Klipsch RF-83 jaki wzmacniacz/koncówka mocy

antekwp2

New member
Witam.
Chciałem zapytać tych co się znają o źródło mocy do Klipsch RF-83. Te kolumny mają 250 W RMS.
Posiadam już H/K 990 oraz Klipsch RF-82 i chcę mieć kolejne stereo na docelowy przód w odsłuchu kwadrofonicznym.

Pozdrawiam.
 

antekwp2

New member
Nie mam ale tu chodzi o sygnał stereo na 2x stereo po obu stronach pokoju a w przyszłości o kino domowe na dobrych wzmacniaczach.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam.
Chciałem zapytać tych co się znają o źródło mocy do Klipsch RF-83. Te kolumny mają 250 W RMS.
Posiadam już H/K 990 oraz Klipsch RF-82 i chcę mieć kolejne stereo na docelowy przód w odsłuchu kwadrofonicznym.

Pozdrawiam.
A HK 990 nie wystarczy? Mocy mu nie brakuje a przy tak skutecznych kolumnach jak RF-83 i tak jej nie wykorzystasz. Przecież HK 990 w testach dał 200W przy 8Ohm.
 

antekwp2

New member
H/K 990 wystarczy by napędzić RF-82 a nie RF-83. Wiem bo testowałem a wcześniej miałem H/K 3490 i nie starczało mu mocy... Więc ponawiam pytanie z tytułu tego wątku. Proszę o konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 121090

Guest
H/K 990 wystarczy by napędzić RF-82 a nie RF-83. Wiem bo testowałem a wcześniej miałem H/K 3490 i nie starczało mu mocy... Więc ponawiam pytanie z tytułu tego wątku. Proszę o konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
HK 3490 nie da się porównać z HK 990. Jest trzy razy tańszy i dwa razy słabszy. To urządzenie całkiem z innej półki. Wiem bo miałem HK 980 który jest porównywalny(chociaż z racji tego że to wzmak a nie amplituner to powinien być lepszy) z HK 3490. HK 990 mam i napędza u mnie bardzo trudne stare Infinity RSIIIb. Tam mam 2x30cm na basie i niską skuteczność.
 

mkk1

New member
jak hk 990 ma za mało mocy do kolumn o skuteczności 100 dB i 8 ohm to naprawdę nie wiem co byś tam chciał podłączyć :) Przecież to połączenie powinno łeb urywać , i to z odległości 10 m :) Przy czym nie mówię o jakości , ale o mocy .
M
 

antekwp2

New member
Panowie.
Myślę że rozmawiam tutaj z poważnymi ludźmi na odpowiednim poziomie wiedzy jeżeli chodzi o sprzęt muzyczny.
Pytanie zostało zadane jasno i przejrzyście.
Posiadam H/K 990. Posiadam również Klipsch RF-82 które wcześniej były napędzane H/K 3490 i po przesiadce na H/K 990 pokazały co naprawdę potrafią. Myślę że tyle w tym temacie. Natomiast w dalszym ciągu chodzi mi o napęd do Klipsch RF-83 które to chce zasilić końcówką mocy lub wzmacniaczem o mocy przynajmniej 250 w 8 Ohm na kanał. Cena do 5-6 K zł, za samą końcówkę. Póżniej przedwzmacniacz do tego i sie robi dość fajny zestaw :
Przód:
Klipsch - 83
Końcówka mocy 2 x 250 jakości min. Harman 990 może jakiś Arcam
Tył:
H/K 990
Klipsch RF-82
Robi się z tego dobre STEREO plus w przyszłości central i sub do kina domowego.
Pozdrawiam.
 

antekwp2

New member
Czyli mam rozumieć że nic mi nie polecicie oprócz H/K 990 którego to już posiadam i który to trzyma za pysk RF-82 z czym sobie nie umiał poradzić H/K3490.
Chciałem nadmienić że Klipsch RF-83 są już u mnie w pokoju i wyglądają jak starszy brat RF-82 :).
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No nie zgodzę się z KiKi. Mam HK990 ale na pewno znajdziesz lepszy wzmak. Tylko otwarta pozostaje kwestia ceny. Jeśli budżet Cię nie ogranicza to znajdziesz dużo lepsze sprzęty np. ze znaczkiem Krell czy McIntosh. Ale do kwoty ok.8000zł ciężko konkurenta znaleźć.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Rotel RB-1582. Parametrowo i brzmieniowo bije "na łeb na szyję" Harmana i kosztuje mniej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No nie zgodzę się z KiKi. Mam HK990 ale na pewno znajdziesz lepszy wzmak. Tylko otwarta pozostaje kwestia ceny. Jeśli budżet Cię nie ogranicza to znajdziesz dużo lepsze sprzęty np. ze znaczkiem Krell czy McIntosh. Ale do kwoty ok.8000zł ciężko konkurenta znaleźć.
Jaki kiki?

Rozmawiamy o zastosowanie w/w wzmaka do RF83 i przy takiej cenie nic lepszego nie znajdzie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Tak, tylko to było pomieszczenie odsłuchowe, wytłumione, bez okien, tylko jedne drzwi, które podczas odsłuchu były oczywiście zamknięte. Jeżeli chodzi o samo porównanie tych dwóch, to powiem tak:

* Alain Clark - "Father And Friend" na Rotelu zdecydowanie lepszy wokal, bardziej szczegółowe brzmienie i góra "zaokrąglona"(łagodna), w sensownie poukładane jeżeli chodzi o przestrzeń (może nie cudownie, ale sensownie), w Harmanie trochę brakowało mi charakterystycznej chrypki Dane Clark-a, trochę mało góry, bas na sensownym poziomie, głęboki i miękki.

* Apocalyptica feat. Matthias Sayer- "Hope" brzmienie wiolonczel rewelacja w momencie kiedy wchodzi bas może chciało by się troszkę łagodniejszego przejścia, natomiast to jest akurat moje odczucie indywidualne, fajna dynamika. W Harmanie dużo basu, trochę jak dla mnie cofnięty wokal i mało szczegółów, reszta ok.

* Michael Buble - "Feeling Good" - Rotel zdecydowanie wiernie odwzorowuje instrumenty, Harman nieźle, ale trochę mało przestrzenności.

* ATB feat. Armin van Buuren - "Vice Versa" (nowy nabytek) dzisiaj testowany na obu, więc świeże info, bo tamtych słuchałem jakiś tydzień temu, może półtorej, więc opisuje z tego co pamiętam. Rotel i Harman w miarę podobnie i w obu przypadkach super.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za cenne spostrzeżenia. Ale w takim razie gdzie tu to: bije go na łeb na szyję ? Tylko dodam ze za Harmanem przemawia jego funkcjonalność. W jednym pilocie mam obsługę całości. U mnie Harman pracuje w sypialni i to się dla mnie liczy. Nawet ma wejścia cyfrowe więc dodatkowy DAC odpada. I tak jak pisałem opisywany Rotel to końcówka mocy. Dużo osób znających się na rzeczy twierdzi że HK990 jest zbyt poprawny. Podobno brakuje mu troszkę charakteru który co prawda może trochę zmieniać dźwięk ale nadaje wyraźny rys muzyce i przez to może się przypodobać danemu odbiorcy. HK podobno tego nie ma. Taki jest trochę labolatoryjny. Ja za cienki jestem żeby to ocenić. Mnie się w nim podoba to że za 4400zł mam porządny kawał pieca i to bardzo funkcjonalnego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry