Kino domowe samsung HT-F5550 - czy ma to sens?

neotps

New member
Witam, poszukuje kina domowego do salonu łączonego z kuchnią ok. 25m2. Rozważałem zakup HT-F5550, jednak po obejrzeniu zestawu w sklepie szczerze wątpię, aby mógł on wydać z siebie dźwięk na miarę komentarzy w internecie. Ale może się mylę i zestaw ten oferuje przyzwoite efekty w filmach i grach konsolowych? Jeżeli ten zestaw w tej cenie (1250zł) w ogóle nie ma sensu, to w co warto było by zainwestować w kwocie 2000zł. Mowa tutaj o zestawie, którego głównym zastosowaniem będzie obsługa DTS w filmach i grach xbox360. Zależy mi na dobrym basie i przyzwoitych efektach dźwięku przestrzennego. Nie jestem audiofilem, mieszkanie w bloku więc sąsiadów też nie chcę za bardzo mieć czym denerwować:). Doradźcie sensownym zestawem.

Pozdrawiam.
 

neotps

New member
Przekonał mnie jeden argument. Kina samsunga nie rozbuduje w żaden sposób. Choć cena jest tutaj zaletą.
Tera zastanawiam się nad
JAMO Studio S 626 HCS 3
albo
TAGA TAV-606v.3

W połączeniu z DENON AVR-X1000.

Daje to kwotę 3300zł/2300zl. Za jakiś czas pojadę na odsłuch w lokalnym sklepie i sprawdzę, czy poczuje różnica 1000zł w dźwięku będzie odczuwalna. Zastanawiam się, czy można dostać lepszy amplituner w tej cenie z pod marki yamaha albo onkyo...
 
Posłuchaj ale zamiast Taga TAV 606 v3, podłącz Taga TAV 606 v3 Special Edition są ponoć znacznie lepsze od tych zwykłych sądząc po opiniach ludzi i ciut droższe.
 

neotps

New member
Akurat Taga TAV 606 v3 jest w cenie 1100zł, wątpie by w tym sklepiku mieli wersję SE. Są tańsze od Jamo, ale nie mają suba wbudowanego. To też dodatkowy wydatek. W sklepie podobał mi się sprzedawca, który nie wmawiał mi, że wszystko łącznie ze stojakami w sprzęcie audio "gra". Dla kogoś, kto potrzebuje dobrego kina do filmów i trochę do muzyki, kogoś, kto zakładając słuchawki słyszy, że owszem warto było wydać na nie 200zł, bo w zwykłych nie było słychać sporej ilości detali, znana piosenka okazuje się nowa pod względem ilości dźwięków.. Rozumiem, że świat audio ma swoje prawa, ale czytając różne opinie ludzi mam wrażenie, że tracą oni kontakt z rzeczywistością jak jakieś zombi w kolejce za nowym iphone 10:)
Wracajac do Taga SE, chętnie bym posłuchał wszystkiego, lecz możliwości są ograniczone, kolejny sklep z możliwością odsłuchu w moim mieście na swojej stronie internetowej sprzedaje kable za 8000zł... Zastanawia mnie jedna rzecz.. Ile z tych wszystkich internetowych opinii bazuje na tym, że sprzęt ma znaczek takiej firmy, w wersji SE,Delux,fullmaxwypas itp? Ile z tych odczuć to czyste placebo? Czy wraz z ceną kina domowego rośnie zadowolenie z oglądania filmu? Czy dźwięk w normalnym kinie jest dla Was jakimś wyznacznikiem? Dla mnie osobiście kino i jego nagłośnienie, zależy od miejsca siedzenia. Większą przyjemność dźwięku przestrzennego mam na komputerowych głośnikach za 300zł. Różnica jest na korzyść kina jedynie w mocy dźwięku. Taka moja mała dywagacja :)
 
Zgadzam się z Tobą, że zakup sprzętu w niektórych przypadkach wiąże się z paranoją w niektórych przypadkach. Ja też chciałbym uniknąć sytuacji gdybym miał płacić za design lub markę, a okazałoby się, że są jakieś leciwe głośniki nawet i z lat 70, które grają tak samo dobrze, albo niekiedy lepiej są równie dobre i sporo tańsze.
Mnie nie zależy na nowościach, a o dobrej jakości i przede wszystkim cenie. Są takie czasy jakie są i nie każdy sobie może pozwolić na zakup głośników za 2000 w górę, bo tak naprawdę i 1000zł to dużo, w kraju gdzie najniższa krajowa wynosi bodajże 1300zł do ręki, gdzie jeszcze Cie traktują jak niewolnika jakiegoś. W telewizji natomiast średnia to 3600zł - jak słyszę to płakać się chce normalnie.

Co do Tagi Special Edition to chodziło mi o to, abyś je przesłuchał i porównał z tymi bez SE jeżeli masz taką możliwość. Zapytał sprzedawcy co powie, sądzi itp. Bo tak bez odsłuchu to co można powiedzieć... Wyglądowo nie ukrywam, że ładniejsze są SE. Ale to nie wygląd gra. I jak nie ma lepszej jakości wyczuwalnej od razuto nie warto dokładać 400zł.
 
Do góry