kolumny do Denona

Bracket

New member
Grzegorz napisał:
...to oglądanie KD było by porażką - to bardzo "delikatne" kolumny. Jeżeli lubisz słuchać muzyki z przytupem to nie bierz KEF-ów, one są stworzone do innego rodzaju muzyki i dla innej grupy odbiorców; co nie znaczy że nie radzą sobie z basem, oddają go prawidłowo ale nie robią z niego bożka...
teraz jestem już w kropce.
sumując:
B&W nie nadają się do Denona
JBL woły robocze za cięzkie do muzyki stereo...(dodam że słucham ambient,acid jazz,czasami trochę polskiego rock'a i muzy z lat 90)
KEF-delikatne brak ducha w KD, podobnie DALI
chyba ostatecznie wybiorę DALI ale z porządniejszym basem, bo Dali icon to do stereo. DALI CONCEPT 6 SUPER POWER - co tym sądzicie?
 

Grzegorz

New member
Bracket napisał:
dodam że słucham ambient,acid jazz,czasami trochę polskiego rock'a i muzy z lat 90
...
chyba ostatecznie wybiorę DALI ale z porządniejszym basem
do Twojej muzy to właśnie KEFy są idealne, ta muza ma właśnie ten bas jaki kochają te kolumny.
Jedynym problemem może być cena, nie wiem jaki masz pokój, być może iQ5 nie podołają zadaniu i pozostaną Ci tylko iQ7 lub 9 - a to spory wydatek. Najlepiej będzie jak odsłuchasz swoją muzę na danych kolumnach w sklepie, ja jeździłem ze swoim zestawem (łącznie z kablami) po sklepach i w ten sposób trafiłem na KEFy.
Żebyś mógł spać spokojnie to Tobie polecam ten sam sposób, może bardzo kłopotliwy, ale nigdy nie będziesz żłował kasy wydanej na fronty.
 

masaj007

New member
DLaczego Dali Ikon tylko do stereo? Ja bym właśnie je wypróbował. Wysokie tone dzięki wstędze mogą być nad wyraz dokałdne. Wiem, ze drogie ale warto.
KEF iQ7 nie ma za dużo basu ale w 20-25m2 powinien wystarczyć
 

Goliat

New member
Bez reklam
masaj007 napisał:
B&W powinny być łączone z amplitunerem, który zagra delikatnie np. CA czy Yamaha. Połącznie z HK wypadło u mnie starsznie. Kolumny grają trochę męczącą górą więć radze długo posłuchać, zeby potem nie narzekać ;)
Sorki że się wtrynię :D ale aż mnie ruszyło...
Posiadam od 5-lat Denona AVR-3801 i przebyłem dłuuugą drogę z wyborem kolumn i coś mogę o nich napisać.
No więc B&W do Yamahy??? Szok Miałem 2095 (najwyższy ampli Yamahy) i z powodu B&W musiałem go zmienić :( (dźwięk kpl. kupa)
Jak chodzi o denona to zdecydowanie Bowersy!!!
posiadałem CDM-7SE,CDM-7NT a teraz 704 (front) i brzmienie Supcio ;)
Co prawda dokupiłem końcówkę Rotela RB-1070 (ale tylko dlatego że zabawiłem się w 7 kanałów).
Okablowanie zdecydowanie Monstera (pięknie wyważa dźwięk).
Jeżeli mógłbym doradzić to do niskich modeli denona seria 600 Bowersa.
Pozdrawiam.
 

Bracket

New member
Grzegorz napisał:
do Twojej muzy to właśnie KEFy są idealne, ta muza ma właśnie ten bas jaki kochają te kolumny.
Jedynym problemem może być cena, nie wiem jaki masz pokój, być może iQ5 nie podołają zadaniu i pozostaną Ci tylko iQ7 lub 9 - a to spory wydatek. Najlepiej będzie jak odsłuchasz swoją muzę na danych kolumnach w sklepie, ja jeździłem ze swoim zestawem (łącznie z kablami) po sklepach i w ten sposób trafiłem na KEFy.
Żebyś mógł spać spokojnie to Tobie polecam ten sam sposób, może bardzo kłopotliwy, ale nigdy nie będziesz żłował kasy wydanej na fronty.

No a co z kinem? pokój mam 20m2
jak już to poproszę o cały zestaw...
a poza tym co z dali concept?
 

zibiwaw

New member
Witam!
Słuchałem ostatnio Denona AVR 1907, DVD 1920 z kolumnami Celestion F38 oraz dla porównania z JBL 80 i powiem szczerze że Celesty zagrały dużo lepiej...
 

Bracket

New member
co myślicie o takim zestawie?
sub : dali ikon sub(2100)
http://www.audiostrefa.pl/dali-ikon-p-557.html?manufacturers_id=12
przód: 2x Dali Ikon 6(3250)
http://www.audiostrefa.pl/dali-ikon-para-p-555.html?manufacturers_id=12
tył : 2x dali ikon1(1500)
http://www.audiostrefa.pl/dali-ikon-para-p-552.html?manufacturers_id=12
central: DALI Vocal 1(1050)
http://www.audiostrefa.pl/dali-vokal-p-558.html?manufacturers_id=12

dodam że do sprzętu DENON DVD 1920+ AVR 1707(1200+1600)

Podsumowując 10700 zł :(:(:(:(:(:(
co za porażka.....może kiedyś kupię.........
ale chyba taki zestaw wybrałem:hmm:...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Kupa kasy... Posłuchaj tego dali Concept superpower. Budżetowy (jak niektórzy twierdzą) zestaw ale brzmi przyjemnie. Słuchałem go już z HK 435 i z Azurem. Ale mało mi i w piątek pojadę posłuchać jeszcze z Onkyo.

KEF-ów iQ7 słuchałem ponownie wczoraj, tym razem z HK 335. Rewelacja. Chyba na nie się zdecyduję. I niech nikt nie chrzani, że basu mało. Wożę taką specjalną płytkę do odsłuchu basu. Facet nazywa się Stephan Micus (CD: "Towards the wind"). Gościu tam przycina na początku na takiej tubie (brzmi to jakby statek wychodził z portu). Jak tutaj pokazuje się pięne basisko - to już wiem wszystko o kolumnach a jak rezonuje, pierdzi... to też wiem.

Acha... jeszcze zobacz dali 2.8. Wymiatają ! (ale kassssssssssa :rolleyes: )
 

Goliat

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Kupa kasy... Posłuchaj tego dali Concept superpower. Budżetowy (jak niektórzy twierdzą) zestaw ale brzmi przyjemnie. Słuchałem go już z HK 435 i z Azurem. Ale mało mi i w piątek pojadę posłuchać jeszcze z Onkyo.

KEF-ów iQ7 słuchałem ponownie wczoraj, tym razem z HK 335. Rewelacja. Chyba na nie się zdecyduję. I niech nikt nie chrzani, że basu mało. Wożę taką specjalną płytkę do odsłuchu basu. Facet nazywa się Stephan Micus (CD: "Towards the wind"). Gościu tam przycina na początku na takiej tubie (brzmi to jakby statek wychodził z portu). Jak tutaj pokazuje się pięne basisko - to już wiem wszystko o kolumnach a jak rezonuje, pierdzi... to też wiem.

Acha... jeszcze zobacz dali 2.8. Wymiatają ! (ale kassssssssssa :rolleyes: )
No to moje 5 zł muszę dołożyć sam bardzo lubiłem brzmienie KEF-a ale niestety panowie z firmy zrobili jedną nieciekawą rzecz...... przenieśli produkcje z GB do ....China i tu pojawił się problem czy warto płacić za kolumny Made in China (bez obrazy) pieniążki porównywalne z produktami GB?
Możesz sprawdzić z tyłu na kolumnie powinna być nalepka a jak Mistrzowie ze sklepu ją zdrapali (powszechna praktyka) to na kartonie jest napisane wołami (no chyba że powiedzą że nie mają opakowania ;) )
Pozdrawiam.
 

samson

New member
Fatman_1 napisał:
Kupa kasy... Posłuchaj tego dali Concept superpower. Budżetowy (jak niektórzy twierdzą) zestaw ale brzmi przyjemnie. Słuchałem go już z HK 435 i z Azurem. Ale mało mi i w piątek pojadę posłuchać jeszcze z Onkyo.

KEF-ów iQ7 słuchałem ponownie wczoraj, tym razem z HK 335. Rewelacja. Chyba na nie się zdecyduję. I niech nikt nie chrzani, że basu mało. Wożę taką specjalną płytkę do odsłuchu basu. Facet nazywa się Stephan Micus (CD: "Towards the wind"). Gościu tam przycina na początku na takiej tubie (brzmi to jakby statek wychodził z portu). Jak tutaj pokazuje się pięne basisko - to już wiem wszystko o kolumnach a jak rezonuje, pierdzi... to też wiem.

Acha... jeszcze zobacz dali 2.8. Wymiatają ! (ale kassssssssssa :rolleyes: )

Tu nikt nie chrzani tylko dzieli sie swoimu wrazeniami.
Nie o to chodzi aby puscic wylacznie bas, tez tak robilem z ptyta z probkami z "Hi-Fi - i Muzyka" i bas byl tak jak i jest z innych zrodel.
Tylko, ze mnie brakowalo w niektorych miejscach wlasnie takiego 'pierdniecia'.
Co do Dali Suite 2.8, do wyboru mialem KEF'y i Dali i zdecydowalem sie na KEF'y. Ale szczerze mowiac, jakbym miel wybierac jeszcze raz to wzialbym jednak te drugie. Podczas odsluchu (ele niestety nie u mnie w domu) dzwiek z Dali wydawal mie sie za potezny natomiast teraz dochodze do wniosku, ze ustawione u mnie gralyby jak w sam raz.
Tak wiec sprawdzila sie stara rada: najlepiej sprawdzac kolumny u siebie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A może karton został wyprodukowany w Chinach? ;)

To, że produkcja jest w Chinach nie musi oznaczać automatycznego spadku jakości. To jest po prostu montownia. Komponenty i technologia nadal są takie same.

Nie dziwi mnie to, gdyż chcąc nie chcąc, producenci gośników zostali zmuszeni od obniżek cen. I teraz albo będą robić głośniki u siebie, więc muszą zaoszczędzić na materiałach, albo będą robić w Chinach, gdzie zaoszczędzą na kosztach pracy. Co będzie lepsze dla klienta? Chyba nie muszę mówić, choć istnieje ryzyko, że zaczną oszczędzać na jednym i na drugim. Taki nasz pech... :neutral:

ArtS :)
 

ThYX

New member
samson napisał:
Co do Dali Suite 2.8, do wyboru mialem KEF'y i Dali i zdecydowalem sie na KEF'y. Ale szczerze mowiac, jakbym miel wybierac jeszcze raz to wzialbym jednak te drugie...

Ja słuchałem i jedne i drugie i muszę powiedzieć że seria Suite i Ikon daje sporo lepsze odczucia z słuchania niż KEF.

A co do Dali to te dwie wymienione serie (a zapewne całość DALI) są robione w Danii.

Pozdr.
 

Goliat

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
A może karton został wyprodukowany w Chinach? ;)

To, że produkcja jest w Chinach nie musi oznaczać automatycznego spadku jakości. To jest po prostu montownia. Komponenty i technologia nadal są takie same.

Nie dziwi mnie to, gdyż chcąc nie chcąc, producenci gośników zostali zmuszeni od obniżek cen. I teraz albo będą robić głośniki u siebie, więc muszą zaoszczędzić na materiałach, albo będą robić w Chinach, gdzie zaoszczędzą na kosztach pracy. Co będzie lepsze dla klienta? Chyba nie muszę mówić, choć istnieje ryzyko, że zaczną oszczędzać na jednym i na drugim. Taki nasz pech... :neutral:

ArtS :)
I tak i nie jeżeli masz montownie w danym kraju to starasz się uzupełniać podzespoły na rynku w którym znajduje się montownia :( (a tu China :( )
Również JBL jako typowo Duńska ;) firma produkuje w Danii i stosuje typowe Duńskie głośniki (nie ujmując Danii która jest potentatem pod względem produkcji w/w)
Pozdrawiam.
 

ThYX

New member
Goliat napisał:
JBL jako typowo Duńska firma produkuje w Danii...
?????????????
Chyba wszystko ci się pokręciło :-(



Fatman_1 napisał:
Thyx, te dwie tak ale już Dali Concept 6 .... czajna niestety :(
No cóż ... to też niestety słuchać różnicę. Widocznie polityka firmy jest taka, że dopiero IKON i SUITE oraz jeszcze lepsze zestawy robione są w Danii..
 
Ostatnia edycja:

Bracket

New member
no nic... nie pozostaje mi nic innego tylko przez rok odmówić sobie jedzenia( na wodzie chyba da się wyżyć...;)) no i kupić zestaw o którym wspomiałem. po kolei co miesiąc pół kolumny..... damy radę.....
Pozdrawiam wszystkich z tym samym problemem
Brack:cool:
 
Do góry