 napisał:
W dodatku Winxp ma tez duża przewagę nad Vistą i gwarantuję ci ze wydajnościowo 2 gb ramu w winxp jest lepsze od 4 gb w Vista.
Chyba nie wiesz o czym piszesz - po pierwsze Vista lepiej sobie radzi z zarządzeniem procesorem wielordzeniowym, do tego lepiej zarządza pamięcią ram.

hdc300 napisał:
Nie lubię mieć dużego dysku z systemem- za szybko zaczyna się "mulić"
pozostawię to bez komentarza :D

hdc300 napisał:
Za miesiac bedę mógł napisać i pokazać co tak naprawdę potrafi.
Czekamy z niecierpliwością szczególnie na to płynne granie w COD5 czy Farcray2 w rozdzielczości 1920x1080 i równoczesnym wyświetlaniu Blue-ray ripa w HD na drugim monitorze/telewizorze.

Piszesz tu o 4 rdzeniowym procesorze i xp ale jak pytam się ile pamięci ma grafika cisza, gdzie właśnie grafika tutaj dostaje porządnie w kość. Wystarczy przejrzeć testy i 4850 w tak wysokich rozdzielczościach średnio sobie radzi przy jednym monitorze a co dopiero przy obsłudze dwóch. Procesor obrabia kodowanie materiału video ale grafika musi ją wyświetlić :).
 

gaj

New member
re...

Odnośnie Waszej dyskusji o kompie to kilka uwag:
1. XP nie umie obsługiwać powyżej 2Gb RAM, a Vista umie niemal bez ograniczeń tylko, że musi być to powyżej 3,5 Gb wersja systemu 64 bity. A tiu z kolei mamy wiele problemów z odpalaniem nawet 75% gier (są tylko wersje na 32 bity).
2. Nie ma żadnych szans żeby na współczesnym sprzęcie z komputerowym wyświetlić równolegle nowoczesną grę i film w FuLL HD. Po prostu to jest z bardzo wielu powodów niemozliwe. Może i faktycznie najważniejszy problem to RAM grafiki do duala FulHD. SLI jako opcja? - słabo chodzi na 1 monitorze w wielu normalnych grach i próba odpalania go w DUAL to już w ogóle samobójstwo :) .
3. Nie znam dżwiękawki któa umiała by symultanicznie dekodować i podawać gdzieś dalej sygnał DTS czy nawet DD 5.1. O ile w monitorach i grafikach taką opcje da się w ogóle dostrzec to tutaj kaplica.
4. Faktycznie Vista lepiej zarzadza multi core i w ogóle pamięcią RAM, ale warto pamiętać, ze ma wbudowane męczące mechanizmy jak DRM i inne zabezpieczenia autorskie, których obejście na pewno zajmie laikowi sporo czasu i to bedzie o wiele trudniejsze niż na starym, ale prostym XP :hmm: .
 

Qubus

New member
Co do 64-bitów praktycznie każda gra wydana wciągu ostatnich 1-1,5 roku odpalisz na Viście 64-bit, przynajmniej te najnowsze i najbardziej wymagające tytuły.

Co do DRM mam Vistę od prawie 2 lat i jedyny problem jaki miałem z tym mechanizmem był przy zakupie utworów audio w jednym ze sklepów.

Co do kwestii odnośnie konfiguracji komputera - od początku podziwiałem bujną wyobraźnię kolegi hdc300 :grin:.
 

KomBrat

New member
Awa24.pl napisał:
Też byłem entuzjastą „mediacentera” i złożyłem coś takiego w cenie przekraczającej dobrej jakości kina domowe. Z doświadczenia jednak wiem, że komputer powinien służyć do czego innego niż oglądanie filmów. Zwykle jest tak, że nigdy tego filmu nie obejrzysz bez stresu, a o to chyba nie chodzi. W cenie o której piszesz kupisz naprawdę dobrej jakości sprzęt z odtwarzaczem blue-ray.
To ma służyć do oglądania filmów jak myślę, a nie do ciągłego czegoś przestawiania.:D
Dokładnie. Więc chyba najlepszym rozwiązaniem jest zestaw: odtwarzacz sieciowy z jakimś dyskiem 1 TB + Odtwarzacz blue-ray.
A ponawiając moje wcześniejsze pytanie. Nie ma jakiegoś urządzenia które zastąpiło by te dwa? (Mam tylko 2. wnęki w RTV-ce:???:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry