Kolumny stereo do salonu 30m2

wysio

Member
Bez reklam
Witam. Poszukuję dobrze brzmiących kolumn do ampli. Sam wybór ampli jeszcze nie został przeze mnie zatwierdzony, ale będzie to albo Denon 1912 lub 2113, albo Marantz SR5006.
Sprzęt będzie stał w salonie 30m2. Na sam początek chcę kupić dwie kolumny podłogowe, które wydobędą z siebie dobrej jakości dźwięk, jednocześnie będą tak mogły zagrać, by było czuć moc muzyki bez udziału subwoofera.
Myślałem nad Maestro II 180 lub S, albo Wharfedale Diamont 10.6.
Koszt zakupu wolałbym, by nie przekroczył 2tyś.
Czy w tej cenie jest jeszcze coś godnego uwagi?
 

wysio

Member
Bez reklam
To ma być 5,0 ?

Tak, ale w przyszłości i na pewno bez basu. Jednak główny nacisk kładę na dźwięk dwukanałowy.
Co do tych JBL, musiał bym je usłyszeć, bo sporo o nich czytałem i mają swoich zwolenników jak i przeciwników... Poza tym do tej pory miałem kolumny właśnie tej firmy i bardzo się na nich zawiodłem. Nie dość, że grały płasko, to jeszcze popaliły się głośniczki wysoko tonowe... Niesmak pozostał, choć wiem, że 190 mogą być odmianą o 180 stopni.
Jednak też nie chciał bym przepłacać za samą markę, oraz to, że kolumny zdobyły nagrodę. Poza tym jak znów coś się spali, to ponownie będę miał duży wydatek...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może inaczej - czego oczekujesz w brzmieniu ?
Co do JBL to raczej nie jest płaskie brzmienie ,raczej "amerykańskie" z rozmachem ,choć nie każdemu to się podoba ,jeżeli cenisz dźwięk neutralny to rzeczywiście trzeba zmienić kierunek poszukiwań
 

wysio

Member
Bez reklam
Generalnie nie będzie nikt siedział po środku i wsłuchiwał się w dźwięki. Najczęściej słuchamy muzyki siedząc na tarasie czy obok w kuchni. Wysokie tony muszą być czyste i nie męczące, a bas mocny nisko schodzący... Te Tonsile to chyba nie tragedia?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tonsile są trochę niedoceniane, a Maestro 180 czy S to dobre konstrukcje. Ze swojej strony mogę polecić Roth Oli 40 - czyste brzmienie, nie męczące z dobrym basem.
 

wysio

Member
Bez reklam
Chyba zdecyduję jednak na Wharfedale Diamont 10.7.
Miał ktoś styczność z tymi głośnikami???
Wielkość salonu to jednak 25m2 a nie 30m2. Żona mi to dziś uświadomiła...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow - dobrze że masz żonę :smile:.
Te Wharfedale Diamont 10.7. - powinny w takim razie do 25m2 się wykazać.
Napisz do Blackninja w sprawie oferty może być extra.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dzięki, tak już zrobiłem. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Te Dimonty mają otwór bass reflex z tyłu - z tego, co widzę na zdjęciach... Czy w takim wypadku nie muszą być znacznie odsunięte od ściany? Nie chciał bym, by mi za bardzo wystawały. 5cm jest do przyjęcia.
Jak Panowie wygląda ta kwestia?
 

Madas

New member
Bez reklam
5 cm może być maławo zostaw chociaż z 15-20 cm od ściany, słuchałeś może Monitor Audio MR6 lub jakieś Heco Metas 700 mogą zagrać na prawdę fajnie
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No to powodzenia, wiekszosc kolumn ma wydech z tylu.. Mysle ze 10cm moze by juz wystarczylo aby nie bylo dudnienia..

Dali maja wydech do przodu, moje JBL e80 ale ty szukasz czegos z wyzszej polki..
 

wysio

Member
Bez reklam
10 cm jest jeszcze do zaakceptowania. Nic na to zupełnie nie poradzę. Tak urządzony jest salon. Poprzednio pamiętam też był problem z tylnym wydechem i przez to w końcu kupiłem, jak się później okazało, kiepskie JBL. Nie mam zamiaru powtórzyć tego błędu...
 

MCR

New member
Najlepiej po prostu wybrać się na odsłuch. Co do Marantza, ja swego czasu nabiegałem się sporo, ale dobrałem idealne dla mnie zestawienie - B&W serii 6. Podobały mi się również Acoustic Energy serii Neo i Monitor Audio BX (te ostatnie robią u mnie za satelity w 5.1). Oczywiście wszystko zależy od rodzaju muzyki, jaką preferujesz. Dobra rada - posłuchaj zanim kupisz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wybierz się na odsłuch, bo kupujac Diamondy, nawet 10.7 popelnisz ten sam blad. Nie graja wcale lepiej od JBL, wg mnie to bardzo nieudana seria z brzydkim dudniącym, gumowatym basem, a jeśli nie dasz im pooddychać będzie jeszcze gorzej. Tylko ładnie wyglądają.

Nie czytaj specyfikacji, nie polegaj na testach w prasie, liczy się Twoje ucho i zadowolenie. Moze akurat nie usłuszysz kiepskiego basu tylko ich brzmienie moze Ci się spodobac, dlatego odsluch to podstawa.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dzięki panowie. Oczywiście tak zrobię przed zakupem. Chciałem mieć tylko wstępnie rozeznanie, czym w ogóle powinienem się zainteresować. W tym tygodniu jeszcze pojadę na odsłuch.
 
Do góry