Klipsch rp 140

DarkDevil

New member
Witam , wiem ze byla rozmowa na temat kolumn klipsch rp 140 ale chcialbym jeszcze raz sie zapytac czy sa cos warte , warto na nie wydac 400e jest jakis odczowalny efekt ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co najmniej dziwne pytanie, sprecyzuj o co Ci chodzi, jaki odczuwalny efekt, względem czego?
Do czego potrzebujesz, mają służyć jako monitory w stereo na wzmacniaczu, czy fronty w kinie, a może jako surroundy?
 

DarkDevil

New member
Klipsch rp 140sa dolby atmos chodzi mi czy jest jakis odczowalny efekt podczas ogladania filmow ze ścieżką atmos mialem kupic sufitowe jak zmienie mieszkanie ale w tym problem ze nie wiem czy bede sie przeprowadzał
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, chodzi o nadstawkowe do atmosa.
Oczywiście, że są warte swojej ceny i "jakiś" efekt naturalnie jest, masz całą mase recenzji i opini użytkowników, będzie wartość dodatnia, ale nie zastąpią głośników fizycznie umiejscowionych w suficie. Masz chyba tego świadomość i nie oczekuj cudów.

Tu masz recenzje, tyle, że już z wbudowanymi, ale to będzie, to samo co z 140SA.
Klipsch RP-280FA 7.2.4 Dolby Atmos-Enabled Speaker System Review - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
 

dazdilly

Member
U mnie akurat nie ma szału, za wielkiej różnicy nie ma z czy bez nich. Żałowałbym jakbym zapłacił za nie pełną pule, a za tysiąc trzeba było brać :) Rozważam opcje żeby je jakoś powiesić. Testowałem i jest o wiele lepiej.
 

krisder

New member
Bez reklam
U mnie akurat nie ma szału, za wielkiej różnicy nie ma z czy bez nich. Żałowałbym jakbym zapłacił za nie pełną pule, a za tysiąc trzeba było brać :) Rozważam opcje żeby je jakoś powiesić. Testowałem i jest o wiele lepiej.

Także posiadam takie ustawione na frontach i powiem że delikatnie mówiąc, szału ni ma! Myślałem aby je powiesić pod sufitem nad frontami, tak by promieniowały bezpośrednio bez odbicia o sufit w stronę słuchacza. Czy próbowałeś takiego ustawienia? Jest sens wiercić dziury w ścianie? Od razu zaznaczam że do czasu remontu (malowania) i budowy częściowo obniżonego sufitu opcja głośników bezpośrednio umieszczonych nad głową nie wchodzi w rachubę!
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie doczekałem się odpowiedzi więc zaryzykowałem i umieściłem swoje głośniki nad frontami, pod samym sufitem. Efekt? Jest dużo lepiej niż gdy leżały na frontach. W przyszłości dojdą jeszcze dwa umieszczone bezpośrednio nad głową skoro ampli daje taką możliwość!
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
TX-RZ820 ma siedem wzmacniaczy - Atmos czy DTS:X max 5.2.2 więc tylko z dwoma głośnikami u góry :)
 

krisder

New member
Bez reklam
TX-RZ820 ma siedem wzmacniaczy - Atmos czy DTS:X max 5.2.2 więc tylko z dwoma głośnikami u góry :)

Wcześniej sprawdziłem i niestety tylko mnie utwierdziłeś w tym co wyczytałem. Miałem nadzieję że będę mógł w tym celu wykorzystać wyjście surround back ale tak się nie da!:-(
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Zaniedługo będzie dostępny TX-RZ830 z obsługą czterech sufitowców (5.2.4 lub 7.2.2) więc wymień swój i będziesz mógł mieć Atmos z czterema nad głową, choć ja ze swej strony polecam ustawienie 7.1.2 , w/g mnie efekt lepszy niż 5.1.4.
 

krisder

New member
Bez reklam
Bez przesady! Nie będę wymieniał sprzętu co pół roku! Niestety, choć obecny amplituner posiada możliwość konfiguracji 7.1.2 to układ pomieszczenia na to nie pozwala. Po prostu już surroundy są prawie po bokach głowy a z tyłu już tylko ściana, także tylnych nie ma jak ustawić. Gdybym na upartego ustawił cały system wzdłuż pokoju, kolumny udało by się ustawić w konfiguracji 7.1.2 ale tv, ampli i odtwarzacz musiałby stać na tle okna i na dodatek bezpośrednio pod kaloryferem. Dla mnie takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otóż to, RZ820 to 7 kanałów i brak możliwości rozbudowy do 9.
Czyli zostają konfiguracje 5.1.2 bądź 7.1

Zaniedługo będzie dostępny TX-RZ830 z obsługą czterech sufitowców (5.2.4 lub 7.2.2) więc wymień swój i będziesz mógł mieć Atmos z czterema nad głową, choć ja ze swej strony polecam ustawienie 7.1.2 , w/g mnie efekt lepszy niż 5.1.4.

