Kompromis - jaki sprzęt do filmów i muzyki? (dylematy)

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie ma preouta ale nie mozesz kupowac drogiego ampli z pre i do niego dawac paździerzowych kolumn za grosze bo to si e mija z celem. O cenke podpytuj na priva.
 

Grzegorz68

New member
Nie ma preouta ale nie mozesz kupowac drogiego ampli z pre i do niego dawac paździerzowych kolumn za grosze bo to si e mija z celem. O cenke podpytuj na priva.

Właśnie dlatego myślę, żeby na początek kupić dwie kolumny do stereo, na tym słuchać przez jakiś czas muzyki i filmów a potem to rozbudować do 5.1. Dzięki temu mógł bym mieć coś z wyższej półki rozłożone na etapy wydatkowe. Do tego potrzebny by był jakiś amplituner z pre out, w tych pieniądzach o których myślę to albo nowy sam ampli albo w komplecie ze wzmacniaczem jakaś używka (np. wspominany wcześniej zestaw Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004). Dobrze kombinuję? jakie kolumny do tego proponujecie?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To rzeczywiście za tą różnice nie ma co myśleć o używkach, dały by radę w mojej kubaturze pomieszczenia? Jakaś alternatywa oprócz tych JBL Arena 180?

W takiej kubaturze to prawie kazde kolumny mozna dac. Nawet calkiem spore.

Baltazar Gabka dobrze radzi modele ampli. Do twoich potrzeb beda conajmiej dobre.
 

DarkMag

New member
Koniecznie posłuchaj kilku kolumn.
Ja byłem zdecydowany na zensor 7 ale ostatecznie padło na coś innego.
W zeszłą sobotę podrzuciłem rodzicom film dunkierka i chwilę pooglądałem z nimi dla porównania (mają zensor 7 z denonem).
Dźwięk kompletnie zamulony. Już na samym początku przy strzałach w drewnianą bramę. Wszystko jakieś stłumione. U siebie to słyszałem trzask drewna.
No i Dali Vocal moim zdaniem jest kiepski.
 

DarkMag

New member
TX-NR686 i Heco Aurora 700 5.1
Rozważ jeszcze zakup całego setu kolumn. Ja też chciałem rozłożyć zakup na "raty" i najpierw kupić fronty. Ale jak popytasz o ceny to okazuje się, że na "raty" możesz wydać sporo więcej.
Chyba, że już zdecydowałeś się na używki.
I dogadaj się z blackninja ; ). Ja swój zestaw kupiłem bez zastanowienia bo trafiłem mega okazję. A jak się okazało black urwał by z tego jeszcze 2-3 setki...
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A któreś z tych kolumn? :
Monitor Audio Silver RS8

Dali 850

KEF Q500

DALI Zensor 7

Jamo Concert C97

Wszytskie maja troche inny charakter i sposob prezentacji kazdego z zakresow. Lepiej troche posluchac zeby wyrobic sobie zdanie co ci przypadnie do gustu na dluzsza mete. I jak sluchasz nie skupiaj sie na efekcie wow bo takie kolumny zwykle bardziej mecza na dluzszy czas.

Dodaj Klipsch do listy odsluchu.
 

Grzegorz68

New member
TX-NR686 i Heco Aurora 700 5.1
Rozważ jeszcze zakup całego setu kolumn. Ja też chciałem rozłożyć zakup na "raty" i najpierw kupić fronty. Ale jak popytasz o ceny to okazuje się, że na "raty" możesz wydać sporo więcej.
Chyba, że już zdecydowałeś się na używki.
I dogadaj się z blackninja ; ). Ja swój zestaw kupiłem bez zastanowienia bo trafiłem mega okazję. A jak się okazało black urwał by z tego jeszcze 2-3 setki...

W sumie to zacząłem rozważania od kompletnego efektu przestrzennego ale dotyczyło to soundbara JBL Bar 5.1. Przy kupnie telewizora sprzedawca zaprezentował mi w sklepie ten zestaw i zrobił na mnie wrażenie. Stąd się wzięła też wyjściowa kwota budżetu, założyłem, że trzeba wydać co najmniej równowartość ceny tego soundbara żeby była przyzwoita jakość. Tylko pojawiło się standardowe chyba pytanie, czy nie warto trochę dołożyć żeby mięć coś co lepiej zagra i będzie bardziej uniwersalne czyli kompletu KD. Do tej pory w sumie nie wiem, czy za około 3000,- PLN kupując zestaw KD uzyska się lepszy dźwięk niż z tego JBL 5.1. Decyzja jeszcze nie zapadła, dalej się miotam w którą stronę pójść, biorę pod uwagę zarówno używki jak i nowy sprzęt. Jesteś zadowolony ze swojego zestawu? Te Heco Aurora 700 5.1 są poza zasięgiem mojego budżetu, gdybym brał tego Onkyo 686 to z pewnością musiał bym jakieś tańsze głośniki dobrać.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Posluchaj jak najwiecej zanim zaczniesz konkretnie sie zastanawiac. Dla wielu dzwiek z soundbarow jest nieakceptowalny dla innych jest OK. Musisz sie sam przekonac co i jak slyszysz i na co jestes wrazliwy w audio
 
Do góry