Kompromis - jaki sprzęt do filmów i muzyki? (dylematy)

Grzegorz68

New member
Posluchaj jak najwiecej zanim zaczniesz konkretnie sie zastanawiac. Dla wielu dzwiek z soundbarow jest nieakceptowalny dla innych jest OK. Musisz sie sam przekonac co i jak slyszysz i na co jestes wrazliwy w audio
Wychodzi na to, że albo muszę zaryzykować i kupić coś w ciemno albo dać sobie dużo czasu na odsłuchy, bo w mojej okolicy ciężko o to.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie ma co sie spieszyc.
To niemale pieniadze.
Do tego na odsluchu zweryfikujesz swoje wymagania i do tego dojdzie troche frajdy z samego odsluchu.

A jak kupisz w ciemno to moze sie zaraz okazac, ze szybko sprzedasz to co kupiles i stracisz więcej niz jakbys sprawdzil zawczasu.

Ja sie przekonalem o tym po kilku odsluchach jakie to ważne, jezeli zalezy ci na dzwieku ktory twoim uszom odpowiada. Inna bajka to reklamy a inna realne odsłuchy.

Pzdr
 

Grzegorz68

New member
Stało się, byłem, posłuchałem... w domu stoją piękne Monitor Audio RS 8, teraz potrzebna będzie reszta układanki, podobno do nich pasowała by "ciepła" elektronika, tylko jaka to jest?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zalezy jaki budżet ? Nowy czy używany ?
Musical Fidelity, Roksan, Myryad - te słuchałem i grały całkiem przyjmnie :eek:k:
 

DarkMag

New member
Miało być KD a nie stereo.
Chociaż mając na razie tylko stereo pokusił bym się o wzmacniacz a dopiero później ampli z pre out.
Kolumnę centralną w przyszłości kup najlepiej z tej samej serii.
 

Grzegorz68

New member
Miało być KD a nie stereo.
Chociaż mając na razie tylko stereo pokusił bym się o wzmacniacz a dopiero później ampli z pre out.
Kolumnę centralną w przyszłości kup najlepiej z tej samej serii.
Właśnie tą drogą chyba teraz pójdę, miało być KD i pewnie będzie w przyszłości oparte na amplitunerze z pre out. Teraz potrzebny jest wzmacniacz, zdecydowanie używany bo tu nie potrzeba wodotrysków z bieżącej edycji tylko solidne granie a można w ten sposób przy ograniczonym budżecie mieć lepszą jakość. Posłuchałem Dali 850 i jeszcze jakiś inny model którego nie pamiętam, zestaw Dynaudio z najwyższej półki, jakieś Kefy u kolegi, Altusy u zięcia, jakieś kolumny z wbudowanym subwooferem (drogie i ciężkie, niestety jestem zbyt cienki w temacie, żeby zapamiętać wszystkie modele) MA RX 8 i te które kupiłem czyli MA RS 8. Budżet na wzmacniacz? Nie wiem ile warto wydać, ma być jak najmniej jak zwykle ale żeby się zagrał i dopasował do kolumn. Czy kwota zbliżona do 1500,- PLN za używkę wystarczy na coś sensownego?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz68

New member
I jeszcze jedno lamerskie pytanie: mam szukać tzw wzmacniacza zintegrowanego, bo do zwykłego potrzebował bym jeszcze dodatkowo przedwzmacniacz? A do zintegrowanego podepnę bezpośrednio CD, gramofon itd? Dobrze to rozumiem?
 

Grzegorz68

New member
Dla porządku w tym wątku ;) i tu napiszę parę słów a raczej wkleję. W ostatnim czasie nie próżnowałem. Przetestowałem w domu z moimi kolumnami amplituner Marantz SR 6009 i Denon AVR X2500H. Po wysłuchaniu różnych wariantów muzyki i ścieżek dźwiękowych do filmów doszedłem do wniosku, ze ta jakość dźwięku na razie mi wystarczy. Zaskoczyło mnie bardzo to, że Marantz pomimo pochodzenia z dużo wyższej półki sprzętowej, zagrał słabiej niż Denon. Jako, że oba sprzęty były w jednej cenie (Marantz używany w idealnym stanie) postanowiłem, ze w domu zostaje na razie Denon. Teraz będzie ciąg dalszy przygody, na razie próbuje to pospinać, żeby wykorzystać maksymalnie posiadany sprzęt i zastanawiam się nad dalszą rozbudową. Przydał by się pewnie jakiś odtwarzacz CD na początek, może centralny głośnik albo subwoofer.
 
Do góry