Prostując - Obsługa będzie do 11 kanałów, czyli 7.1.4, ale przy użyciu zewnętrznego wzmaka/końcówki, natomiast na pokładzie ampl (RZ830) jest już 9-kanałów, co daje na dzień dobry możliwość podłączenia konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2

Ta ostatnia (7.1.2) w mojej ocenie i po wielu testach, lepiej się sprawdza od 5.1.4
 

krisder

New member
Bez reklam
Kolego, Twój obecny amplituner pozwala jedynie na system Atmos 5.1.2, nie da rady na tym sprzęcie mieć systemu 7.1.2 lub 5.1.4.
pozdrawiam

Jesteś tego pewien? System 5.1.4 , zgoda ale 7.1.2 (a nawet 7.2.2) jak najbardziej odtwarza!
P5278204.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
przy tej opcji musisz zastosować dodatkowy wzmacniacz np. do frontów lub innej pary głośników.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
przy tej opcji musisz zastosować dodatkowy wzmacniacz np. do frontów lub innej pary głośników.

Nie Kolego, nie o to chodzi. Dobrze pisałeś wcześniej.
Wzmacniacz można sobie podłączyć niezależnie, ale do ew. poprawy stereo (ja tak mam), ale nie do powiększenia ilości kanałów w kontekście tej dyskusji.

Poniżej wszystko wyjaśnione:

Jesteś tego pewien? System 5.1.4 , zgoda ale 7.1.2 (a nawet 7.2.2) jak najbardziej odtwarza!


Jesteś pewny, że odtwarza 7.1.2? Bo ja jestem pewny, że nie. Już o tym pisałem w wątku Onkyo kilka razy.
Ponadto, jeżeli nawet by odtwarzało 7.1.2 jak piszesz (a nie odtwarza), to odtwarzałoby też 5.1.4, bo to dokładnie taka sama ilość kanałów (9.1), a różnią się tylko konfiguracją rozmieszczenia w mieszkaniu.

Wytłumaczę Ci o co w tym biega:

To, że masz na ekranie (ja też mam u siebie to samo w RZ810) przedstawioną taką, a nie inną konfigurację, nie oznacza, że możesz korzystać z konfiguracji 7.1.2 (lub 5.1.4) w JEDNYM czasie - czyli z wykorzystaniem wszystkich głośników 7.1.2 (5.1.4), a oznacza, że możesz mieć taki układ głośników w domu i w zależności od materiału wykorzystać jedną z opcji.
Czyli - albo 5.1.2, albo 7.1 Co daje zawsze 7 kanałów. Gdyby można było korzystać z 5.1.4 jak piszesz (w jednym czasie), to ampli musiałbym mieć 9 końcówek, a ma 7.
Mało tego, nie ma możliwości rozbudowy tego i wykorzystania zewnętrznej końcówki/wzmacniacza, tak aby uzyskać pełne 5.1.4/7.1.2 (9.1).

Dlatego teraz czekamy na model RZ830, który nie dość, że ma na pokładzie 9 końcówek, czyli bez problemu wykorzystamy w systemie konfiguracje 5.1.4/7.1.2, to dodatkowo ampli obsługuje 7.1.4, ale po zastosowaniu zewnętrznego wzmacniacza/końcówki.
Modele 800,810,820... tej możliwości nie mają.

Ekran który widzisz dosłownie pyta co masz obecnie w domu.
To jest o tyle fajne, że dla takich użytkowników jak ja - którzy mają w domu fizycznie 11 głośników (czyli 4 w suficie i 2 dodatkowe jako surround back) i mogą sobie wybrać za pośrednictwem pilota, lub w zależności od materiału jaki podamy, jedną z dwóch opcji.
Czyli raz sobie odpalam 5.1.2, a innym razem 7.1
Ale to jest zawsze max 7 kanałów. Nie można odpalić nic ponad to.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
No i wszystko jasne! Zmyliły mnie zdjęcia tylnej ścianki nowego RX830, który posiada taką samą ilość gniazd głośnikowych co mój 820. Obecny system jest dla mnie w pełni wystarczający i na pewno nie zamienię go dla dwóch końcówek mocy. Poprzedni ampli (Onkyo TX807) został wymieniony z braku obsługi 4K i Atmosa i tylko tak "rewolucyjne" ulepszenia mogą spowodować wymianę RX820 na nowszy model!
 
Do góry