Kino od podstaw - proszę o pomoc

Manky

New member
Witam kolegów ponownie, tym razem w kwestii kina domowego
Sami wiecie jak jest, im więcej człowiek czyta i drąży tym staje się coraz 'głupszy' i nie wie co wybrać :)

Chciał bym wybrać się na odsłuch w niedługim czasie (najlepiej Warszawa / Piaseczno - polecicie jakieś miejsce ? zależy mi na fachowości i miłej obsłudze, która nie modli się tylko żeby już im dać spokój)

Pomieszczenie to ok 20m2, budżet jest ruchomy, ale powiem szczerze że to będzie moje pierwsze kino z prawdziwego zdarzenia i sam nie wiem czego oczekuję, tzn nie chcę wydać 10k jeśli byłbym zadowolony również z efektu uzyskanego za 5k :) - stąd koniecznie odsłuch, ale muszę wiedzieć czego w ogóle słuchać ... Max co do tej pory miałem to Logitech Z5500 podłączone do plazmy 50"/konsoli

przewidywane użycie:
40% film z projektora
40% tv/konsola
20% muzyka

Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu recenzji, opini, porad mój faworyt (stosunek cena/efekt) to był HK AVR171 + HKTS 65, właściwie byłem zdecydowany że właśnie to kupię po odsłuchu ale potem wpadł mi pomysł że może jednak podłogówki ?

W oko wpadły białe Dali zensor (również małżonce, a wiadomo jak jest :)
co do dali - czy 5 będą wystarczające, czy wręcz szkoda nie dopłacić do 7 ?
Czy do dali konieczny będzie sub ? (gdyby nie był konieczny to raczej bym się nie zastanawiał i rozważał 7-mki ale z subem to się robi już prawie 8k za samo nagłośnienie)
Do tego pewnie avr 171 było by za słabe i trzeba rozważyć HK370 ? (kolejne +2 tys)
Inna opcja to JBL 280 w zestawie 5.0

Powiedzcie mi proszę, czy różnica pomiędzy HKTS65 a którymiś z wymienionych zestawów będzie kolosalna ? Czy będzie słyszalna ale nie jakaś druzgocąca ? (domyślam się że w muzyce hkts leży w stosunku do reszty, ale u mnie głównie kino, muzyka czasem w tle, czasem do zchillowania :)
Jaki gatunek muzyczny ? powiem tak, to co leci w radiu + czasem takie klimaty https://www.youtube.com/channel/UCXIyz409s7bNWVcM-vjfdVA

W kwestii amplitunera, najbardziej wizualnie i funkcjonalnie podchodzi mi właśnie HK, wcześniej brałem również pod uwagę denona x2100 oraz pioneera 924
 

Manky

New member
Bardzo ziękuję Panowie :)
białe to taka fanaberia, bardzo podpasują do salonu, ale jak nie białe to czarne też będą spoko :)
co z waszych propozycji (wg. Was, wiadomo że każdy ma inne ucho i odsłuch konieczny) najlepiej nadało by się do moich zastosowań ?

Czy w tej kwestii również doradzicie ? :)

co do dali - czy 5 będą wystarczające, czy wręcz szkoda nie dopłacić do 7 ?
Czy do dali konieczny będzie sub ? (gdyby nie był konieczny to raczej bym się nie zastanawiał i rozważał 7-mki ale z subem to się robi już prawie 8k za samo nagłośnienie)
Do tego pewnie avr 171 było by za słabe i trzeba rozważyć HK370 ? (kolejne +2 tys)

oraz

Powiedzcie mi proszę, czy różnica pomiędzy HKTS65 a którymiś z wymienionych zestawów będzie kolosalna ? Czy będzie słyszalna ale nie jakaś druzgocąca ? (domyślam się że w muzyce hkts leży w stosunku do reszty, ale u mnie głównie kino, muzyka czasem w tle, czasem do zchillowania
Jaki gatunek muzyczny ? powiem tak, to co leci w radiu + czasem takie klimaty https://www.youtube.com/channel/UCXI...7bNWVcM-vjfdVA

W kwestii amplitunera, najbardziej wizualnie i funkcjonalnie podchodzi mi właśnie HK, wcześniej brałem również pod uwagę denona x2100 oraz pioneera 924
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Panowie z Salonu gdzie planuję odsłuch odradzają amplitunery HK, czy na prawdę to taka bieda ?

