komp do projektora full hd - pomozcie :-)

HokaHey

New member
Rudeford napisał:
Dobrze, że napisałem chyba:???: A to skurczybyk z tego Benia.

No ale tak czy siak to chyba i tak powinien wystarczyć do schłodzenia nawet tego benka w500 bo ma jeszcze ten UPS moc w zapasie jeśli się nie mylę ?

Bambolo82 napisał:
Zgaduje że to twój pierwszy projektor. Trochę przesadzasz z tym UPS. Instrukcja W500 nic nie wspomina o przydatności jakiegokolwiek UPS. Wystarczy generalnie przestrzegać warunków dobrego chłodzenia konstrukcji W500 i żadna przerwa w zasilaniu nie będzie groźna.

Generalnie po wyłączeniu projektora po seansie nie należy go przesuwać czy podnosić dopóki lampa się nie schłodzi (czy to sama po ewentualnej awarii prądu czy po kilku minutach pracy wiatraka, który skraca ten proces). Gorąca lampa jest bardzo krucha.

Przesadzasz akurat z tym UPS. To tylko gadżet i do tego mógłby mieć niekorzystny wpływ na czystość sygnału A/V (podobnie jak listwy przepięciowe i podobne, ja mam tylko listwę i starczy bo nie chcę tracić czystości audio).

Jakby co to pytaj na forum albo na privie.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów i miłej zabawy w oglądanie!

Thx za informacje - przydadzą się :). Niemniej jednak ja będę chciał kupić tego UPS-a ponieważ jest on naprawdę tani i podłącze go pod W500 i zobacze czy będą jakieś zakłócenia itp w obrazie jeśli tak to go odłącze jeśli nie to go zostawie na wypadek awarii prądu - niech sobie tam te lampę schłodzi na spokojnie a co tam hehe ;)
 

tomek67

New member
armi napisał:
no to się porobiło :)
a zewnętrzne dyski twarde takie jak np. ten:
to głośne urządzenia ??
To zależy na jaki dysk trafisz.
Mam podobnego 500 GB Maxtora jest praktycznie niesłyszalny.
Ostatnio kupiłem płytę Blue Ray "Gang dzikich wieprzy".
Polski tytuł ciut głupio brzmi,
ale film jest super.
Po pierwsze to jest fajna komedia,
a po drugie jest naprawdę fajna technicznie.
Chyba ma bardzo duży transfer.
Mój komp inne filmy odtwarzał bez problemów a na tym w wielu scenach mi mocno klatkował.
Oglądałem to na Dual Core 2.2 GHz z grafiką ATI 2400 Pro.
Używam Power DVD.
Wyłączyłem antywirusa itp.
Najnowsze sterowniki i mimo to kiszka.
 

porcupine3

New member
Bambolo82 napisał:
Instrukcja W500 nic nie wspomina o przydatności jakiegokolwiek UPS.
To albo niedokładnie czytasz albo mamy inne instrukcję ;)

benq-w500-manual.pdf
"In areas where the mains power supply voltage may fluctuate by ±10 volts, it is recommended that you connect your projector through a power stabilizer, surge protector or uninterruptible power supply (UPS) as appropriate to your situation."
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
porcupine3 napisał:
To albo niedokładnie czytasz albo mamy inne instrukcję ;)

benq-w500-manual.pdf
"In areas where the mains power supply voltage may fluctuate by ±10 volts, it is recommended that you connect your projector through a power stabilizer, surge protector or uninterruptible power supply (UPS) as appropriate to your situation."

UPS za 200 zł nic w takiej sytuacji nie pomoże, a może zaszkodzić.
 

HokaHey

New member
Tidus1024 napisał:
UPS za 200 zł nic w takiej sytuacji nie pomoże, a może zaszkodzić.
Hmmm ale "kolega" z paru postów wyżej polecił właśni taki tani UPS (ma podłączony do projektora Sanyo) i nic złego o nim nie pisał wręcz przeciwnie że spełnia on swoją rolę... więc chyba jednak nie szkodzi bo inaczej by mi nie polecał go na forum....no chyba że o czymś nie wiem..
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
HokaHey napisał:
Hmmm ale "kolega" z paru postów wyżej polecił właśni taki tani UPS (ma podłączony do projektora Sanyo) i nic złego o nim nie pisał wręcz przeciwnie że spełnia on swoją rolę... więc chyba jednak nie szkodzi bo inaczej by mi nie polecał go na forum....no chyba że o czymś nie wiem..

Tak, ale kolega porcupine3 cytował fragment dotyczący fluktuacji napięcia. Tani UPS nic tu nie pomoże.
 

Rudeford

New member
Na tak subtelne wahania napięcia to pewnie on nie pomoże. Jednak u mnie zdarzają się czasem spadki napięcia(chwilowe lekkie przygaśnięcie światła) i tu sprawdza się świetnie.
 

HokaHey

New member
Tidus1024 napisał:
Tak, ale kolega porcupine3 cytował fragment dotyczący fluktuacji napięcia. Tani UPS nic tu nie pomoże.

Mi chodzi o chwilowy lub dłuższy brak prądu - nic więcej. I tak jak napisał Rudeford właśnie taki tani UPS sprawdza się bardzo dobrze - więc mi o to właśnie chodzi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> tomek67

A to niefajnieciekawie.
Odpalałeś Menedżer zadań coby sprawdzić obciążenie procesora?
Może płyta kiepska (nośnik) lub napęd muli? Przydałby się jakiś programik do wskazania bitrate, czy to na pewno to.

Standard BD początkowo przewidywał zastosowanie kodeka MPEG2, potem dodano VC1, tak mi się śni. Może ATI 2400 Pro dobrze wspiera MPEG2 a VC1 gorzej? Trza by poszperać... Ciekawe czy na okładce piszą jakim kodekiem jest nagrany film...

//edit
Jest jeszcze trzeci kodek, H.264/MPEG-4 AVC
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
wiatrak napisał:
>> tomek67
Standard BD początkowo przewidywał zastosowanie kodeka MPEG2, potem dodano VC1, tak mi się śni. Może ATI 2400 Pro dobrze wspiera MPEG2 a VC1 gorzej? Trza by poszperać... Ciekawe czy na okładce piszą jakim kodekiem jest nagrany film...
//edit
Jest jeszcze trzeci kodek, H.264/MPEG-4 AVC
Wg informacji na stronie ATI 2400 nie wspiera 1080p tylko 720p.
ATI 2600 juz wspiera 1080p.
Może stąd ten problem.
Chociaż na innych filmach było ok.
Pożyczę z pracy na następny weekend kompa z Penrynem 2.53 i ATI 3450.
 

Bambolo82

Banned
tomek67 napisał:
Wg informacji na stronie ATI 2400 nie wspiera 1080p tylko 720p.
ATI 2600 juz wspiera 1080p.
Może stąd ten problem.
Chociaż na innych filmach było ok.
Pożyczę z pracy na następny weekend kompa z Penrynem 2.53 i ATI 3450.

Mówisz o bluray czy matroska? Jeżeli o matroska to zainstaluj K-lite codeck pack 3.70f (daj maila to ci wyśle bo juz tego nie znajdziesz w sieci).

Jeżeli chodzi o bluray to masz cos nachrzanione bo też powinno śmigać. No bez jaj.
 

tomek67

New member
Bambolo82 napisał:
Mówisz o bluray czy matroska? Jeżeli o matroska to zainstaluj K-lite codeck pack 3.70f (daj maila to ci wyśle bo juz tego nie znajdziesz w sieci).
Jeżeli chodzi o bluray to masz cos nachrzanione bo też powinno śmigać. No bez jaj.
Film Blueray.
Sam nie wiem może faktycznie coś z softem nie tak na tym kompie.
 

tomek67

New member
wiatrak napisał:
Ciekawostka z tym odtwarzaniem.
Polecam http://pclab.pl/art32994-10.html
Jak to jest (było?) z odtwarzaniem "chronionych treści".
:oops::oops::oops::oops:
Tak jak piszą pod tym linkiem, z BlueRayem na komputerze trochę trzeba powalczyć.
Mój PowerDVD 7.3 też nie chciał odtwarzać nowych filmów.
Musiałem ściągnąć ten update.
W następny weekend ciut więcej powalczę.

A te chronione treści to chodzi chyba o DRM.
Jak masz zabezpieczoną płytę to monitor, karta grafiki
musi wspierać HDCP, żebyś mógł korzystać z wyjścia cyfrowego.
Miało to zabezpieczyć przed piractwem.
Piraci sobie poradzili, a zwykli użytkownicy mają problemy ;)
Często nawet jak masz HDCP to nie chcą ze sobą współpracować.
 

tomek67

New member
Pooglądałem trochę filmów BR na tym kompie Dual Core 2.53 z ATI 3450.
Chodzą naprawdę super, obciążenie procesora na ogół 20%,
w porywach 25-30.
Największe obciążenie z tych co testowałem ma Szklana pułapka 4,
25-35, porywach 40.
Mam dwuformatowy odtwarzacz LG,
z kartami ATI PowerDVD się buntuje gdy włączymy wspomaganie
karty graficznej przy filmach HD-DVD.
Bez wspomagania na tym procku chodzi ok. obciążenie około 50%.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe z tym brakiem wspomagania przy odtwarzaniu HD DVD.
Kodeki video używane na HD DVD są takie same jak na BD. :???:

Ale to są uroki Home Theatre Personal Computer. A to nie taki sterownik, a to taka karta nie współpracuje z tym programem itp itd.

Trochę męczę ( ;) ), ale jak możesz to sprawdź wydajność procka w kompie z ATI 2400. Bo ten fajny chipset o którym niedawno była mowa, AMD 780G, ma w specyfikacji iż jest oparty o grafikę serii ATI 3200.... Tylko że nigdy czegoś takiego nie było! To po prostu ATI 2... wciśnięte do chipsetu płyty głównej...
 

tomek67

New member
wiatrak napisał:
Ale to są uroki Home Theatre Personal Computer. A to nie taki sterownik, a to taka karta nie współpracuje z tym programem itp itd.
Dokładnie tak.
Z jednej strony możliwości na komputerze są olbrzymie,
z drugiej czasem można dostać szału bo najprostsze sprawy sprawiają problem.
Pewnie za rok wszystko się już dotrze i będzie chodziło super.
Tzn. chcesz żebym przetestował ATI 2400 z Core Duo 2 2.53 ??
Mnie tez korci płyta ATI 780 G z CPU AMD.
Tylko się boję, że np HD-DVD nie będzie grafika wspomagać sprzętowo,
a CPU AMD może nie starczyć do programowego.
Te szybsze procki Intela radzą sobie z tym ok.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dokładnie to chodziło mi o sprawdzenie obciążenia procesora na tym kompie, na którym "Dzikie wieprze" Ci źle odtwarzało... Coby sprawdzić czy to wina karty 2400 (zakładam że obciążenie procka do 70...100% oznacza słabość karty). A może przyczyna skakania filmu jest inna? Karta robi swoje, procesor robi na 50%? :???:
 

tomek67

New member
wiatrak napisał:
Dokładnie to chodziło mi o sprawdzenie obciążenia procesora na tym kompie, na którym "Dzikie wieprze" Ci źle odtwarzało... Coby sprawdzić czy to wina karty 2400 (zakładam że obciążenie procka do 70...100% oznacza słabość karty). A może przyczyna skakania filmu jest inna? Karta robi swoje, procesor robi na 50%? :???:
We wtorek lub w środę zobaczę :)
 
Do góry