Klipsch Rp 280f, Rp450c

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już chcesz wymieniać centrala, to na 450C. Żadne 440C.
Świetnie się zgrywa z RP280 i nadąża, a to podstawa w kinie.
Do mniejszych 6000/260, podobnie dobrze jest go zastosować.
RP280 lepiej grają do 260 i to już temat od dawna omówiony.
W stereo to dobrze słychać.
 

Arek

Member
Jak już chcesz wymieniać centrala, to na 450C....

Jak zawsze można na Ciebie liczyć. Dzięki :eek:k:

p.s. swego czasu pokazywałem zdjęcia jak wykułem w ścianie dziury aby zainstalować 2x5650S , bezpośrednio za głową bo kanapa stoi 15 cm od ściany, i powiem Wam że po 2 latach nie żałuję tej decyzji. Super się sprawdzają , mina osób które pierwszy raz oglądają coś z nami w gęstej ścieżce audio jest bezcenna. Piszę, bo to egzotyczne głośniki a może komuś się przyda takie rozwiązanie

Uwielbiam 7.2 do tego stopnia, że wciąż jadę bez Atmos (a kable w suficie czekają :smile:) z dziadkiem TX-929 . Jakoś nie mogę się rozstać z funkcją Dynamic Volume (light) oglądając filmy w nocy , a tego w nowych RZ nie uświadczysz . Choć apetyt będzie rósł coś czuję :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie mogę się rozstać w RZ z trybem THX.
Generalnie jestem zadowolony i o dziwo nic nie wymieniam, bo i po co (na co?) : )
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Armaniq a konkretnie których trybów Thx i przy jakich ścieżkach dźwiękowych? Ja najczęściej używam Neural X do ścieżek 5.1 czy 7.1 a atmosy i dts X jadę bez polepszaczy
 

DrWredman

Active member
Ja mam to co widać w stopce. Od kilku lat nie czuję potrzeby zmiany głośników. RP260 rzeczywiście mają lekko wycofaną średnicę względem RP280. Byłem na odsłuchach przed zakupem ale wtedy cena była dużo wyższa. Nawet nie wiem jak teraz stoją te zestawy cenowo ;). Dużo polepszyły przewody. U mnie aktualnie Tellurium UlraQBlue. Można je kupić z drugiej ręki w przyzwoitych cenach.
Mnie klipsche urzekły swoją kontrolą basu. A w kinie wymiatają więc czego chcieć więcej ;).

I tak jak armanig pisze: Jak już brać 280 to w parze z 450c.
 

Arek

Member
No właśnie.. nie ukrywam że korci mnie zmienić zarówno RP260 jak i centrala , może zrobię to za jednym zamachem. Niestety nie miałem świadomości przy zakupie o tej średnicy w RP-260.

Do filmów mocno zarysowana góra i dół się nadają, do stereo już tak sobie.

A powiedzcie jak nowa seria, słyszałem że jest nieco bardziej stonowana, to prawda?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiele osób mówi, że RP280 ciut lepiej wypadają i tak jak piszesz, nieco ugrzecznione.
Być może, że komuś to ugrzecznienie bardziej spasuje pod zupełnie inny repertuar, aczkolwiek przy mojej muzyce, ja osobiście nic bym nie zmieniał w brzmieniu, rock, elektronika, muzyka filmowa itp. stworzone pod serię RP.

Armaniq a konkretnie których trybów Thx i przy jakich ścieżkach dźwiękowych? Ja najczęściej używam Neural X do ścieżek 5.1 czy 7.1 a atmosy i dts X jadę bez polepszaczy

Dokładnie tak. Neural z THX ma ciut więcej mięsa i lecę na nim z każdym jednym materiałem, od TV, YT, poprzez wszystkie Netflixy, DD/DTS itd. Natomiast materiał żródłowy stricte "sufitowy" jak Atmos/DTSX, już leci nietknięty niczym dziewica Orleańska ; )
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Szczerze ? Jak chcesz do stereo to nie Klipsch (ja już to przerobiłem) - tutaj zmiana na 280 nic nie da jeśli cię drażnią 260 w tym co słuchasz (sam je miałem) - do kina super nie powiem ale nie do stereo ( bynajmniej dla mnie )
Ciężko o kolumny które zagrają i tu i tu dobrze w niskim budżecie ( jeśli już słyszysz że coś cię drażni to dobra oznaka ! ) - ciężko pogodzić KD i stereo czasami ....
 

Arek

Member
Panowie, wracając do klipscha RP. We wtorek kupuję RP-280F , więc moje RP-260 będą na sprzedaż. Zastanawiam się czy nie wymienić kabli które mam, cały set chodzi ne melodika purle rain 2x2,5 , a fronty na 2x4 mm. Korci mnie kabel BROWN SUGAR 2380 2x3,8. ale boję się że nie wejdzie mi do peszli w ścianie (kable do frontów wychodzą ze ściany) bo są dość sztywne, potrzebują prawie 8 cm aby się zagiąć. Mają średnicę ok 1,1 cm. Czy bawiliście się w szukanie kabli, które wydobędą "schowaną" średnicę w serii RP? (ps.. wiem wiem, to i tak w granicach percepcji lub 5%, no ale apetyt zawsze rośnie :))


p.s. uwielbiam serię RP , nie zmienię jej, bo w 70% służy do filmów. Tylko 30% to tryb PureAudio w Onkyo , to w kontekście postu kolegi @Ataszek
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musisz się tłumaczyć, też nie zamierzam zmieniać serii RP.
Większość osób zapomina, że do kilku gatunków, ciężko o alternatywe w pewnym budżecie, mam całą listę testowych kawałków i wiele skrzynek "dedykowanych" do stereo zwyczajnie poległo w muzyce elektronicznej, metalu, cięższych brzmieniach, o KD już nawet nie wspominam, więc spokojnie, rób swoje i ciesz się brzmieniem. Klipscha się wymienia, jak zmieniasz repertuar na zupełnie inny, jak charakterystyka którą cechują te skrzynki. Wstrzymaj się z wymianą kabli do czasu RP280, to będzie inne (lepsze) brzmienie w stereo. Wówczas ocenisz.
 

Arek

Member
Armaniq, tak zrobię. Ciekawi mnie tylko czy jest ktoś po testach różnych kabli pozostał z melodiką i klipschami RP. Zapytam w odpowiednim dziale, nie tutaj.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy bawiliście się w szukanie kabli, które wydobędą "schowaną" średnicę w serii RP?

Jak pisałem wcześniej ....to specyficzne granie z Klipsch i nie każdemu podejdzie (zależy jaki repertuar i jakie masz preferencje - pisałeś co Cię drażni więc coś jest na rzeczy) - wg mnie kablem nie wyciągniesz średnicy ale próbuj :wink:
280ki już mogą zagrać troszkę inaczej - nie wiem bo nie miałem u siebie (słuchałem w salonie a u siebie miałem 260ki).
 

Arek

Member
280tki na razie się wygrzewają... ale po pierwszych odsłuchach przy max 50 proc mocy... czuć różnicę do 260. To wręcz niebywałe, jak mało wychwyciłem kiedyś w dedykowanym pokoju odsłuchowym w salonie muzycznym a jak dużo dziś w niedostosowanym własnym salonie! In plus scena , czuję się jakbym siedział bliżej, na żywo, oczywiście najwięcej różnic w dolnych rejestrach, i nowe wyzwania, okiełznać akustykę pokoju. Ehh chyba w końcu kupię basstrapy z accustic sound, bo w niektórych kawałkach gdy bas długo wybrzmiewa mody dają o sobie znać (kolumna stoi 30 cm od bocznej i 35 cm od tylnej ściany). P.s. zostaję na razie z melodiką purple rain , kolejną kasę wolę wydać na ustroje akustyczne
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Melodika to niezłe kable budżetowe ,interkonekt zdobył nagrodę Diapason - w każdym razie polski producent nie ma się czego wstydzić
Ustrojami akustycznymi też nie "wyciągniesz" średnicy , daj się kolumnom wygrzać jakieś 100 godzin brzmienie powinno się zmienić , 35 cm od ściany to trochę mało jak na takie kolumny
Kolumny to jedna część układanki ważne jest co do tych kolumn jest podłączone - bardziej zmodyfikujesz brzmienie elektroniką niż kablami
 
Do góry