Kolumny 4ohm i 8ohm

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Taki, że amplituner po wyjęciu z kartonu jest wykastrowany z basu i nie gra nic poniżej 100Hz. Później się czyta jak to amplitunery nie grają i nie maja basu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Każdy tzn, nie spotkałem fabrycznie odblokowanego :) to pewnie przez te małe głośniczki do kina. Jak by nie blokowali to na drugi dzień same reklamacje, bo "chciałem tylko posłuchać bez kalibracji chwilkę" :)
 

jumper.as

New member
OK więc jestem i chcę się z Wami podzielić tym czego się dzisiaj dowiedziałem, ale zacznę od przyznania się do czegoś. Mianowicie żyłem od roku w wielkiej nieświadomości. Dopiero blackninja mnie uświadomił, że należy dokonać w amplitunerze auto kalibrację bo inaczej nie ma wielu funkcji i basu nawet przy 2 głośnikach. Więc po dokonaniu tej że właśnie kalibracji głośniki zaczęły przyjemnie grać, aż pojawił mi się uśmiech na twarzy. Ale skoro się umówiłem na odsłuchy więc pojechałem. Słuchałem Harman/Kardon AVR370 i Marantz SR6007. Wrażenia takie, że harman mi nie podeszedł, marantz było całkiem fajnie i na tym bym został ale postanowiłem poprosić o wzmacniacz. I tak został wpięty Primare I22 i szczęka mi opadła. Wiem teraz czego chcę i to na pewno nie będzie zmiana ampli tylko będę szukał miejsca na wzmacniacz. O ile się nie mylę to mój pioneek ma wejście main in pod wzmacniacz, jeśli tak to sprawa załatwiona będzie. Ale i tak jest niesmowita poprawa po kalibracji więc dziękuję Ci blackninja, że wyprowadziłeś mnie z tej nieświadomości. Postaram się wkleić zdjęcia, żebyście pomogli mi znaleźć miejsce na wzmak i centralny. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestawiles ampli za 3-4k z wzmakiem za 5k, to ja sie nie dziwie ze szczeka Ci opadla. Prawidlowa reakcja.
Wzmacniacz za 1500zl zabija w stereo wszystkie ampli w tej cenie, nie mowiac juz o sprzetach z polki cenowej +/-5k (jak Primare)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzę że kolejny forumowicz który się przekonał do wzmaka w stereo:) Wielu twierdzi że muzyka im starcza z ampli KD, dopuki nie odsłuchają swoich kolumn na niezłym wzmacniaczu. Ja też nie posiadam pre-out w ampli i to olałem. Dokupiłem końcówki bananowe i przepinam sobie kable. Dosłownie 10s roboty, więc nawet nie jest to jakoś uciążliwe. Nawet nie ma co porównywać wzmaka za 5k do ampli za 3k, różnica jest diametralna. Nawet porównanie wzmaka za 2k do ampli za 4k mija się z celem.
 

werf

Active member
Bez reklam
OK więc jestem i chcę się z Wami podzielić tym czego się dzisiaj dowiedziałem, ale zacznę od przyznania się do czegoś. Mianowicie żyłem od roku w wielkiej nieświadomości. Dopiero blackninja mnie uświadomił, że należy dokonać w amplitunerze auto kalibrację bo inaczej nie ma wielu funkcji i basu nawet przy 2 głośnikach. Więc po dokonaniu tej że właśnie kalibracji głośniki zaczęły przyjemnie grać, aż pojawił mi się uśmiech na twarzy. Ale skoro się umówiłem na odsłuchy więc pojechałem. Słuchałem Harman/Kardon AVR370 i Marantz SR6007. Wrażenia takie, że harman mi nie podeszedł, marantz było całkiem fajnie i na tym bym został ale postanowiłem poprosić o wzmacniacz. I tak został wpięty Primare I22 i szczęka mi opadła. Wiem teraz czego chcę i to na pewno nie będzie zmiana ampli tylko będę szukał miejsca na wzmacniacz. O ile się nie mylę to mój pioneek ma wejście main in pod wzmacniacz, jeśli tak to sprawa załatwiona będzie. Ale i tak jest niesmowita poprawa po kalibracji więc dziękuję Ci blackninja, że wyprowadziłeś mnie z tej nieświadomości. Postaram się wkleić zdjęcia, żebyście pomogli mi znaleźć miejsce na wzmak i centralny. Pozdrawiam

A co było źródłem dla Primare amplituner czy CD Pamiętaj że pre amplitunera to takie sobie jest
Sam szukam końcówki mocy dla siebie już zdążyłem się przekonać wysoki model AV plus końcówka w granicach 5-6 tyś to nie to co przedwzmacniacz+końcówka

Co do kalibracji Yamaha jest mistrzem w tym jak amplituner wyjęty z pudełka nie powinien grać
Dopiero po kalibracji zaczyna się zabawa
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to chyba kazdy rozsadny czlowiek ma takie zdanie na ten temat...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jumper.as

New member
A więc ja poprosiłem o ampli który by mi polecili, niby miał być nad i pionek a okazało się co innego(chyba nie do końca zrozumieliśmy się przez telefon). Później poprosiłem o wzmak który by mi polecili i podpięli ten który stał zaraz obok zestawiony z innymi kolumnami. Źródłem w ampli był usb a we wzmacniaczu Primare CD22. I tu nie chodziło o cenę bo nawet na początku o nią nie pytałem. Chciałem tylko się przekonać jakie są różnice pomiędzy wzmakiem a ampli. Różnice są kolosalne jak i cena...
 
Do góry