Komponent

tuptus55

New member
dobra plazma

Gydi napisał:
mam tv sanyo 21'' z 1996 dvd yamaha s550 kabel scart pelny za stowe . wlaczona funkcja progressive scan w dvd daje wspanialy obraz. co Wy na to?
Gydi@ podaj model tego Sanyo.
Kaz@ dokładnie tak jak mówisz. Sprawę komplikuje fakt, że nie wszystkie kabel scart - scart mają połączone wszystkie końcówki.
 

SerwisSharp

New member
Do załogi HD: może bycie tak wrzucili post Sewana o tym co to jest SCART do słownika pod hasłem SCART? Jasno, wraźnie i bez zagłębiania się w szczegóły.
Szkoda żeby to uciekło.

pzdr
SS
 

kaz

New member
złącze SCART okazuje się więc być wyjątkowo uniwersalne, jeśli można zdefinioać piny dla sygnału COMPONENT to możliwe są teoretycznie zupełnie inne połączenia, wszystko zależy od sposobu zdefiniowania pinów na wyjściu i wejściu.
 

arsenal

Moderator
VIP
PANASONIC TH-42 PE 55 czy ktos to ma?

mam tv sanyo 21'' z 1996 dvd yamaha s550 kabel scart pelny za stowe . wlaczona funkcja progressive scan w dvd daje wspanialy obraz. co Wy na to?
Ano nic. Powiem ci tylko, że nie masz skanowania porgresywnego. Po prostu DVD podaje progressive po componencie a po SCART'cie, którym połączyłeś masz zwykłe RGB. Obraz jest dobry bo Yamaha jest dobra.
A kable SCART-component są dostępne w handlu i tak jak pisano tu wcześniej w niektórych DVD( np. KISS) czy tunerach sat.( Tripple Dragon) można wybrać component poprzez złącze SCART. W większości nie można, pewnie przez lenistwo producentów.
 

gabat

New member
Może ktoś ma informacje na temat progresywnego skanowania. Mam kino Sony DAV SB 500 i wiem, że jest bez skanowania. Czy warto szukać czegoś ze skanowaniem - TV Panas 37". Jeżeli warto to co zrobić: kino do fajansu czy zmienić amplituner/wzmacniacz. Jeżeli zmienić to na jaki?
 

tuptus55

New member
arsenal napisał:
Ano nic. Powiem ci tylko, że nie masz skanowania porgresywnego. Po prostu DVD podaje progressive po componencie a po SCART'cie, którym połączyłeś masz zwykłe RGB. Obraz jest dobry bo Yamaha jest dobra.
A kable SCART-component są dostępne w handlu i tak jak pisano tu wcześniej w niektórych DVD( np. KISS) czy tunerach sat.( Tripple Dragon) można wybrać component poprzez złącze SCART. W większości nie można, pewnie przez lenistwo producentów.
arsenal mylisz się. Ten DVD umożliwia wystawienie sygnału komponent na scart. Jest o tym napisane na 23 stronie anglojęzycznej instrukcji. Trzeba wejść do Video Setup Menu, a potem strzałkami najechać na COMPONENT, potem strzałką w prawo, YUV ustawia komponent na scart, a RGB ustawia RGB na scart, na koniec wciśnąć ENTER/OK. Więc się da.
 

Gydi

New member
witam! model tv sanyo c21ef63ex, sam sie dziwie ze to dziala, bo w/g moich danych nie powinno - za stary tv, a tak po prostu: ustawiam w dvd sygnal yuv, ustawiam progressive na wlaczone. czyli poprzez scart prowadzony jest sygnal progresywny,a tv potrafi go wyswietlic (tv ustawiony na 'auto'). sprawdzalem bez wlaczonego progressive , (przy yuv) i przy ustawionym w dvd sygnale rgb jakosc obrazu poprzez powiekszenie (zoom x4),sa widoczne (slabo ale sa) linie obrazu, a obraz delikatnie drzy, przy pauzie widac troche lepiej drzenie. na przyklad marne div-xy:(makroboki,artefakty, slaby bitrate) sa nie do obejrzenia. co innego przy wlaczonym progressive: (film jest filmem, a nie galeria malarstwa abstrakcyjnego z duchami w tle) brak widocznych linii, obraz przestaje drzec, trzeba go tylko troche rozjasnic, mniej jest tez artefaktow (lub sa sporadyczne na filmach dvd przy szybkich zmianach scen), roznica w jakosci jest naprawde duza.
 

arsenal

Moderator
VIP
Porównanie cen -skąd tak duże różnice?

No nie wiem. czy się mylę. To że, w opcji " component" jest możliwość ustaiwenia YUV lub RGB nic jeszcze nie zmienia. Podejżewam, że Yamaha pisząc "component" miała na myśli wybór wersji składowych, występujące m.in. pod postacią RGB, YUVlub Y, Pb, Pr. YUV nie musi oznaczać automatycznie wysyłania sygnału progresywnego. Można wysyłać też poprzez złącza component sygnał nie skanowany progresywnie. Nadal twierdzę, że wybierając YUV i zaznaczając skanowanie progresywne w Yamasze po Scarcie leci RGB( co najwyżej obrabiany dodatkowo przez sam odtwarzacz w celu poprawy chrominacji czyli eliminacji tego "drżenia" obrazu) a na złączach komponent jest progressive. Jeśli telewizor nie ma złącz component, DVI lub HDMI nie ma skanowania progresywnego.
 

tuptus55

New member
Aha, czyli jak producent napisze w instrukcji, że coś jest to znaczy że tego nie ma? Czy nie lepiej napisać "pomyliłem się". Co za ludzie. Gydi napisał, że jest różnica jak przełącza ale ty twierdzisz dalej, że to jest RGB? OK. Masz rację, skoro wiesz lepiej.
Ważne, że Gydi pomogły nasze odpowiedzi.
 

arsenal

Moderator
VIP
Tuptus55, wytłumacz mi jak na tv 21cali z 1996 roku bez złącz komponent, 100hz i innych ulepszaczy można mieć progresywne skanowanie. Podłączałem już kilka tv niemających funkcji progressive do mojego Pnasonica i KISSa poprzez SCART i po wybraniu skanowania występowały tylko zakłócenia lub nie było obrazu wcale. Jeśli mnie przekonasz to przyznam, że się pomyliłem, Dopóty to nie nastąpi uważam, że Gydi ogląda filmy z DVD w standardzie RGB interlace ze SCART'a.
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie ma takiej możliwości. To jest kabel do X360 i podobnie jak w Playstation ma niestandardowe złącze od strony konsoli. Kup normalny component w sklepie RTV.
 

KIRAB

New member
gonszcz napisał:
Opisywany tu jest chyba Samsung DSB-A200C (lub A300W) -
podobno źle współpracuje z modułem RealityCAM CI - jaki moduł polecilibyście do tego modelu?


Słuchaj, najlepiej współpracuje AstonCrypt. Sprawdziłem sam i nie ma co kombinować więcej.
 

tuptus55

New member
arsenal napisał:
Tuptus55, wytłumacz mi jak na tv 21cali z 1996 roku bez złącz komponent, 100hz i innych ulepszaczy można mieć progresywne skanowanie. Podłączałem już kilka tv niemających funkcji progressive do mojego Pnasonica i KISSa poprzez SCART i po wybraniu skanowania występowały tylko zakłócenia lub nie było obrazu wcale. Jeśli mnie przekonasz to przyznam, że się pomyliłem, Dopóty to nie nastąpi uważam, że Gydi ogląda filmy z DVD w standardzie RGB interlace ze SCART'a.
Ja nie napisałem, że ma progresywne wyświetlanie na TV tylko, że z DVD wypuszcza sygnał komponent na TV, który to jest w stanie wyświetlić. Nie mogę znaleźć serwisówki do tego Sanyo aby ci odpowiedzieć co ten TV potrafi, a czego nie. Gydi może napisz co masz na ekranie po wybraniu komponent na ekranie tego Sanyo, a potem co jest na nim jak włączysz progresywne skanowanie.
 

oomph

New member
Re: Samsung

cześć wszystkim,

a propos tego tematu, mam pytanie, czy ktoś się orientuje, czy odtwarzacz DVD Yamaha s530 ma możliwość wypuszczenia sygnału component po SCART, oraz czy plazma PANASONIC TH-37PA50 ma możliwość ustawienia odbioru sygnału component po SCART?

Ja nie znalazłem takiej możłiwości, ale być może nie szukałem dość dokładnie, albo gupi jestem, czy co?

A tak poza tym, czy ten Panas jest w stanie pokazać obraz z progresywnym skanowaniem?

Pozdrawiam wszystkich
 

hojlo1

New member
Bez reklam
1. kiki - Twój namiar nie podaje zbyt dokładnie zastosowania złączy. :?

2. sewan - dość dobrze problem ujął. :)

3. by odbierać progressywne skanowanie, OTV (załóżmy, ze nawet analogowy), musi mieć zastosowane układy cyfrowe (dodatkowo) , by móc taki sygnal: buforować i obrabiać...itp (inaczej nic z tego).
(mniej istotne - skąd sygnał, kwestia ;producenta/kosztów itp.)

4. >>o Komponencie i nie tylko..<<< ..szkoda, ze po "ichniemu" ale dość dokładnie opisane różnice (RGB = najlepszy) i np. rodzaje "componentu"... (by nie mylic rodzaju złącza z sygnałem) :!:

5. ..tak sie składa, że mam tzw. CRT z kawałkiem EDTV (nie wszystko wycieli ) i mam progressywne skanowanie (tylko dolne 480p =EDTV) ze wszystkich wejść (nawet anteny), bo takie modele np. w USA sprzedawali, a u nas....... (czyli cały układ kodowania i dekodowania jest w TV - zródło obojętne)
Dodam, że efekt taki sobie (bo to tylko dolne progressywne).
(wiadomo - że UE traktowana, jako 3ci Swiat w nowinkach, choć powoli to się zmienia, bo przecież o "biznes chodzi"....)

Pozdrawiam. :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pokazanie rodzaju złącz ma pokazać na ile warto silić się na zakup urządzeń ze złączem HDMI.
Czy jesli ktoś mówi ,że jeśli sprzęt nie jest HD ready - to dyskwalifikuje przy zakupie.
Wg mnie - nie . Szczególnie jeśli masz mniej kasy.
Bo jeśli masz komponent i dobry sygnał - np. Buffalo - jakość jest absolutnie zachwycajaca.
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kiki - zmierzam do tego, ze np brakuje w tabelce Euro RGB (bo RGB to tez odmiana komponentu)
W obecnej chwili sugerowane jest, ze Eurozłacze przegrywa (z ktretesem) z Komponentem.
Wcale tak nie jest (jezeli jest np RGB na Euro itp) i sporo użytkowników tę prawdę tylko potwierdza (czasami maja nawet gorzej na kablach komponentowych niż na czystym RGB przez Euro).

Ps - złącze Component nie jest równoznaczne z faktem, ze tylko tym zlaczem mozna taki sygnał przekazywać (a fotografie to sugerują...).
Zastanów sie dlaczego wprowadzono to złacze i jest wystarczjące w UE.
Pozdrawiam. :wink:
 
Do góry