Kino domowe w duzym salonie do 2000zł?

khobar

New member
Witam
Prosiłbym o pomoc w doborze jakiegoś zestawu grającego do salonu ( z aneksem kuchennym )
Nie jestem audiofilem i najprawdopodobniej słoń nadepną mi na ucho.
Na chwilę obecną w 16m pokoju mam zestaw głosików 5.1 za ok. 600zł genius i jestem bardzo zadowolony wiec na nowy sprzęt do nowego mieszkania nie chciałbym przeznaczać więcej niż 2000zł (jest do naprawdę max limit - najlepiej ani zł więcej - jak będzie mniej też dobrze )
Przeczytałem forum i widzę, że raczej nie polecacie plastików , ale myślę że w moim przypadku pewnie też by dały rade.
Przeznaczenie to przede wszystkim filmy. Kilka rzeczy:

1. Głośniki raczej dużo miejsca nie mają , najlepiej jak najbardziej smukłe za kanapą tylne i jakieś niewielkie z przodu
2. Do otwarzania filmów będzie służył zestaw = Projektor + Minix x7 Neo - urządzenie oparte na androidzie lub laptop (wyjscie spdif/hdmi zarówno w przypadku Minix jak i laptopa) Głównie co filmy odtwarzane mają być po LAN'ie
3. Myślałem też nad zestawem LG podanym tutaj na forum: LG BH7430P - tylko nie wiem czy będzie to dobrze grało z minix/laptopem
4. Czytałem też o soundbarach , tylko ze względu na salon otwarty z aneksem , możliwe że dźwięk nie będzie wtedy przestrzenny. Plusem tego rozwiązania jest mało miejsca ile całość zajmuje

W załączniku z wymiarowane pomieszczenie
 

Attachments

  • domek_final.jpg
    domek_final.jpg
    84,5 KB · Wyś: 474
Ostatnia edycja:

khobar

New member
Chyba faktycznie musiałbym dozbierac na jakiś zestaw . Martwi mnie tylko jedno - bardzo bliskie położenie głośników tylnych przy głowach siedzących. Nie mam za bardzo pola do manewru (aby nie przeszkadzały w przechodzeniu musiałbym je dać na suficie :neutral:

A czy macie opinie o soundbarach? Jak by się sprawdzało w takim salonie? Czy emulacja dźwięku da rade jeżeli jest salon szerszy na lewa stronę
Przypominam o tym ze tylko głównie do filmów i tym ze ja rozróżniam dźwięk i ciszę i tyle :-D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chyba faktycznie musiałbym dozbierac na jakiś zestaw . Martwi mnie tylko jedno - bardzo bliskie położenie głośników tylnych przy głowach siedzących. Nie mam za bardzo pola do manewru (aby nie przeszkadzały w przechodzeniu musiałbym je dać na suficie :neutral:

A czy macie opinie o soundbarach? Jak by się sprawdzało w takim salonie? Czy emulacja dźwięku da rade jeżeli jest salon szerszy na lewa stronę
Przypominam o tym ze tylko głównie do filmów i tym ze ja rozróżniam dźwięk i ciszę i tyle :-D

Nie wiem co oznacza bliskie położenie? Osobiście mam ok. 120cm mierzone miarką od miejsca odsłuchowego. Kalibracja spokojnie sobie z tym radzi. Nie zauważyłem skutków ubocznych tak bliskiego położenia surroundów.
 

khobar

New member
To extra wyborem jest teraz system kina Philipsa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...rza-dzwieku-bezprzewodowego-test-otwarty.html
Nie musisz kuć kabli. Moc jest odpowiednia, jakość dźwięku również - dostał nagrodę EISA. I masz przestrzenny dźwięk.

Hmm powiem faktycznie dobry pomysł, zwłaszcza możliwość odczepiania bocznych :)
Pytanie tylko czy będzie jak podłączyć do Minix (hdmi do projektora i tutaj optyczny audio chyba Toslink, a w soundbarze chyba jest rca)

Co do odległości to tylne gł. będą bardzo blisko raczej na 12 niż 120 cm :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry