Klipsch rp 140

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli pytasz o Onkyo 810 (to samo będzie w 820), to nie podłączyłem 4 sufitowych pod ampli, a 2.
Czyli drugą parę mam niewykorzystaną w suficie i się kurzy.
Ampli nie obsłuży 4 sufitowych i 5 podłogowych (nie licze suba), bo to będzie 9, a można tylko 7 w różnych konfiguracjach 5.1.2 lub 7.1

Dodatkowo pod ampli podłączyłem tylne surroundy do konfiguracji 7.1. (5.1 + 2 tylne = 7.1)
Tak jak pisałem, mając podłączone 2 sufitowe (wykorzystuje do Atmosa, lub do upmixu za pośrednictwem trybu "Dolby surround") nie grają w tym czasie tylne "surround back" czyli za plecami, gra tylko sufit z resztą kolumn 5.1, co daje 5.1.2

Jak przełącze pilotem na 7.1, to naturalnie załączają się tylne, ale już góra nie gra.
Tak jak pisałem, albo rybka, albo akwarium.

Natomiast ja mam generalnie w domu zainstalowane w suficie 4 sufitowe i na "podłodze" 7 skrzynek (central, fronty, surroundy boczne i surroundy tylne).
Daje to wspomniane 7.1.4 fizycznie głośników w mieszkaniu.

Taki system mam w domu, bo od początku użytkowałem Marantza i tam miałem możliwość odsłuchu takiej konfiguracji. Marantz ma 9 końcówek i dodatkowo możliwość rozbudowy od 2 dodatkowe do systemu 7.1.4, a dlaczego teraz mam "tylko" 5.1.2 lub 7.1?
Bo jakiś czas temu odsłuchałem Onkyo i tak mnie urzekł w kinie, że stwierdziłem, że wolę mniej głośników, a lepszą jakość i wrażenia które daje mi obecnie Onkyo.

Sporo o tym pisałem w innych wątkach Onkyo.
Najczęściej i tak wykorzystuje 7.1, a od biedy załączam 5.1.2

Teraz jak wymienię na 830, to wrócę do tego co miałem wcześniej, czyli 7.1.4 (z dodatkowym wzmacniaczem), ale nie zmienia to faktu, że wolę mniej głośników i lepszą jakość brzmienia, w przeciwnym wypadku (co logiczne) nie użytkowałbym Onkyo. Masochistą nie jestem ; )

Ps. Staram się to prostym językiem wytłumaczyć, tak aby każdy zrozumiał ; )
 
Do góry