komp do projektora full hd - pomozcie :-)

tomek67

New member
wiatrak napisał:
O ile się orientuję, to chipsety NV i co oczywiste AMD, posiadające zintegrowaną grafikę, chodzą tylko z prockami AMD. Do Intela jest chipset Intela, z kiepską grafiką. Na jesień Intel zapowiada nowy chipset z nową grafiką.
Chyba niejasno się wyraziłem.
Oczywiście do tego Dual Core intela musiałbym wziąć inną płytę.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Już za późno na edit... No to nowy post.

Specyfikacja GIGABYTE GA-MA78G-DS3H: "....HDMI 1.3* certification, support Full HD 1080P
HDMI is able to provide up to 5Gb/s video transmitting bandwidth and multi-channel high quality audio all through a single cable. Able to transmit superior, uncompressed digital video and audio, HDMI ensures the crispest rendering of digital content up to 1080p without the quality losses associated with analog interfaces and their digital-to-analog conversion. GA-MA78GM-S2H has obtained the latest HDMI 1.3* certification, able to support Full HD 1080p multi-media and HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) which allowing Blu-ray/ HD DVD and other protected contents playback.
* HDMI 1.3 certified in video spec only...."

Czyli no surround po HDMI? :???:

Ciekawe czy i która płyta zapodaje DD i DTS po HDMI...
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
W pracy będę miał komputer Dual Core Penryn 2.53 z grafiką ATI3450.
Taki CPU kosztuje teraz około 340 a karta nawet poniżej 100 zł.
Pożyczę go kiedyś do domu i zobaczę jak to się sprawuje z Blue Rayem i HD-DVD.

Ta płyta 780G z procesorem AMD kusi mnie tylko się boję,
czy przy wszystkich materiałach będzie działać to wspomaganie
sprzętowe grafiki.
Bo jeśli nie to chyba procek AMD nie da rady programowo odtwarzać 1080p.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie bój się... ;)
Stronę wcześniej zapodałem link do testu w tomshardware płyty Gigabyte'a z tym chipsetem.
Poczciwy Sempron przy odtwarzaniu filmu z Blu-ray'a robił na 63%, w porywach do 91%. I to pod Vistą, która sama z siebie dużo ssie...

//edit

Coś w końcu znalazłem na temat dźwięku w 780G.
http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3258&p=2
"...We were excited to learn that AMD was seeking HDMI 1.3b certification of the RS780, but it turns out that will not happen. xvYCC color space is fully supported and Deep Color (10-bit) was on the list, but the specification calls for 4:4:4 and the RS780 supports 4:2:2. On the audio side, the HDMI interface offers support for 2-channel LPCM, Dolby Digital 5.1, or DTS 5.1. Multi-Channel LPCM is not supported due to an available audio bandwidth of 1.6Mb/s on the chipset...."

Choć 1,6Mb/s to i tak lepiej niż DD z DVD (448 kb/s)...
A DTS MA i DD trHD? Coby docenić ich brzmienie to trza mieć naprawdę dobry sprzęt, przynajmniej 10kPLN na kolumny, jeśli nie więcej.
Poza tym HDMI ma ogromny jitter, i brzmienie jest takie se...
 
Ostatnia edycja:

brombers

New member
HokaHey napisał:

Trzeba było
? Tzn że co że fabrycznie płyta się nie nadaje ?
oczywiście NIE trzeba, bo niekręcony pracuje stabilnie, sytuacja dotyczyła bodajże biosu w pierwszej wersji, goście z avforums notowali zwisy podczas odtwarzania materiału hd;
ja tam wolałem dmuchać na ... gorące .. :) (~80st ...) i zapodałem polecany Scythe Mini Kaze 40 mm SY124010L -Tylko 14 dBA!!!!, faktycznie jest bardzo cichy
 

HokaHey

New member
Panowie, przepraszam że się upomnę ale nikt wcześniej mi nie odpowiedział na dość ważne pytanie... chodzi mianowicie o dobór odpowiedniego UPS pod W500 :eek:k: aby lampa spokojnie zdążyła się schłodzić a nie tylko "na styk" także prosiłby was o jakąś radę o przykład jakiegoś modelu - ważne tylko żeby miał wejścia jak normalne wtyczki ;)

P.S. W ogóle to nie bardzo się znam na tych urządzeniach (UPS) :niewiem: - nigdy nie miałem żadnego...
 
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Rudeford napisał:
Ja mam ACTIVE POWER 600VA i z Sanyo Z5 spisuje się jak na razie dobrze. Gniazda ma komputerowe, ale Benq ma chyba gniazdo sieciowe jak w komputerach, więc podłączysz go bez problemu kablem od zasilacza.
To chyba kupie sobie właśni taki sam skoro "polecasz" ;-) . Jeszcze parę pytań odnośnie tego UPS-a czy muszę instalować jakieś oprogramowanie aby urządzenie zadziałało i jak długo ci podtrzymuje projektor po wyłączeniu prądu ? I czy płynnie przechodzi ci przerwę w zasilaniu ? (tzn szybko zaskakuje bez zaników jakichś czy coś ? )
 

Rudeford

New member
Czas przełączania 2ms i nawet przy niewielkim spadku napięcia przełącza się błyskawicznie na akumulatory. Oprogramowanie nie jest potrzebne a trzyma około 4-5min przy pełnym obciążeniu.
 
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Rudeford napisał:
Czas przełączania 2ms i nawet przy niewielkim spadku napięcia przełącza się błyskawicznie na akumulatory. Oprogramowanie nie jest potrzebne a trzyma około 4-5min przy pełnym obciążeniu.

