Kolumny vs głośniki do HARMAN KARDON AVR-255

Od jakiegoś czasu posiadam wymieniony w tytule ampli ( AVR-255 )
Zastanawiam się nad zakupem do nich kolumn.
Czy też lepszym wyborem będę głośniki??

Do AVR mam podłaczone głosniki z Sony DHC-ZX50MD.

Wielkość pomieszczenia 5m x 5m
Preferowana muzyka: rock, metal... ( Evanescence, Metallica ... Linkin Park ... )
Budżet: 1000 zł przy używanych 1300 zł przy nowych.
System 2.0

Jakie kolumny lub głośniki są warte uwagi?. Dobrze mieć kilka do wyboru.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepsze by były kolumny podłogowe bowiem pomieszczenie jest duże przy takim budżecie to w grę wchodzą kolumny używane Do takiej muzyki to aż się proszą JBL ES 80 /90
Widziałem na portalu ogłoszeniowym używane Canton GLE 490 za 1100zł też by się nadały
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Też się nadadzą, one mają głośniki basowe na bocznych ściankach co oznacza że mogą pracować w dwóch położeniach albo głośniki basowe będą zwrócone do wewnątrz albo na zewnątrz .W zależności od akustyki pomieszczenia i własnego gustu wybierzesz sobie lepsze położenie
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nadadzą się,@przemko77 dobrze mówi. Ale jednocześnie musisz mieć świadomość ,że jeśli pomimo całkiem sporego sporego pokoju kolumny będą stały w narożnikach( bo inaczej się nie da) to musisz się liczyć z małym "trzęsieniem ziemi". Szczególnie gdy woofery będą skierowane w stronę ścian. Jeśli dodać, że wylot basrefleksu jest z tyłu obudowy to powinieneś tym kolumnom zapewnić dużo miejsca do ustawienia.
Owszem, muzyka której słuchasz powinna mieć odpowiednią ilość basu ale w tym przypadku może się okazać ,że będzie go po prostu za dużo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - bo jest kilka par teraz nowych, nie używanych - na wyprzedaży.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zaczynasz cuda wyprawiać ,nie wiem czy podstawkowy model to dobry wybór do takiego pomieszczenia ,jeżeli już strasznie chcesz mieć podstawkowe może coś z oferty Quadral tam ze stosunkowo małej obudowy udaje się wycisnąć bas a przy takiej muzyce jak słuchasz musi być oparcie w niskich częstotliwościach
 
Nie chodzi o to że strasznie chcę mieć podstawkowe. Tylko póki co mało propozycji kolumn dostałem. A musze mieć cos do wyboru w kilku modelach by wiedzieć co korzystniej wyłapać w danym dniu na allegro.
OLX omijam, więc to nie tak łatwo wyhaczyć jedne czy drugie kolumny.
 
No bo mało... Cantony nie dostępne na allegro.
Jamo mi ktoś odradził.
Zostają JBL które no są chyba kontrowersyjne i mają rózne opinie.
 
Dobra przeczesując tematy i allegro mamy tak:

1. Teufel Ultima 40 - używane za ok 1100 zł. Nówki widziałem gdzieś za ok 1400 zł.
2. Polk Audio Monitor XT70 - jedna oferta z używanymi za 1000 zł. Dwie oferty ze sprzedażą na sztuki ( jedna to używana sztuka za 600 zł druga o nowa sztuka za 1000 zł co daje łącznie kwote 1600 zł.
3. Polk Audio T50 - nowe w przedziale 1200-1500 zł za komplet.
4. Melodika BL40 MK3 - nowe za 2500 zł ( za dużo ale moze w ciągu kilku dni dałoby sie je wyszukać za 1500 zł ?)
5. ELAC Debut 2.0 F5.2 - 1700 zł nowe powystawowe,. 2200 zł nowe. Może uda mi się wyszukać w ciagu kilku dni uzywane za 1300 zł.
6. Monitor Audio Monitor 300 - Za ile można by wyszukać używane?
7. Dali Spektor 6 - to samo zapytanie co wyżej.
8. Indiana Line Tesi 561 - tak samo jak wyżej, do ilu próbować szukać za używane??
9. Klipsch R-620F - zapytanie jak wyżej bo póki co brak ofert używanych.
10.Tannoy MERCURY V4 - 2000 zł za powystawowe ( dowiem się jaki jest dokładnie stan i co zawiera komplet ), uzywanych póki co brak ( chyba że liczyć wersje V4i za ok 1500 zł - sa jakieś większe róznice miedzy V4 a V4i?
11. Tannoy Mercury 7.4 - brak ofert używanych, za ile by szukać za używane?
12. JBL ES SERIES ES80 - Za ile szukać używane?
13. Jamo S606 - używane w przedziale 1200-1300 zł.
14. STX F-200N - nowe za ok 1100 zł.
15. Tonsil Premium - nie wiem za ile używane.
16. Tonsil Siesta - brak póki co używanych na allegro, nie wiem za ile szukać.
17. Taga Harmony TAV-506F V2 - 1200 zl za nowe.
18. Taga Harmony TAV-506F SE - 1200 zł za nowe, to jest to samo co powyższe?
19. Taga Harmony TAV-507F - 1400 zł nowe,
20. Taga Harmony TAV-606F V3 - 1400 zł nowe.


Jak to widzicie.
Przypomne HK AVR255 ma 8 ohm ( niektóre z kolumn mają chyba 6 ohm, można tak dobierać? )
Muzyka o rock i metal.
Dobrze zeby tez sie spisało w filmach ( wyrażne kwestie mówione ) i grach z konsoli.

Które numery odrzucić a które rozważać ( polować ) dobrze było z uwzględnieniem dlaczego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Harman ma 8 ohm ale wysoką wydajność prądową co oznacza że poradzi sobie z kolumnami o mniejszej impedancji .Pod względem dźwięku nie ma różnicy tzn kolumny 4 ohm nie są lepsze od 8 ohm i na odwrót ,główna różnica polega tylko na tym że kolumny o mniejszej impedancji mogą grać głośniej a wielu użytkowników wyznaje zasadę głośniej = lepiej
Producenci często zawyżają impedancję podciągając kolumny do wyższych wartości ,tylko w przypadku kolumn Boston spotkałem się z sytuacja odwrotną tzn na pomiarach była większa niż deklarowana
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ty decydujesz które używane kupić.
Ale wymieniłeś świetne nazwy jak Monitor Audio czy JBL ES 80. Musisz posiedzieć i przeszukiwać codziennie internet w oczekiwaniu na promo.
Bo rozumiem , że kasa max stała ?
 
Ty decydujesz które używane kupić.

No to nie takie łatwe.
Nie wiem czy wszystkie wymienione są dobre jak na swoją cene ( bo tylko to mnie interesuje ) i czy dobrze się zgrają z moim AVR255 w muzyce ktorej tez słucham ( + filmy i gry na konsoli ). Bo nie ma kolumn do wszystkiego.
 
Do góry