Kolumny samoróbki.....? DIY

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Macie pomysł jak zrobić coś takiego?

p1080363o.jpg
 

tomud

New member
taaa ale sporo roboty przy tym bedzie... trzeba by zrobic wczesniej formy i jakas namiastke prasy :) moga byc zapewne jakies kamolce i troche desek :)

A co to ma byc konkretnie ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Takie kolumny co jak już wygram w totka to będę musiał kupić, bo widzę żę z DIY w ich przypadku nici.
 

tomud

New member
A po co w totka :) ja ma w domu Focala Utopie Berylium :) glosniki kupione co prawda w dobrej cenie bo znajomego przycislo finansowo :) konstrukcja wygladem moze nie powala ale gra calkiem milo jak na wywalona kase :) zwlaszcza jak sie patrzy ile trzeba wywalic za oryginaly na tych glosnikach.

Do tego jak pisalem to nie jest trudne do zrobienia, tylko trzeba miec troche cierpliwosci i pomyslowosci. Mozna by sie nwet pokusisc o troche inne wykonanie (nacinanie MDF-u i wyginanie), bedzie troche latwiej...

tylko zastanawiam sie po co taka konstrukcja
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
To fakt :) zwlaszcza ze niezbyt latwo kupic dobry MDF :) ale nie ma co popadac w paranoje :)

Choc ja na razie popadam ;) bo w Warszawie kupic mdf graniczy z cudem i bardziej oplaca sie chyba sciagac z drugiego konca polski :)

Amatorsko mozna stosowac ciekawe rozwiazania ktore tez sie sprawdzaja i daja swietne efekty, a i takie rozwiazania ktore wymagaja kilka kodzin dlubaniny - a nie stosuje sie ich w fabrycznych (nieoplacalne w produkcji seryjnej).

Problemy zaczynaja sie jak chce sie nadac glosnika jakas ciekawa forme, ale ja akurat w ta strone wielkiego parcia nie mam. Proste konstrukcje tez mozna ladnie wykonczyc...
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
No zobaczymy jak z tym bedzie :) ale moze sie uda jakos zorganizowac odsluchy glosniczkow do kina jak poskladam... niestety beryle stoja blisko Jeleniej Gory i nie sa male :) ale jak je wkoncu przywioze do Wawy to tez bedzie mozna cos zorganizowac.

Inna sprawa to MDF nie jest jakims super materialem, ale latwo sie go obrabia i dlatego taka popularnosc :)

Inna sprawa po co robic kopie :) jak mozna zrobic cos dla siebie - bardziej odpowiadajace preferencja sluchacza :)
 

tomud

New member
z B&W ciekawa konstrukcja jest slimak :) i tu nie chodzi o wyglad ale wlasciwosci takiego rozwiazania :)

A co do DIY to w przypadku kolumn zaleta jest to ze nie potrzeba jakiegos wielkiego zaplecza i sprzet mozna w miare tanio kupic. Ja obecnie nie mam nawet piwnicy wiec skladanie bedzie sie odbywac w domu :) to dopiero bedzie jazda - jak kobieta mnie nie zabije to bedzie cud :)
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Popatrzyłem w twoje linki i na prawdę to co tam zamieszali robi wrażenie.
Okazuje się wbrew obiegowym opiniom że to nie musi wyglądać słabo, a nawet może wyglądać tak że producenci mogą się pochować.
Odnośnie postu 21 kol blackninja
Nie wiem czy dobrze widzę listewki pianka poliuretanowa przekładki nie wiem z czego pewno sztywny papier preszpan okleina i kuuuupa zabawy.
Nie jest niewykonalne

Pewno tłumienie to ma zajechane , podejrzewam że stosując takie rozwiązanie żebrowanie tej kolumny to kolejna bajka.
Podejrzewam że ułożenie drugiej warstwy prostopadle listwami do pierwszej usztywniło by konstrukcję w drugim kierunku, pewno utrudniło by to z kolei profilowanie ale tylko utrudniło było by nadal możliwe
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
:)
To fakt domowe zacisze wystarczy w zupełności o ile nie szaleje się z materiałami jak klej czy lakier :) - po takim kostnym używanym do fornirów to tydzień wietrzenia nie wiem czy by pomógł - ba już za samo gotowanie można by wtedy wylecieć z domu heheh

Co do ślimaka - prezencja mistrz - brzmienie też choć jak sami przyznali to nie do końca idealne kolumny ale problemem była wielkość a raczej długość kanału stratnego dla głośnika basowego :)
Jednak sam zamysł jest mistrzostwem - za to lubię tę firmę - naprawdę dobrze kombinują choć ostatnio coś cisza.Może kiedyś 801 zagoszczą póki co lotto nie daje szans :D
 

Cyborg65

New member
Witam

Albo ci wysiadła pralka.
Albo jakiś wynalazek do rozpraszania fal dźwiękowych z gwizdka.
Na element amortyzujący drgania zastosowany materiał wygląda na zbyt sztywny.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
coś związanego z wysokotonówką chociaż nie wiem co by mogło zdziałać - wygląda jak jakiś rozpraszacz powietrza - najbliżej zatyczka do bassrefleksu co by zmniejszyć przepływ powietrza i furkot :)

no chyba że wygrzebałeś to z pralki :)

jakaś nagroda?bo to chyba ten konkurs?? :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To zapewne jakis kanal, ale do czego? Pewnie jak napisal kolega wyzej do wysokotonówki, czyli do jakiej plaskiej obudowy, albo mocno udziwnianej by moznabyło zmniejszyc teoretycznie jego gabaryty, a dokladniej chyba glebokosc (długosć), cos w stylu Nautilusów.

A na powaznie, to przeciez wszyscy widzą, ze to przekrój przez muszlę tropikalnego ślimaka z rodzaju Ampullarius :)
 
Do góry