Kolumny stereo do salonu 30m2

milewski81

New member
Z tego co wybrałeś to Marantz lub HK, Denon,Onkyo jak dla mnie tragedia do muzyki. Z glośników proponuje wybrać np. Acoustic Energy Aelite 2 grają jak dobre podłogówki, dzwięk w porównaniu do tańszych serii duzo lepszy, ale i tak na amplitunerze to nie zobaczysz ich możliwości (zapłaciłem 1600nówki). Podłogówki Aelite 3 kosztuja okolo 3000zł i przy moim pokoju 28m2 okazaly sie za duze. U mnie na wzmacniaczu stereo bosko, amptestowalem denona 1912, Onkyo 609, HK 260 i oddalem bo nie wyrabialem z tak tragiczna jakoscia dzwieku :) Mam dwa wzmacniacze Cambridge Audio A500 i Yamaha 496 za 500/700zł :) Acoustic Energy dla mnie rządzą w swojej cenie. Do kina mam tez suba AE Aelite i filmy okladam na dobrym 2.1 bo na dobre 5.1 narazie mnie nie stac - dobry amp to z 7000 kosztuje :/

whfsv.gif
What HiFi 5 Stars
AELITE 3: "Balanced, authoritative delivery; excellent treble; well built/finished", What HiFi Sound and Vision, September 2004.
Semtember 2004
whfsv.gif
What HiFi 5 Stars
A straight-out winner from Acoustic Energy: fabulous drive, clarity, refinement and integration, "All in all, the Aelite 5.1 system comes very highly recommended" (reviewed at £1895).
Spring 2006
whfsv.gif
What HiFi 5 Stars
"Well made and finished, with good integration; wide-ranging ability with movie soundtracks", "Brilliant performers with movies: they just melt into the background", What HiFi Sound and Vision, November 2004, "..the Aelite 5.1 system comes very highly recommended".
November 2004
hifichoicebb.gif
HFC Best Buy
AELITE 3: "A thoroughly impressive performer, this floorstander has attractive and functional curved sides, and its metal cone drivers help deliver exceptional neutrality with deep smooth bass".
Issue 292
HFC-silver.gif
HFC Awards 2007 Silver
AELITE 3: "Best Loudspeaker £500-£1000".
Awards 2007
hccbb_100.gif
HCC Best Buy
"In a large venue, the Aelite array will truly shine and deliver a thrilling movie performance", "Musically, the Aelites can sing like caged birds".
Issue 151
Posluchaj i ocen!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy przytaczanie nagród jak to zrobił kolega wyżej ma jakiś sens? w przypadku "What Hi-Fi " sytuacja jest o tyle zabawna ,że obecnie wszystkie testowane tam urządzenia uzyskują wysokie noty ,więc czyżby wszystkie urządzenia były udane ? .Nie jest również tajemnicą że Anglicy lansują swoje urządzenia ,więc przy wyborze kolumn nie należy się sugerować gwiazdkami .Z przeszłości przypomina mi się sytuacja ze wzmacniaczem Audiolab 8000A który uzyskał rewelacyjną opinię w brytyjskim "What Hi-Fi " i druzgoczącą w niemieckim "Stereoplay"
 

milewski81

New member
sprzęt mam wiec jestem bardzo ale to bardzo zadowlony i poswiecilem duzo czasu na odsluchy. gwiazdki to tak bardziej dla picu ale akurat z tymi recenzjami sie jak najbardziej zgadzam i nie uwazam ich za nieobiektywne a wrecz przeciwnie! w swojej cenie dla mnie sa superb! sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac a pisze bo te glosniki nie sa tak popularne jak inne firmy.

pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co wybrałeś to Marantz lub HK, Denon,Onkyo jak dla mnie tragedia do muzyki. Z glośników proponuje wybrać np. Acoustic Energy Aelite 2 grają jak dobre podłogówki, dzwięk w porównaniu do tańszych serii duzo lepszy, ale i tak na amplitunerze to nie zobaczysz ich możliwości (zapłaciłem 1600nówki). Podłogówki Aelite 3 kosztuja okolo 3000zł i przy moim pokoju 28m2 okazaly sie za duze. U mnie na wzmacniaczu stereo bosko, amptestowalem denona 1912, Onkyo 609, HK 260 i oddalem bo nie wyrabialem z tak tragiczna jakoscia dzwieku :) Mam dwa wzmacniacze Cambridge Audio A500 i Yamaha 496 za 500/700zł :) Acoustic Energy dla mnie rządzą w swojej cenie. Do kina mam tez suba AE Aelite i filmy okladam na dobrym 2.1 bo na dobre 5.1 narazie mnie nie stac - dobry amp to z 7000 kosztuje :/

Nie ma co porównywać ampli do KD a wzmaków stereo. Piszesz że jakość tych ampli do 2000zł była tragiczna, ale już w kinie na dobrym filmie te ampli pokazałyby wyższość. Dlatego ludzie rozszerzają swoje zestawy dodatkowo o wzmak stereo żeby mieć i dobre kino i dobre stereo. Już parokrotnie koledzy się wypowiadali na forum żeby nie oczekiwać od ampli do KD dobrej jakości, muzyki bo nie do tego celu zostały stworzone te urządzenia. Oczywiście jak byś kupił ampli za 20k to podejrzewam że i w muzyce 80% ludzi by było zadowolonych ze stereo, a tak to trzeba iść na kompromisy.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dlatego właśnie chcę kupić ampli, który poradzi sobie najlepiej w stereo, czyli na pewno nie yamaha czy Onkio.
Poza tym jeśli taki ampli za ponad 2 tyś Marantza czy Denona ma zagrać tragicznie w stereo, to sorry ale o czym tu mówimy... Przecież dobrze o tym wiem, że sam wzmacniacz zagra lepiej. Tylko generalnie mam to gdzieś, bo nie będę siedział i masturbował się wsłuchując się w dźwięki. Więc
takie podejście jest dla mnie śmieszne...

Ps. Byłem kiedyś u kogoś, kto miał bardzo drogi wzmacniacz lampowy i bardzo drogie kolumny. Dźwięk, jaki się z tego wydobywał, w cale mnie nie powalił - jak sama cena tego sprzętu. A gdy puściłem płytę ze swoją muzyką, to już nawet i za darmo bym tego nie wziął - chyba że na handel...
 

wysio

Member
Bez reklam
Zdecydowałem się na Monitory MR6, ale się okazało, że mogę pozwolić sobie na lepsze kolumny i tutaj wybrałem Monitory BX6. Czy gra (dopłata) jest warta świeczki?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego właśnie chcę kupić ampli, który poradzi sobie najlepiej w stereo, czyli na pewno nie yamaha czy Onkio.
Poza tym jeśli taki ampli za ponad 2 tyś Marantza czy Denona ma zagrać tragicznie w stereo, to sorry ale o czym tu mówimy... Przecież dobrze o tym wiem, że sam wzmacniacz zagra lepiej. Tylko generalnie mam to gdzieś, bo nie będę siedział i masturbował się wsłuchując się w dźwięki. Więc
takie podejście jest dla mnie śmieszne...

Ps. Byłem kiedyś u kogoś, kto miał bardzo drogi wzmacniacz lampowy i bardzo drogie kolumny. Dźwięk, jaki się z tego wydobywał, w cale mnie nie powalił - jak sama cena tego sprzętu. A gdy puściłem płytę ze swoją muzyką, to już nawet i za darmo bym tego nie wziął - chyba że na handel...