Ponadto co z częścią merytoryczną? Dziękuję serdecznie za podrzucenie modeli kolumn, już wiem mniej więcej czego słuchać, ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pozostałe nurtujące mnie pytania :)

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj i sam będziesz wiedział co Ci podchodzi. Co do HK to jeszcze kilka lat temu amplitunery były często polecane w salonach. Od pewnego czasu się to trochę zmieniło. Nowa technologia i co za tym idzie waga wzbudza w wielu sporo kontrowersji.
 

Manky

New member
Byłem, słuchałem Pro Avanto, Jamo C97, JBL Studio 280, Dali Zensor 7 ... Sprawdzane pod HK avr161, Denon X2100, Onkyo 636 ...
Starałem się oceniać w miarę obiektywnie ... wniosek ?

Amplitunery:
Strasznie zaskoczył mnie Onkyo 636 .... pozytywnie ! Wcześniej w ogóle nie brałem go pod uwagę. Odniosłem wrażenie że brzmienie 'głębsze' w stosunku do reszty, usłyszałem sporo więcej szczegółów (np więcej instrumentów, lepsza gitara itp). Bez wahania wybrał bym onkyo spośród tych 3 ...

Kolejnym zaskoczeniem był 161 ...niespodziewanie najgorzej wypadł Harman (nie biorąc pod uwagę sugestii sprzedawcy, wręcz byłem najbardziej optymistycznie nastawiony na HK jeszcze przed uruchomieniem sprzętu) ... zagrał jakoś tak 'płasko' ... nie mówię że słabo, bo bardzo fajnie, ale wyczuwalnie gorzej od onkyo ...
Denon bardzo fajnie, podobnie do 636, jednak troszkę mniej szczegółowo.

Kolumny:
testy były na ślepo, nie patrzyłem co jest aktualnie podłączone (w pierwszej turze odsłuchu wszystkich, potem już decydowałem co aktualnie podłączyć) ...
Wnioski:
najpierw odrzuciłem Audio Pro Avanto - zdecydowanie gorzej od reszty
Kolejne odpadły jamo - nawet fajny dół, średnie spoko, w moim doczuci góra zbyt 'metaliczna/elektroniczna - taka brzęcząca'
JBL / Zensor - dalej się waham ... zobaczymy jak to się zaprezentuje cenowo ... JBL dużo fajniejszy dół, pełniejszy, w Zensorach subiektywnie lepszy środek, bardziej szczegółowy, góra dla mnie podobnie (ew JBL minimalnie lepiej) ... trudny wybór, biorąc pod uwagę pełny zakres milej dla ucha (ale nie jakoś znacznie) zagrały zensory, ale tutaj chętnie dołożył bym subtelny sub, polecono mi Rel T5 ... tylko czy ten sub da radę w kinie ?

Do kina pewnie lepiej JBL ? Co wy byście doradzili ? Podkreślam że moje odczucia są subiektywnymi odczuciami amatora, pierwszy odsłuch w życiu, choć starałem się nie ulegać przeczytanym opiniom i wczuć się w to co słyszę.

Czekam na wasze sugestie i opinie :)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To ja Ci powiem, że Twoje wnioski są zbieżne z wnioskami innych Kolegów na forum :) spokojnie możesz iść w Onkyo + JBL lub Dali. JBL niby bardziej kinowe, ale jedne i drugie się sprawdza. Osobiście mam Onkyo serii 6 i Jbl Studio (ampli i głośniki sprzed 2 lat - Twoje nowsze). Z tym, że u mnie 95% filmy a muzyka prawie wcale. W muzyce jbl mają słabą średnicę (wokal). Ale w kinie to potęga.

Wydaje mi się że do głośnego kinowego oglądania filmów w tej cenie to najlepszy zestaw. Onkyo serii 6 plus Jbl Studio. Zensory będą lepsze w muzyce ale ciut mniej potężne w filmach.
 
Ostatnia edycja:
Byłem, słuchałem Pro Avanto, Jamo C97, JBL Studio 280, Dali Zensor 7 ... Sprawdzane pod HK avr161, Denon X2100, Onkyo 636 ...
Starałem się oceniać w miarę obiektywnie ... wniosek ?

Amplitunery:
Strasznie zaskoczył mnie Onkyo 636 .... pozytywnie ! Wcześniej w ogóle nie brałem go pod uwagę. Odniosłem wrażenie że brzmienie 'głębsze' w stosunku do reszty, usłyszałem sporo więcej szczegółów (np więcej instrumentów, lepsza gitara itp). Bez wahania wybrał bym onkyo spośród tych 3 ...

Kolejnym zaskoczeniem był 161 ...niespodziewanie najgorzej wypadł Harman (nie biorąc pod uwagę sugestii sprzedawcy, wręcz byłem najbardziej optymistycznie nastawiony na HK jeszcze przed uruchomieniem sprzętu) ... zagrał jakoś tak 'płasko' ... nie mówię że słabo, bo bardzo fajnie, ale wyczuwalnie gorzej od onkyo ...
Denon bardzo fajnie, podobnie do 636, jednak troszkę mniej szczegółowo.

Kolumny:
testy były na ślepo, nie patrzyłem co jest aktualnie podłączone (w pierwszej turze odsłuchu wszystkich, potem już decydowałem co aktualnie podłączyć) ...
Wnioski:
najpierw odrzuciłem Audio Pro Avanto - zdecydowanie gorzej od reszty
Kolejne odpadły jamo - nawet fajny dół, średnie spoko, w moim doczuci góra zbyt 'metaliczna/elektroniczna - taka brzęcząca'
JBL / Zensor - dalej się waham ... zobaczymy jak to się zaprezentuje cenowo ... JBL dużo fajniejszy dół, pełniejszy, w Zensorach subiektywnie lepszy środek, bardziej szczegółowy, góra dla mnie podobnie (ew JBL minimalnie lepiej) ... trudny wybór, biorąc pod uwagę pełny zakres milej dla ucha (ale nie jakoś znacznie) zagrały zensory, ale tutaj chętnie dołożył bym subtelny sub, polecono mi Rel T5 ... tylko czy ten sub da radę w kinie ?

Do kina pewnie lepiej JBL ? Co wy byście doradzili ? Podkreślam że moje odczucia są subiektywnymi odczuciami amatora, pierwszy odsłuch w życiu, choć starałem się nie ulegać przeczytanym opiniom i wczuć się w to co słyszę.

Czekam na wasze sugestie i opinie :)
Zaskoczyła mnie Twoja opinia.... Audio pro Avanto faktycznie tak słabo ??
Zastanawiałem się na Jamo,później zrezygnowałem z nich na korzyść APA a Ty mówisz, że te z kolei odrzuciles pierwsze.... Onkyo 636to ampli który wezmę na pewno, teraz mam dylemat co do głośniczków:/
Z drugiej strony dziwi mnie porównywanie kolumn za 2500zł z tymi za 5tys... dla mnie to się mija z celem... wiadomo że nie bez powodu są dwa razy droższe....
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Zaskoczyła mnie Twoja opinia.... Audio pro Avanto faktycznie tak słabo ??
Zastanawiałem się na Jamo,później zrezygnowałem z nich na korzyść APA a Ty mówisz, że te z kolei odrzuciles pierwsze.... Onkyo 636to ampli który wezmę na pewno, teraz mam dylemat co do głośniczków:/
Z drugiej strony dziwi mnie porównywanie kolumn za 2500zł z tymi za 5tys... dla mnie to się mija z celem... wiadomo że nie bez powodu są dwa razy droższe....

To będzie mój pierwszy zestaw tego typu i po prostu nie wiedziałem czego oczekiwać, zatem chciałem przetestować różne opcje, bo może 2x tańszy by wystarczył i uznał bym że nie ma sensu dopłacać ... i powiem szczerze, że gdyby fundusz nie był ruchomy to te avanto jak na swoją cenę bardzo fajne, ale w porównaniu do reszty którą słuchałem wypadły najbiedniej (tutaj moim zdaniem jednak na jakość ma wpływ cena) ... Po prostu dźwięk był jakiś taki jakby stłumiony, mniej szczegółowy, bardziej płaski (oczywiście jak już pisałem w odniesieniu do reszty, bo sam w sobie był na prawdę spoko)

moim zdaniem trzeba samemu usłyszeć, tobie może podobać się co innego :)
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
szczerze mówiąc to nie bardzo, a to z tego względu że z całych 2 godzin które przeznaczyłem na odsłuch to tym kolumnom poświęciłem ~5 minut ... odpadły na samym początku i więcej nie były podłączane, nie czułem takiej potrzeby :)
 
Do góry