Klipsch Rp 280f, Rp450c

bart360

Member
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, i chcialbym zaczerpnac rady.
Mam zamiar kupic kolumny wymienione w tytule, jednak nie wiem
jakie okablowanie wybrac, zeby gralo to spojnie, a nie zrujnowalo
mojego portfela. Bede mial to podlaczone do amplituner Pioneer VSX 932,
wiem, nie jest to zbyt dobry sprzet ale poki co nie moge sobie pozwolic na
cos lepszego. Myslicie ze na poczatek to wystarczy, czy bedzie to gralo slabo
z klipschami? pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch ma to do siebie, że bardzo łatwo jest go ruszyć i napędzić.
Myślę, że na początek spokojnie wystarczy. Dozbierasz kase, wymienisz.
Na forum znajdziesz kilka wątków dot. Klipscha i elektroniki.
 

bart360

Member
Dzieki za szybka odpowiedz. Poki co zobacze jak taki zestaw zagra, a w przyszlosci wymienie na Onkyo, podobno dobrze sie zgrywa z klipschem. Jakies kable w rozsadnej cenie umialbys polecic? Wiem, ze tez masz zestaw klipscha. Calosc mam zamiar kupic w niemczech, jednak taniej niz nw naszym podworku, szczegolnie suby klipscha i amolitunery sa duzo tansze za granica.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy jaki przedział cenowy bierzesz pod uwagę za 1mb ?
Ampli dosyć słaby i nie wykorzystasz potencjału tych kolumn przynajmniej w torze stereo.
Onkyo rzeczywiście bardzo dobrze dogaduje się z Klipsch choć myśle że inne marki też dobrze zagrają - wszystko zależy jaki poziom.
Ja ze swojej strony mogę polecić dobry i tani kabel do nich jaki jest VdH CS 122.
 

bart360

Member
Jestem kompletnie zielony w temacie i nawet nie wiem jaki odpowiedni kabel do tych kolumn moze kosztowac. Cos w sredniej polce cenowej, oczywiscie jesli trzeba by bylo cos dolozyc a byla by znaczaca roznica w odbiorze dzwieku to chetnie doplace. Sprawdze te ktore poleciles, dzieki.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Na poczatek to ja proponuje przewody z miedzi tylko nie z chin,a jak bedziesz mial cos lepszego jak piszesz to wtedy doszlifujesz system.Pzdr
 

bart360

Member
Naczytalem sie juz duzo na forach o 260f i musze powiedziec, 80% komentarzy bylo jednak za dolozeniem do wyzszego modelu 280f z racji lekko wycofanej srednicy, a jesli chodzi o najnowsza serie to cenowo mam 280f za te rp6000f ktore sa nastepca 260f. Gdzies na zagranicznym forum widzialem porownania nowej i starej serii, wychodzilo, ze wcale lepiej nie graja, a wrecz recenzent byl bardziej skloniony ku starszemu modelowi. Moze to ze kolumny nie wygrzane no ale :p mozna dostac w pl interesujacy mnie zestaw w rozsadnych cenach? Zblizonych do niemieckich? Pozdr
 

bart360

Member
Zestaw kupiony, w pl nikt nie dal lepszej ceny wiec poszukalem w niemczech i za 1300€, 2x rp 280f i rp 450c.
Bylem przy okazji na odsluchu w md sound gdzie dokonalem zakupu i mialem porownanie 280f z dali oberon 7 i musze powiedziec, ze klipsch jak dla mnie duzo lepszy, dali graly jakby za "mgla" a 280 czysciutko i soczyscie. Calosc byla podlaczona do wzmaciacza Yamaha i gralo to cudnie, wiec nie wiem skad te uprzedzenia zeby nie laczyc klipscha z yamaha bo bedzie zbyt krzykliwa i ostra.
 

bart360

Member
Zestaw dopiero dzisiaj podlaczony z racji braku czasu. Jestem strasznie zadowolony z tego jak to chodzi, mimo ze ampli nie jest taki jak powinien. Mam tylko jeden problem, podczas grania na xboxie zamiast centrala gra dzwiek z tv. Wie ktos moze o co chodzi? Druga sprawa, jak tu wgrac foto skoro jest limit do 960kb
 

Arek

Member
Naczytalem sie juz duzo na forach o 260f i musze powiedziec, 80% komentarzy bylo jednak za dolozeniem do wyzszego modelu 280f z racji lekko wycofanej srednicy, a jesli chodzi o najnowsza serie to cenowo mam 280f za te rp6000f ktore sa nastepca 260f. Gdzies na zagranicznym forum widzialem porownania nowej i starej serii, wychodzilo, ze wcale lepiej nie graja, a wrecz recenzent byl bardziej skloniony ku starszemu modelowi. Moze to ze kolumny nie wygrzane no ale :p mozna dostac w pl interesujacy mnie zestaw w rozsadnych cenach? Zblizonych do niemieckich? Pozdr


Zaintrygował mnie ten wpis.... czy ktoś może potwierdzić, że RP260 mają bardziej wycofaną średnicę (bo mają) w stosunku do RP280?



Ja po dwóch szczęśliwych latach , używając w 90% do filmów, 5% koncertów, 5 muzyki zestaw : ONKYO 929 + RP260 + 2x112SW + 2x 5650S + 2x RP-240S + 250C myślę o wymianie tego ostatniego. Pokój ma 25m2 i jest otwarty na drugie tyle , miejsce odsłuchu 4,5 m. W samych dialogach ten 250C (wielkość głośników z seri RP280) wystarcza, ale jednak czegoś brakuje gdy 4 osoby oglądają film. Myślę teraz nad wymianą go na 450C , a jak znam życie apetyt będzie dalej rósł i stąd 2 pytania - czy zgra się to w całość przy RP-260 , kalibracja referencyjna z naszego ulubionego wątku ;) , czy lepiej 440C albo wymiana na 280 i wtedy 450c? Suby chcę zostawić bo idealnie zgrywają sie z wysokością szafki RTV.
 
Do góry