Korzystając z okazji podjęcia tematu ampli i wzmaków mam parę pytań. Tak jak pisałem w innym poście, cały czas mi bania pracuje jak tu polepszyć stereo w moim zestawie KD:) Rozważałem 2 opcje. 1. Sprzedać moje Onkyo 608 i dołożyć 2k do np. Marantza 6006, który już w stereo można powiedzieć że nie jest zły lub 2. Do mojego zestawu dokupić rozdzielacz audio np. Beresford TC-7220 - Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research i do tego jakiś używany wzmak stereo za ok 800zł. Cenowo druga opcja wychodzi lepiej. Wszędzie się pisze że wzmaki lepiej grają od ampli do KD, tylko czy wszystkie? Czy kupując taki budżetowy wzmak za 600-800zł możemy liczyć na to że lepiej zagra w muzyce jak Marantz 6006? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Kupując lepszy ampli podłączamy go bez żadnych komplikacji i obawy przed zwarciem czy spaleniem. Mamy tylko jeden klocek. Natomiast z dodatkowym wzmakiem, przepinaniem kabli, dzielnikami napięcia może być różnie, ale za to dźwięk w stereo mógłby to zrekompensować. Nawet spotkałem się z kilkoma opiniami że komuś Denon 1912 zagrał lepiej niż stary wzmak Technicsa. Dlatego cały czas mam dylemat w co lepiej zainwestować i czy warto?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu, jesli pamietasz testowalem wzmaki za 2tys:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html
Wtedy wszystko gralo lepiej on mocnego 809 oNkyo i wzmaka stereo :)
wzmak onkyo nie był wart doplaty, Yamaha, Denon zauwazalne poprawa, ale nie wiem czy oplacalna doplata, Dlatego boje sie, ze wzmaki za 600-800 mogą nie podołać oczekiwaniom, natomiast jesli nie potrzebujesz 2xhdmi, to moze zostaw sobie 608 do kina, a za 2000 kup wzmaka 6004 Marantza i sie rozplyniesz ;) Twoje Oli mają podwojne gniazda, wiec problem rozdzielaczy znika. Nie wiem jak grają Oli, ani tym bardziej jak zgrywają się z Marantzem, ale chyba masz mozliwosc odsluchu?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Tylko jeden klocek, który spełnia twoje oczekiwania przy bezpośrednim odsłuchu przed zakupem - przy kombinowaniu z wieloma elementami (gdzie wydaje się nam, że one pasują do siebie) tylko sumują się zakłócenia, szumy, zniekształcenia ... . Znam takich gości co poskładają sprzęt z kilku przypadkowych elementów i będą przekonywać wszystkich, że nic gotowego - nowego nie zagra lepiej, a przy tym podpinają to do starego altusa położonego na szafie.
Najpierw odsłuch - potem zakup i zgadzam się z opiniami, że większość nowych amplitunerów zagra lepiej niż stare konstrukcje budżetowych wzmacniaczy.
Wystarczy zobaczyć na allegro - tam od 150 zł. do 500 zł. oferowane są starsze wzmacniacze wszystkich znanych firm, i co one mają lepiej zagrać nawet od takiego ampli jak Yamacha RS300 ? Gdyby tak było to lud nie kupowałby nowego sprzętu tylko "stał w kolejce na allegro po stare wzmaki"

Sam wzmak czy ampli to nie wszystko - ważniejszym elementem a co najmniej równorzędnym są kolumny i wspomnę jeszcze tylko o pomieszczeniu w którym to ma grać (jego akustyce) a mając już ampli czy wzmak, kolumny i pomieszczenie to trzeba to jeszcze dobrze poustawiać.
 

Jacekartur

New member
Zdecydowałem się na Monitory MR6, ale się okazało, że mogę pozwolić sobie na lepsze kolumny i tutaj wybrałem Monitory BX6. Czy gra (dopłata) jest warta świeczki?

