Kino od podstaw - proszę o pomoc

aro600

New member
Mam pyatnie....
Możesz coś powiedzieć o basie we frontach w APA??

Witam ja mogę coś powiedzieć dla mnie jest ok mam je od pół roku w połączeniu z H / K AVR - 161 i zgrywa sie to dobrze dla mnie bas jest ok. Zgadzam sie również z tym że z porównywalnych kolumn wyszly słabo, ale jak piszecie porównywanie kolumn w tak różnych cenach może mieć tylko sens zeby przekonac się ze cena przeważnie idzie w parze z jakością. Inaczej możesz tylko nabawić sie kompleksów posluchaj kolum dwa razy drozszych jak jbl i ciekawe czy nie wyjdzie że jbl czy dali sa mniej szczegolowe itp..

No chyba że ktoś mi powie że np skodą fabią jeździ się wygodniej jak dwa razy droższym suberbem?

maverick0069;1180819 moja rada można posłuchać dużo droższych zestawów żeby ,,poczuć,, różnice, ale żeby dobrze wybrać w budżecie jakim dysponujesz to porównuj zestawy ktore sie w nim mieszczą albo zwiększ budżet, ale tak mozna w nieskończoność.
 
Ostatnia edycja:

aro600

New member
Dlatego biorę pod uwagę tylko APA , albo Jamo 608 z Subem. Na razie wygrało APA, na podstawie ocen użytkowników, zobaczymy po odsłuchu.

Moim skromnym zdaniem zestaw z subem może w filmach sprawdzić się lepiej ale przy 2.0 i muzyce napewno APA sie ,,odegra,,

Nie chodzi mi tu o porównanie tylko i wyłącznie tych 2 zestawów, ale ogolnie podkreślam moim zdaniem sub zawsze buduje inne cisnienie akustyczne jak fronty, oczywiście to tylko i wyłącznie moja opinia i możecie się z nią nie zgodzić.

Ale najlepszy jest zawsze odsłuch każdy ma inne ,,ucho,, koniecznie opisz wrażenia po odsłuchu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Seria Arena przyjemnie gra ale jest mniej rozwojowa od Studio 2 tylko jeden subwoofer itp...

Ampli może był fabrycznie wykastrowany z basu, wtedy jest właśnie taki efekt.
 

Manky

New member
Wracając do moich rozważań ... dziś sobie z czegoś zdałem sprawę ... niby salon będzie miał 20m2, ale samej przestrzeni na 'rtv' wcale tak dużo nie będzie ... Zensory mają Bas Reflex z przodu, Studio z tyłu ... pewnie po postawieniu Studio 270/280 w niedalekim sąsiedztwie ściany zepsuje cały efekt i raczej nie powinienem się zastanawiać w takim wypadku tylko od razu celować w zensory ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ręki nie dam sobie uciąć bo dużo zależy od akustyki, ale myślę, że 30cm dla JBL-a wystarczy. Wybierz te, które bardziej Ci się podobają. Oczywiście mam na myśli brzmienie.
 

Manky

New member
Jeszcze inaczej. Co lepiej w kinie ?
Zensor 7 czy Studio 270/280 ?

Przypomnę że pomieszczenia 20m2
planuję sub REL T5/T7 - który do 20m2 ?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Osobiście wybrałem Dali i jestem mega zadowolony :)
W kinie jedne i drugie się sprawdza. Jak chcesz REL'a to sub bardziej do muzyki. Z tym, że teraz z T5 czy T7 może być problem z dostaniem, bo wchodzą nowe modele i w/w są już wyprzedane.
 

Manky

New member
Z dostępnością z tego co widzę nie jest źle :)
Rel polecony właśnie jako uzupełnienie DALI po moim niedosycie 'dołu' na odsłuchu ... JBL fajny dół, ale ogólnie bardziej podeszły mi dali, mega dylemat mam !
 
Do góry