A lampa długo się chłodzi ? Tzn dla każdego projektora jest inny czas chłodzenia lampy ? Bo nie chce żeby się okazało że W500 potrzebuję 4 czy 6 minut żeby się schłodził :roll: a ten UPS może nie wyrobić wtedy...
 

Rudeford

New member
W Sanyo wentylator chłodzi lampę jeszcze przez dokładnie jedną minutę. W500 ma chyba podobnie jak i większość projektorów.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Cytat za "BENQ W500 projector_manual_3771.pdf":
"...Turning the power off
1. Press POWER on the projector or remote
control and a prompt message appears. Press
POWER a second time to turn the projector
off.
2. The Power indicator light flashes orange, the
lamp shuts down, and the fans continue to run
for approximately 140 seconds to cool down the
projector.
To protect the lamp, the projector will not
respond to any commands during the cooling process.
3. The Power indicator light is a steady orange once the cooling process
has finished and fans stop...."
 

Bambolo82

Banned
HokaHey napisał:
A lampa długo się chłodzi ? Tzn dla każdego projektora jest inny czas chłodzenia lampy ? Bo nie chce żeby się okazało że W500 potrzebuję 4 czy 6 minut żeby się schłodził :roll: a ten UPS może nie wyrobić wtedy...
Zgaduje że to twój pierwszy projektor. Trochę przesadzasz z tym UPS. Instrukcja W500 nic nie wspomina o przydatności jakiegokolwiek UPS. Wystarczy generalnie przestrzegać warunków dobrego chłodzenia konstrukcji W500 i żadna przerwa w zasilaniu nie będzie groźna.

Generalnie po wyłączeniu projektora po seansie nie należy go przesuwać czy podnosić dopóki lampa się nie schłodzi (czy to sama po ewentualnej awarii prądu czy po kilku minutach pracy wiatraka, który skraca ten proces). Gorąca lampa jest bardzo krucha.

Przesadzasz akurat z tym UPS. To tylko gadżet i do tego mógłby mieć niekorzystny wpływ na czystość sygnału A/V (podobnie jak listwy przepięciowe i podobne, ja mam tylko listwę i starczy bo nie chcę tracić czystości audio).

Jakby co to pytaj na forum albo na privie.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów i miłej zabawy w oglądanie!
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
HokaHey napisał:
A lampa długo się chłodzi ? Tzn dla każdego projektora jest inny czas chłodzenia lampy ? Bo nie chce żeby się okazało że W500 potrzebuję 4 czy 6 minut żeby się schłodził :roll: a ten UPS może nie wyrobić wtedy...

Nie wiem, czy jest sens kupować UPS.
Mi osobiście podczas projekcji dwa razy wysiadł prąd i... nic się nie stało. Projektor świeci, jak świecił.

Ale dobra, kupisz UPS i co? I przy pierwszej lepszej okazji może się okazać, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto, gdyż UPS jest za wolny i nie zdążył się przełączyć.
W większości tanich UPS podają czas przełączania się 2ms... ale jest haczyk... to minimalny czas przełączania, a nie maksymalny.

Dobre UPS-y chodzą po cenach nowej lampy do BenQ, więc czy jest sens?
 

armi

New member
Bez reklam
koledzy a powiedzcie na co zwracać uwagę aby zakupiony (planuję) PC był jak najcichszy ??

obudowa ?
zasilacz ?
grafika ?
HDD ?
coś jeszcze ?

ewentualnie jakie elementy składowe byście polecali ?
no i ważne żeby w miarę dobrze HD odtwarzał :)
 

Bambolo82

Banned
Cichy&wydajny PC to trudna i droga sprawa. Pasywnie chłodzone bezgłośne komponenty są bardzo drogie (zasilacz chłodzony bez wiatraka, dyski SSD, obudowy z grubej stali nie wpadającej w wibrację, pasywne chłodzenie procesora Scythe Ninja itd itd). Można kupić nie dużo drożej pasywnie chłodzoną kartę np. GF 9600gt albo płytę ze prostą zintegrowaną grafiką i to już by było coś tam ciszej.

Są jeszcze dodatkowe gadżety wyciszające typu gumowe podkładki na dysk twardy, kieszenie wygłuszające HDD, maty wyciszające obudowy itd.

Bardzo głośne są komputerowe napędy płyt DVD (wibracje i szumy).

To wszystko sporo kosztuje i jest trudno dostępne w Polsce. Trzeba by specjalnie zamawiać co oczywiście oznaczałoby wysoką cenę.

Niełatwy temat.

Chyba lepiej kupić nowoczesnego cichego laptopa z Dual Core i kartą graficzną z HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Super cichy komputer a projektor szumi jak odkurzacz:roll: Gdzie tu sens? Dobra może przesadzam, ale pisanie o dużych kosztach cichego kompa to także z lekka przesada. Firmowy kupiony w Komputroniku(1500zł) z obudową CoolerMaster Elite 330 w porównaniu z moim domowym to bezgłośny sprzęt. Komponenty chłodzone standardowo a zasilacz Modecom, więc żadna elita.
Jeśli komp ma służyć głównie jako odtwarzacz to w 100% laptop.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Jeśli mogę wrzucić 3 grosze, to polecam to, co sprawdza się u mnie, a nie ukrywam, że lubię ciche sprzęty (dlatego nienawidzę włączać X360). Polecam obudowę Antec P180, zasilacz Corsair i na procek Scythe Infinity.
 
Do góry