Klipsch RF-83 jaki wzmacniacz/koncówka mocy

Jok3r

New member
Bez reklam
To może zgeneralizuję to co napisałem: Harmanowi brakuje środka, praktycznie wokal jest, bo musi być i tyle, mało przestrzenności, dynamika trochę jak u babci 60 lat w porównaniu z tym Rotelem no i Harman jak dla mnie trochę przebarwia np. gitarę, a wiem co mówię, bo sam gram, a to są dość ważne sprawy jeżeli chodzi o muzykę, które da się od razu wychwycić po konfrontacji. Jasne, że funkcjonalność to jedno, natomiast brzmienie to drugie, więc kwestia postawienia na jedno z tych:p Nie napisałem wcześniej tego tak dosadnie, bo nie mam zwyczaju jakiejś ostrej krytyki żadnej z marek, więc starałem się tylko rzeczowo opisać bez zbyt mocnych słów. Mam nadzieję, że teraz jest zrozumiałe:)
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Takim jak zawsze, czyli ze sprawiedliwym: zerowe ustawienia, bez żadnych ulepszaczy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK 990 tak się nie słucha, nie przeprowadzając kalibracji straciłeś z połowę tego co potrafi, jak nie wierzysz zapytaj HQ150.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Rozumiem, że po to to jest, żeby z tego korzystać, ale żeby porównać rzeczywiste osiągi i co jak gra, to nie można puszczać jednego na zero a drugiego wysterowanego na max możliwości, bo co to za porównanie. Ale co by nie robić to i tak Harman będzie siał większymi i to sporo zniekształceniami i szumami, więc tutaj nic się nie da zmienić, co się przełoży na brzmienie, aczkolwiek co kto lubi. Wiadomo, że nie da się wpasować w gust każdego i jeden woli trochę przekoloryzowane brzmienie, a drugi nie, więc najlepiej to samemu sobie skonfrontować. A z drugiej strony co to za wzmak, skoro się go nie da słuchać bez wysterowania:p
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przeinaczasz, da się słuchać ale jeszcze lepiej brzmi po okiełznaniu pomieszczenia swoją kalibracją.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zacny sprzęt. Ale przy kwocie 6000zł mamy końcówkę mocy o parametrach takich jak HK 990, który jest nie porównywalnie dużo bardziej funkcjonalny i który obecnie można nowy nabyć za 4400zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry