Lg bh9530tw?

mikemek

New member
Witam,
naszło mnie na kino domowe i... tu zaczęły się strome schody, bo właściwie nie wiem, czego chcę. Nie jestem audiofilem, nie słyszę różnicy w dźwięku, jak mi się kable głośnikowe splączą za szafką :oops: , ale całkiem głuchy też nie jestem.

Przyjmijmy, że mam do wydania do 3K PLN, zagracony pokój ~18 m^2, sprzętu w 98,3% będę używał do oglądania filmów i podoba mi się zestawik jak w temacie. Czy za te pieniądze otrzymam dużo więcej decydując się na ampli+BD+głośniki 5.1? A ha, nie bardzo kręcą mnie te wszystkie ekstra bajery siecio-smartowe, jak dla mnie to mogłoby ich wcale nie być.

Posłuchać oczywiście pójdę przed samym zakupem, ale może ktoś mądry mnie trochę nakieruje :confused: ?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
 

mikemek

New member
Nikt? Nic? Wybrałem się do sklepu nie dla idiotów posłuchać, jak to gra, ale... tłum ludzi, jakiś ambient z głośników, ktoś tam sprawdza, jak głośno gra radio samochodowe z tubą, a sprzęt ustawiony tak, że nie sposób czegokolwiek ocenić, więc równie dobrze mógłbym wcale nie iść. Ktoś sprawdzał może, jak działa to całe cinema dome?
 

mikemek

New member
Tak sobie do siebie popiszę... podpiąłem do TV przez wyjście słuchawkowe komputerowe pierdziawki 2.1 creative i zapodałem Gladiatora - różnica, co było do przewidzenia, ogromna. Dźwięk z płaskiego zrobił się pełny, nabrał przestrzeni i mocy, w pokoju zrobiło się zwyczajnie głośno, momentami nawet za głośno. Przypuszczam, że kolejny skok jakościowy to byłoby dołożenie głośników z tyłu, a potem... no właśnie potem to już chyba zaczynają się różnice w detalach?
 

mikemek

New member
Zacząłem się drapać solidnie w głowę, czemu właściwie nie robi się głośniczków z wejściem cyfrowym, w końcu wsadzenie tam płytki wielkości karty dźwiękowej z zainstalowanymi odpowiednimi dekoderami nie powinno być specjalnie problematyczne ani drogie. Tymczasem na rynku jest Logitech Z906 5.1 i właściwie chyba tyle? Ktoś może wie, jak to gra w porównaniu z klasycznym KD w porównywalnej cenie (~1000 PLN)? Dla mnie takie rozwiązanie miałoby tę zaletę, że (przynajmniej w teorii) płaciłbym za same głośniczki, a nie za odtwarzacz BD czy DVD, BT, WiFi, USB i inne zbędne dla mnie gadżety. No i jeszcze certyfikat THX, który dawałby +10 do lansu :p Z wad, zwłaszcza w porównaniu z KD z tematu (i jego młodszym bratem BH7530) Te logitechy są dużo brzydsze, dają mniej mocy i trzeba je na czymś postawić/powiesić. Do tego cały czas trochę korci mnie ten magiczny 9.1, choć rozum podpowiada, że to tylko marketing...
 

mikemek

New member
Moja rozmowa ze sprzedawcą ze sklepu:

S: To jeszcze zależy, czy Panu zależy na tych dodatkowych opcjach multimedialnych, sieciowych, bluetooth itp?
JA: Jak dla mnie, to może ich nie być, nie potrzebuję za nie płacić. To co mógłbym wykorzystać, mam już w TV, może nawet nie być czytnika BD.
S: Oooo, to do 2K PLN będzie ciężko...
JA:!? No ale jak by było taniej, to mi nie przeszkadza, że są. Najwyżej nie użyję...
S: Ale Pan za nie zapłaci!
 

mikemek

New member
Rozważyłem już chyba wszystkie papierowe za i przeciw, brakuje mi jedynie porównania organoleptycznego. Niestety nie bardzo mam czas jeździć po sklepach i szukać takiego, w którym będę mógł posłuchać KD rozstawionego jak Bóg przykazał, siedząc na kanapie i gapiąc się na film i porównać all-in-one do zestawu z klocków, slimy do pełnych kolumn, sprzęt za 500 PLN do sprzętu za 5000 PLN, bo taki odsłuch, jaki oferują markety RTV, jest po prostu niewiele wart. A to oznacza, że właściwie dalej nie wiem nic :(

To znaczy już wiem, że chciałbym, żeby sprzęt miał HDMI z ARC, lub HDMI pass through lub wejście optyczne (kolejność nieprzypadkowa), czyli właściwie każdy nowy sprzęt i większość starszych ampli z troszkę wyższej półki.
 

mikemek

New member
"It's like the more money we come across, the more problems we see" jak śpiewał Notorius BIG.

Spinacz, jakieś konkretne modele? Może warto rozważyć jakiś używany starszy model z wyższej półki?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Do 3k lepiej zainwestować w przy ty budrżecie w 7.2 Pioneer SC-1223-K ,ONKYO TX-NR809 mówię tu o nowych modelach koledzy zachwalają te marki w KD
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Spinacz do tego jeszcze jakieś kolumny by się przydały ;)

mikemek, tak jak Spinacz radzi zobacz sobie jakiegoś Pionka, jeśli interesuje cię głównie KD, to np Pioneer 528, a do tego kolumny Jamo 426 lub 428 lub 506 i zostaje ci jeszcze trochę kasy na kabelki i BR.
Co do połączenia Pionka z Jamo to jest to fajnie grający zestawik.
Idź gdzieś sobie posłuchać i oceń.
A propos tego Denona X1000, to nie jest to słaby amplituner , ale w tych pieniądzach znajdziesz lepiej wyposażone amplitunery, czy lepsze to już dyskusyjne ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przyjmijmy, że mam do wydania do 3K PLN, zagracony pokój ~18 m^2, sprzętu w 98,3% będę używał do oglądania filmów i podoba mi się zestawik jak w temacie..

Ile ostatecznie masz do wydania? 3K? czy coś się zmieniło...

to takiego sprzetu polecił bym nowe kolumny B&W 683 S2 premierowa seria 600 rozbudowana o KD

Spinacz, ale jedna podłogówka kosztuje coś koło 2-3K, a kolego szuka najlepiej 5.1, więc cały zestaw będzie odpowiednio kosztował
Do tego proponujesz ampli Pioneer 1223 lub Onkyo 809 też coś koło 2-3k, więc może się okazać, że budżet "nieznacznie" będzie przekroczony ;)
Jak mikemek chce tyle wydać, to ok, można coś z tej półki proponować...
Sam jestem zwolennikiem, żeby zobaczyć jeszcze dodatkowo coś ponad założony budżet i później ewentualnie się zastanowić czy trochę nie dołożyć kasy, ale kolega na początku rozważał LG...
 

mikemek

New member
Henry, ja dalej rozważam LG :) Nie usłyszałem jeszcze (bo nie miałem możliwości) czegoś, co by mnie przekonało do wyższości zestawu ampli + duże kolumny vs all-in-one ze slimami, a te głośniczki aramidowe wizualnie mnie kręcą :]

Co do budżetu, to +/- 3K miało być na wszystko, BD może nie być, bo sygnał i tak pójdzie z serwera sieciowego albo bezpośrednio, albo przez TV po HDMI lub optycznym. Głośniki wolałbym raczej nowe, bo to delikatny sprzęt (no chyba, że z pewnego źródła), ale ampli może być używany. No i trzeba brać pod uwagę, że głośniki podstawkowe trzeba na czymś postawić, gdyby takie miały być. Wieszanie ani stawianie na szafce surroundów na dzień dzisiejszy nie jest opcją.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fronty oczywiście na podłodze, ale co do surroundów i centrala, to niestety musisz liczyć się, że gdzieś to musi stać/wisieć;)
Skoro piszesz o tym LG i zestawie
to może coś takiego
AVR 161 - Harman Kardon
a do tego HKTS 16 - Harman Kardon
Chyba, że tak jak pierwotnie pisałem Pioneer 528 lub ten Harman, ewentualnie Yamaha 475, Denon X1000
a do tego Jamo S506, to są naprawdę fajne głosniki i teraz można je dostać w fajnych cenach.
JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI
Mam taką propozycję, jak ci się uda to zobacz sobie gdzieś to "na żywo", posłuchaj, oceń, a po cenę napisz do blackninja, pewnie zrobi ci na to cenę jakiej nigdzie nie dostaniesz ;)
pozdro
 

mikemek

New member
Henry, a co tak naprawdę złego jest w tym LG? Tak już pomijając cały wątek, czy to, że LG, czy że all-in-one, czy że kolumny plastikowe slimy, czy coś jeszcze innego? Czy miałeś może okazję słuchać, jak to gra?

Pytam, bo kiedyś byłem na pokazie Bose i niby też wszystko w jednym z głośniczkami jak od PC, a grało to więcej niż znośnie, przy czym niektóre zestawy tej firmy mają ceny raczej audiofilskie. Wiem, że LG to nie Bose, ale może też daje radę... a może Sony, albo takie śmieszne Samsungi ze wzmacniaczem lampowym zagrałoby lepiej? Wybór jest ogromny, ceny od 400 PLN w górę, a ja już nie tylko głuchy, ale jeszcze coraz mniej wiem :) Wypełniłem Lotka, jak trafię 6, to kupię sobie przedwzmacniacz i 7 końcówek mocy.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi? Gdzie napisałem, że to LG jest kiepskie, gorsze?
Pytasz o jakieś propozycje- więc je dostajesz...
dalej rozważam LG :) Nie usłyszałem jeszcze (bo nie miałem możliwości) czegoś, co by mnie przekonało do wyższości zestawu ampli + duże kolumny vs all-in-one ze slimami, a te głośniczki aramidowe wizualnie mnie kręcą :]
Jeśli chodzi o plastikowe głośniki to zaproponowałem ci ampli HK+zestaw 5.1 HK, idź, posłuchaj i sam oceń czy gra lepiej czy nie...
Jeśli chodzi o zestawy all in one vs amplituner+głośniki, to większą funkcjonalność masz kupując to drugie. Prosty przykład, będziesz chciał lepsze kolumny, to je dokupujesz i podpinasz, w zestawach all in one są to zazwyczaj dedykowane głośniki do danego zestawu, więc z góry jesteś skazany na konkretne modele danego producenta.
Jeśli padnie ci laser w BR, to i tak będziesz musiał dokupić osobny odtwarzacz, dobrze jeśli będziesz miał tam wejście HDMI, bo często w zestawach all in one są tylko wyjścia, a jesli już zdarzają się wejście to na pewno nie będzie ich tyle co w amplitunerach. Będziesz chciał podpiąć przez HDMI więcej urządzeń (konsole, kamery, dekoder,itp) to do all in one musisz przepinać kable, bo raczej 5 wejść HDMI tam nie będziesz miał, tak można mnożyć.
Jeśli uważasz,że taki all in one jest dla ciebie ok, to go kup, twój wybór...
Pytałeś jaka jest wyższość amplitunera i glośników to masz powyżej tylko kilka z wielu argumentów, nie piszę tu o brzmieniu, ale kwestiach użytkowych, bo takie zestawy all in one potrafią też nieźle zabrzmieć w KD i nie koniecznie gorzej
 

mikemek

New member
Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony, przyjąłem, że uważasz LG za gorsze właśnie dla tego, że o nim nie piszesz :) A chodzi mi o to, żeby dobrze wydać niemałe dla mnie pieniądze, dlatego radzę się, dopytuję, cieszę się, że inni poświęcają swój czas i doświadczenie, żeby mi podpowiedzieć. Dzięki temu jestem w stanie doprecyzować swoje wymagania i oddzielić je od zwykłych zachcianek, zrewidować swoje poglądy i wyobrażenia, zmienić, bądź utwierdzić się w swoim wyborze.

A dzięki Twojej wypowiedzi jestem znów ciut bliżej zakupu, za co jestem Ci wdzięczny :)

Jeśli chodzi o BD, jeśli ma paść, to padnie niezależnie, czy będzie zintegrowany, czy nie. Co do HDMI, to w tym LG są dwa wejścia, do tego wejście optyczne i aux, a wyjście HDMI ma ARC, więc do wykorzystania miałbym jeszcze złącza w TV. Głośniki, fakt - dożywocie. Z takich typowo użytkowych cech, to chyba najbardziej żal byłoby mi automatycznej kalibracji...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spoko, nie poczułem się urażony, tylko po twoim ostatnim wpisie nie za bardzo wiedziałem o co ci chodzi.
Sam do niedawna miałem tego typu zestaw all in one służący tylko i wyłącznie jako rozszerzenie dźwięku TV, do muzyki miałem stereo. Więc mam jako takie porównanie. Jeśli chodzi o funkcjonalność to i tak mimo wszystko więcej atutów ma amplituner, obecnie moje stereo wylądowało jako nagłośnienie KD u dzieci (komputer+wzmacniacz+projektor) i sprzęt dalej wykorzystywany.
Co do wejść HDMI, to jednak 5, jak w przypadku amplitunera, w cale nie jest aż tak dużo.
Co do tego LG to musisz sam porównać i zdecydować faktem jest, że wygląda dosyć fajnie, ale weź pod uwagę, że to 9.1 i podawana moc jest tylko na papierze. Prosty przykład, amplituner KD obsługujący 9.1 jest kilka razy większy i waży kilkanaście kg...
Być może takie LG będzie ci bardziej pasować, ale porównaj sobie z jakimś zestawem, przynajmniej jak kupisz to nie będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś kupując taki a nie inny zestaw. 3K jak na kino domowe to nie jest zbyt dużo, ale mimo wszystko to dalej trochę grosza jest
Pzdr
 
Do góry