Kino Domowe Kable plus podlaczenie

STAR83

New member
Witam własnie wydałem całe oszczędnosci na swoje pierwsze kino domowe :) Marantz SR6007 oraz MA BX6 5.1. Proszę o pomoc w doborze kabli 2x2mHDMI , fronty 2x5m, tył 2x11m oraz central 1x2m. Chciałbym zamknąć się w kwocie do 800 zł jeżeli to możliwe.
Jeżeli ktoś miałby więcej cierpliwości i mógłby napisać parę słów na temat biwireing oraz biamping czy warto się w to bawić itd. Na tamat końcówek do kabli czy powinny być jakieś specjalne oraz na temat ustawienia głośników - odległości od tv, od suba. Byłbym bardzo wdzięczny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje i witamy nastepnego w klubie Marantza :)
Wklej zdjecie pokoju, ustawienia itp. Bedzie latwiej pomoc.
Co do kabli to Krzysztofradio fajnie opisal swoje wrazenia, poszukaj odpowiedniego watku.
Majac SR6007 jak najbardziej warto wykorzystac biamp, potrzebujesz kable zakonczone 4 bananami na strone. Czyli jeden kabel w sumie 8 bananow (koncowek), drugi analogicznie.
Pierwsza pare bananow wpinasz do sekcji niskiej w kolumnach, druga do wysokiej - oczywiscie trzeba zdjac zworke w kolumnach. Nastepnie po drugiej stronie kabla, sekcje niskich od kolumny wpinasz do ampli pod oznaczenie "Front", natomiast sekcje wysokich pod oznaczenie w ampli "surround back".
W menu ampli ustawiasz na Spkr-c.
Generalnie przy takim budzecie na kable, ja bym poszedl juz po bandzie i kupil uzywanego Chorda Oddysey 4, a reszte (central,tyly) spial czyms tanim, ale przyzwoitym - do czasu jak kiedys zapragniesz wymiany na cos lepszego.
Jak juz rozstawisz kolumny, to obowiazkowo wykonaj kalibracje Audyssey - zgodnie z instrukcja.
Pytanie po co Ci kabel na fronty 2x5m?
 
Ostatnia edycja:

STAR83

New member
Chciałem je ustawić w rogach salonu ( 20-30 cm od ścian ), kable puszczam w listwie i tak mi to wyszło z obliczeń 4,5m od środka komody tam gdzie bedzie ustawiony Marantz w dół, listwą i do kolumny :) W ogóle dziękuję za taką szybką i kompletną odpowiedź ! A co do HDMI to co polecacie?
Fotki oczywiście wstawię, mam nadzieję że niedługo również dojdzie TV :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witamy w klubie ;)
z niedrogich a naprawde solidnych i dobrych polecam Prolink Futura. Sprawdzane nawet na 10 m, obraz bez zaklocen jak zyleta, a napewno tanszy sporo od takiego Profigolda sredniej klasy. Do stówki się zmiescisz.
Przewód HDMI/HDMI Prolink Futura model FTC 270 o długości 2m (HDMI 1.4 3D High Speed)

Jesli chodzi o glosnikowe to potrzebujesz w sumie az 34 m czyli zostaje nam 600 zl co daje max 20 zl za metr kabla nie liczac koncowek bananowych. Taka cena to zwykly kabel OFC 2.5 mm i mysle, ze na poczatek wystarczy. Do tego banany po 5-8 zł za szt. Liczyles juz kabel do suba czy masz? Na tyly mozesz troche zaoszczedzic i kupic 1.5 mm.
Najpierw to wszystko dobrze poustawiaj, skalibruj, kablami martw sie na koncu. Duzo lepsze ale tez drozsze bedą WireWorld. Ale przy takich dlugosciach to majątek. Jesli chcailbys lepsze kable to budzet musialbys zwiekszyc kilkarkotnie na kable by poczuc roznice. przy tylu metrach to chyba cena wzmaka :) ALe mozesz tez kupic lepsze na fronty, moze central, a do reszty zwykle i juz kilka stowek w kieszeni.

Sluchalem akurat tego Chorda ale z Innymi zywszymi kolumnami i mi akurat on nie podszedl, ale na pewno do innych systemow jest bardzo dobry, bo i dosc popularny i chwalony, ale jest jeszce drozszy niz WireWorld Luna. Bx są cieplejsz, wiec czemu nie...

Zasad i porad nt polozen kolumn w kinie jest cala masa. Mysle, ze podstawy masz opanowane. Wrzuc fote/schemat zobaczymy co i jak.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

finger

Member
Kabel HDMI wybierz taki który wspiera 1.4a bądź b, nie patrz na opakowanie i nie sugeruj się ceną - tutaj możesz spokojnie oszczędzać.
Kable audio to już niestety portfelowo grubszy temat ;)
 

STAR83

New member
Dziekuje wam za pomoc ! Wlasnie zostalem uswiadomiony ze do suba rowniez bede potrzebowal kabel ;] wczesniej myslalem ze jest bezprzewodowy. Jaka jest wasza propozycje, niestety jeszcze nie wiem gdzie go postawie, pasowaloby mi przy komodzie miedzy frontami, czy to jest dobry pomysl? Jakie macie zdanie o kablach Melodika?
Niestety raczej nie bedzie mnie stac poki co na ten kabel Chorda Odyssey 4. Czy moge wtedy urzyc dwoch kabli dwuzylowych jako biamp, czy to powinno dac taki sam afekt jak opisuje Armanig? Juz nie moge sie doczekac kiedy to wszystko zacznue u mnie smigac ;]
Czy podstawowe banany beda wporzadku, znalazlem na stronie za 6zl sztuka, czy powineinem na cos zwrocic uwage?
 

Attachments

  • plan.JPG
    plan.JPG
    31,8 KB · Wyś: 1317
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szykuje sie niezłe kino :)
Komode to koniecznie zamen miejscami i ustaw jak najbardziej centralnie wzgledem frontow i tyłów.
Banany mogą być. Są tez po 50 zł za szt. :) ale bez przesady.
Mozna uzywac dwóch kabli dwuzylowych. Jaki w takim razie przyjales budzet na kable? Prawda, że rośnie w zastrzaszjącym tempie? ;) Masz spore pomieszczenie i te dlugosci wynikają z ciągniecia kabli po scianie. A mozesz je puscic pod podlogą, dywnem? Byloby taniej. Pamietaj, ze kable dla lewej i prawej strony powinne byc jednakowej dlugosci.
Umiescowienie suba to tez nie jest taka oczywista sprawa. Dziwnym sposobem, ale skutecznym jest metoda na leżąco :)
Ustawic suba w miejscu odsłuchu (niech zajmnie miejsce siedzącego na kanapie), puścić basowe kawałki i na leżąco przemieszac się po całym pomieszczeniu, by znaleźć najlepszy naszym zdaniem bas. Wtedy w to miejsce wstawiamy suba.
Oczywiscie przechadsz się tylko w tych miejscach, gdzie sub moze stac :)
 
Ostatnia edycja:

STAR83

New member
Jeśli chodzi o budżet na kable to jakaś masakra, ale trudno jeżeli się powiedziało "A "to trzeba również powiedzieć "B" ;] Niestety kable będą położone pod listwą, jak to mówią płać i płacz, nic mi się tutaj nie uda wykombinować. Pozostał jedynie optymalny dobór jakość - cena. Podam teraz przykładowe linki co myślicie o tych kablach. Proszę również o jakieś inne propozycje i pomoc w wyborze, ponieważ chciałbym już zakupić to wszystko i zacząć cieszyć się sprzętem :).

Fronty (4x4m) i central (1x2m):
http://sklep.rms.pl/index.php?p9777,...-zyla-basscore

Tył (2x11m):
http://sklep.rms.pl/index.php?p9790,...-zyla-basscore

Sub - nie mam pojęcia znalazłem coś takiego, czy to dobra opcja?
WireWorld Luna 6 subwoofer (LSW) 4m

HDMI 2x2m który polecał wcześniej kolega w tym temacie, lub:
WireWorld Island 6 HDMI 2m

Banany:
Wtyk banan złocony Prolink Premium model TBC 052 (3144723743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy może takie kable, warto doplacać, będzie odczuwalna różnica?
CHORD CARNIVAL SILVERSCREEN 1 mb.
lub do frontow i centrala
http://sklep.rms.pl/index.php?p9789,...-zyla-basscore
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Melodiki nie slyszalem, ale jest polecana na tym forum. Mysle,ze to dobry wybor na początek.
Lune slyszalem glosnikowa i bardzo mi się podobala, była zywa i przestrzenna. Ciekawe jak to brzmi z subem? Mala uwaga. Poszukaj lepiej kabla do połaczenia pod wejście LFE czyli bez widelek z jednej strony, nie typu Y a pojedynczy.
HDMI na pewno będzie super.
Banany - nie znam tego typu blaszek, banany mają wiele roznych kocówek (blaszek, nie wiem jak te lezą)
Chord nie trafil w moje gusta.
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/95968-odsluch-kabli-glosnikowych.html
Kable tez potrafią bardzo zmodulować brzmienie zestawu. W miare możliwości spróbuj trochę posłuchac
 

marwol

New member
Ja mam ta melodike z rmsu. Dla mnie ok. Na tyły przy takiej odległosci moze lepiej 2x2.5? Ja z rmsu wziałem w promo banda za 10zeta. Zestaw budzetowy mam ale jestem zadowolony. Ogolnie sklep rms ok. Napisz maila i popros o wycene. Niech Ci 3 opcje cenowe przedstawia.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

woytaski

New member
Bez reklam
Na początek kup tylko 2x4m. Zawsze możesz dokupić kolejne 2x4m i podłączyć bi-amping...
Może się okazać, że wystarczy standardowe podłączenie dwużyłowcem.

Sub - nie mam pojęcia znalazłem coś takiego, czy to dobra opcja?
WireWorld Luna 6 subwoofer (LSW) 4m
Skoro decydujesz się na Melodikę, nie kombinuj. :)
Proponuję: kabel MDSW do subwoofera będziesz miał tę samą charakterystykę.
Resztę kasy zostaw sobie na poprawę designu...
- oplot na kable
- splittery
- koszulki termokurczliwe :p
 
Do góry