Kompromis - jaki sprzęt do filmów i muzyki? (dylematy)

Grzegorz68

New member
Czytam, myślę i dalej nic nie wiem. Kupiłem TV i jestem zadowolony, przyszedł czas na zorganizowanie dźwięku. Wiem, że to temat "morze" ale liczę na pomoc w podjęciu decyzji. Chciał bym mieć możliwość oglądania filmów z Netflixa w systemie 5.1 ale też potrzebuję posłuchać muzyki, głównie rock. Muzyka będzie słuchana w ciągu całego dnia i zależy mi na dobrej jakości dźwięku przy niskim natężeniu, ze względu na sąsiadów. Od czasu do czasu też chętnie "odkręcę" zwłaszcza cięższe brzmienie rocka. Ze słuchem u mnie raczej kiepsko, melomanem nie jestem czy audiofilem ale poniżej pewnej jakości wolę nie słuchać niczego, niż się męczyć. Nie ukrywam też, że budżet jest mocno ograniczony. Kusi mnie pójście na łatwiznę i kupno JBL Bar 5.1 więc to określa mniej więcej wysokość budżetu. Mogę dołożyć jeśli będę przekonany, że warto. Nie mam pojęcia jak podejść do tematu. Chętnie bym kupił jakiś używany zestaw w miarę aktualny z założeniem, ze poza 5.1 nie wyjdę. Fajnie by było mieć możliwość odtwarzania z internetu muzyki, ale to chyba wystarczy przez TV? Czy się mylę i lepiej np. mieć amplituner z gotową aplikacją do steamingu? Jest jeszcze jedna ważna sprawa, mianowicie kot w domu. To niestety eliminuje możliwość postawienia kolumn podłogowych, chyba, że z przeznaczeniem do ostrzenia pazurów ;) Pozostają więc w opcji jedynie kolumny podstawkowe albo ścienne. Pomocy!
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie napisałeś nic o wielkosci pomieszczenia ale z Twoich wytycznych to rzeczywiście soundbar będzie najrozsądniejszy.BAR 5.1 to dobra propozycja jesli ktoś nie ma wygórowanych wymagań co do stereo.
 

pr30@tlen.pl

New member
Mam w domu kota. Dużego (7kg).
Mam również kolumny podłogowe, bez maskownic.
Zero zainteresowania ze strony kota.
Choć nie, czasami siada i słucha muzyki :)
 

Grzegorz68

New member
Nie napisałeś nic o wielkosci pomieszczenia ale z Twoich wytycznych to rzeczywiście soundbar będzie najrozsądniejszy.BAR 5.1 to dobra propozycja jesli ktoś nie ma wygórowanych wymagań co do stereo.
Salon ma 7,5x4,3 m czyli jakieś 32 m2 pomieszczenia wysokie na 3,8 więc kubatura duża, fajnie by było jakby muzykę niosło po skosie do kuchni, żeby można było posłuchać gdy się coś pichci.
 

Grzegorz68

New member
Mam w domu kota. Dużego (7kg).
Mam również kolumny podłogowe, bez maskownic.
Zero zainteresowania ze strony kota.
Choć nie, czasami siada i słucha muzyki :)
U mnie stół w kuchni, drzwi balkonowe, taborety, szafka drewniana zdrapane, może go kolumny nie zainteresują, ale jeśli jednak? nie wiem czy chcę ryzykować, weź to później sprzedaj i napisz, że stan dobry a podrapania nie wpływają na jakość ;P
A co powiecie na taką koncepcję: Marantz NR 1608 i Marantz PM 7004, do tego jakieś dwie kolumny podstawkowe na początek a potem rozbudowa do 5.1?
Albo zamiast tych Marantzów Denon AVR-X3500H? Można go mieć w podobnej cenie jak ten komplet MAranz, tylko czy zagra w muzyce tą samą jakością?
 
Ostatnia edycja:

pr30@tlen.pl

New member
Denon AVR-3500h jest aktualnie w niezłej promocji na amazon.de.

666 euro, wysyłka w cenie.

A czy zagra wystarczająco dobrze w stereo? Wybierz się gdzieś na odsłuch i sam oceń.
 

Grzegorz68

New member
Właśnie o tej cenie Denona AVR-3500h pisałem, na Amazonie 666 funtów, w sklepie HIFix w GB też podobna cena. Niestety nie mam gdzie tego posłuchać. Niby to amplituner wyższej klasy niż Marantz NR 1608 ale czy będzie z tego lepszy dźwięk do muzyki niż z zestawu Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004? Pewnie się nigdy nie dowiem.
 

pr30@tlen.pl

New member
Każdy ma inne oczekiwania/wymagania i trudno je porównywać.

Ja kupiłem dokładnie ten model Denon z amazon.de i w moim systemie zastąpił on dużo wyższej klasy sprzęt jakim był Cambridge Audio 751R. Powodem zmiany była chęć zoptymalizowania systemu w kierunku obsługi 4k, Dolby Atmos i sieciowych źródeł dźwięku (spotify, lokalny NAS itp).

Jakość dźwięku zarówno w KD jak i stereo jest jednak nieco słabsza niż w przypadku CA - brakuje tej absolutnej czystości dźwięku i potężnej dynamiki jaką miał Cambridge. Jest jednak dużo lepiej niż w przypadku dwóch poprzednich modeli Denona jakie miałem (z serii 23..).

Dźwięk jest bardziej detaliczny, neutralny. Po kalibracji Audyssey jest naprawdę przyzwoicie. Od strony funkcjonalnej (obsługa, zgodność, współpraca z innymi elementami systemu) - bez zastrzeżeń.
Gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję o zakupie - pewnie dołożyłbym trochę do serii 4500.

Podsumowując - za tę cenę to bardzo sensowny wybór i wszystko zależy od tego jakie poprzednie doświadczenia oraz jakie wymagania ma nabywca. Amazon pozwala na zwrot sprzętu w przypadku braku zadowolenia z zakupu, w razie czego zawsze można z tej opcji skorzystać.

pozdrowienia
Paweł
 

Grzegorz68

New member
upsss racja, pomyliłem walutę ;) będziesz dokładał jakiś wzmacniacz do tego i podpinał do pre out czy tak zostawiasz na samym amplitunerze? Możesz się odnieść do tego zestawu Marantza? Kwota za używany zestaw porównywalna do tego amplitunera.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

pr30@tlen.pl

New member
upsss racja, pomyliłem walutę ;) będziesz dokładał jakiś wzmacniacz do tego i podpinał do pre out czy tak zostawiasz na samym amplitunerze? Możesz się odnieść do tego zestawu Marantza? Kwota za używany zestaw porównywalna do tego amplitunera.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Zostawiam tylko amplituner, nic nie dokładam.

Co do Marantza - pojęcia nie mam, nigdy nie miałem żadnego sprzętu tej firmy a w szczególności wymienionego przez Ciebie zestawu...
 

pr30@tlen.pl

New member
Jeśli zamówisz dzisiaj lub jutro do ok.10 i wybierzesz dostawę w jeden dzień to sprzęt przyjedzie we wtorek.

Standardowa dostawa to ok 2-3 dni. U mnie to mniej więcej tyle zajęło.
 

Grzegorz68

New member
Jak się da to lepiej idź w normalne głośniki i amplituner kina domowego.
Rozumiem, że to dotyczy mojego pierwszego wpisu w tym wątku? Właśnie takie rozwiązanie rozważam ale nie jest to proste zadanie dla niedoświadczonego początkującego. Coś więcej w temacie doradzisz? Już nawet biorę pod uwagę kolumny podłogowe, najwyżej przeprowadzę rozmowę z kotem i mu wytłumaczę co i jak ;)
 

Grzegorz68

New member
Jaki budżet na komplet? Czego słuchasz i jak głośno?
Na razie założenie jest takie, (być może błądzę), żeby na początek kupić amplituner i kolumny, zestaw który pozwoli słuchać przede wszystkim muzyki ale też podczas oglądania filmów da coś więcej niż głośniki wbudowane w tv. Na przyszłość najprawdopodobniej do tego jakiś wzmacniacz żeby podnieść jakość odsłuchu stereo no i reszta klocków do systemu 5.1. Budżet to na razie około 4 tyś PLN. I mniej tym lepiej tylko nie kosztem jakości dźwięku. Słucham głównie klasyki rocka, bluesa ale gdy będzie dobry dźwięk pewnie dojdą do tego akustyczne koncerty gitarowe, w ciągu dnia, żeby nie przeszkadzać sąsiadom nie może być zbyt głośno, więc ważna jest jakość przy w miarę cichym słuchaniu, wieczorami można odkręcić na maxa, podobnie w weekendy (sąsiedzi to firma).
 
Do góry