Bierz BX6,u mnie grają wlaśnie na 25m2.Mam gruby dywan, i kolumny grają fenomenalnie kazdy rodzaj muzyki (nie jestem wysublimowanym melomanem:cool:.Zestaw mam około 6 miesięcy i jeszcze nie mogę się nacieszyć naprawdę komfortowym słuchaniem.Te kolumny mają ekstra wyrazna górę,a i basu im nie brakuje,wystarczy je dobrze ustawić,a nie bedziesz żałować.Polecam blackninje;),ma extra ceny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu, jesli pamietasz testowalem wzmaki za 2tys:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html
Wtedy wszystko gralo lepiej on mocnego 809 oNkyo i wzmaka stereo :)
wzmak onkyo nie był wart doplaty, Yamaha, Denon zauwazalne poprawa, ale nie wiem czy oplacalna doplata, Dlatego boje sie, ze wzmaki za 600-800 mogą nie podołać oczekiwaniom, natomiast jesli nie potrzebujesz 2xhdmi, to moze zostaw sobie 608 do kina, a za 2000 kup wzmaka 6004 Marantza i sie rozplyniesz ;) Twoje Oli mają podwojne gniazda, wiec problem rozdzielaczy znika. Nie wiem jak grają Oli, ani tym bardziej jak zgrywają się z Marantzem, ale chyba masz mozliwosc odsluchu?
Pozdrawiam

Odsłuch by się znalazł. Z tym nie będzie problemu. Tylko właśnie słyszłem że dzielnik jest potrzebny, bo pomimo że kolumny posiadają po 2 pary zacisków to nie można podłączyć 2 wzmaków pod jedne kolumny. Zastanawia mnie jeszcze taka kwestia, gdyby podłączyć wzmak lub ampli do osobnej listwy i wyłączać jedno z urządzeń całkowicie z prądu gdybyśmy chcieli posłuchać drugiego? Oczywiście po podłączeniu obu urządzeń do jednych kolumn A co sądzisz o poprzedniku 6003 - cena trochę niższa od 6004? Te dzielniki są strasznie drogie - ponad 400zł. Gdzieś znalazłem za ok 250, tylko nie wiem czy sygnał nie straci na jakości.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Bierz BX6,u mnie grają wlaśnie na 25m2.Mam gruby dywan, i kolumny grają fenomenalnie kazdy rodzaj muzyki (nie jestem wysublimowanym melomanem:cool:.Zestaw mam około 6 miesięcy i jeszcze nie mogę się nacieszyć naprawdę komfortowym słuchaniem.Te kolumny mają ekstra wyrazna górę,a i basu im nie brakuje,wystarczy je dobrze ustawić,a nie bedziesz żałować.Polecam blackninje;),ma extra ceny.

Dzięki, tak też zrobię. Temat załatwiony z blackninja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co sądzisz o poprzedniku 6003 - cena trochę niższa od 6004?

Jak bedziesz w Wawie to zapraszam - mysle ze znajdzie sie chwila dla forumowicza i sobie sprawdzisz, mam takze pm6003 - moge Ci tanio sprzedac :) odsluchasz z pm6004 i pm7004. Ale do rzeczy, jezeli chodzi o te dwa wzmaki pm6003 vs pm6004 to jak dla mnie nie ma specjalnych roznic. Graja bardzo podobnie, oba jak dla mnie graja swietnie. Na temat tak subtelnych roznic zawsze trudno sie wypowiadac i dobierac slowa, moze sie okazac ze dla jednych te male roznica sa warte swieczki, ale ja na szczescie nie jestem audiofilem.
Btw. Tak sie zastanawiam, Marantz powinien mi cos chyba przeslac w prezencie za te wszystkie produkty jakie nagromadzilem, katalog juz w kazdym badz razie dostalem :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wielkie dzięki za zaproszenie:) Ty to już powinieneś dostawać wypłatę co miesiąc za testowanie i reklamę ich sprzętu:) Skoro mówisz że zbytnich różnic nie widzisz to wierzę na słowo. Ja tez nie jestem audiofilem a jedynie bym chciał poprawić trochę brzmienie w stereo. Na ile wyceniasz ten 6003 i w jakim jest stanie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysiu, ale po co Ci dzielnik napiecia? Czy nie jest tak, ze trzeba jedynie pamietac by nie wlączać obu na raz, tzn amplitunera oraz wzmaka?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niby tak, ale wiesz jak jest. Wypijesz za duzo i sie zapomnisz, małe dziecko może wcisnąć jak będziesz słuchał innego urządzenia, nawet sam przez przypadek usiądziesz na pilocie czy wciśniesz. Za dużo ryzyka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry