Kino domowe - doradztwo przekrojowe

gogolin23

New member
Witam
Chciałem zapytać o te Bostony Acoustic, co sądzisz o nich ? Właśnie zamierzam kupić PM8005, a w Denonie jest promocja PM8005 w ofercie razem z SA8005 i tymi Bostonami M340 za tanie pieniądze. Chciałem Monitory Audio RX8, ale te Bostony są dużo droższe i cenowo nie ma się nad czym zastanawiać, tylko jak grają z Marantzem?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja nie kupiłbym tych Bostonów. Wg mnie złe nie są, ale szału nie ma, a promują je chyba ze względu że to w miarę nowy producent dla Horna. Nawet Ken Ishiwata jeździ z nimi po świecie, ale na mnie wielkiego wrażenia nie robią.
 

gogolin23

New member
Sorki, pytanie było do kamila6570, bo on pisał, że był na odsłuchu PM8005 z Bostonami, ale mój post wyświetlił się na końcu.... i chyba tak miało być :).
To był mój pierwszy post na tym forum :p
Ale skoro już odpowiedziałeś, to z tego co widzę masz trochę doświadczenia z Marantzami, to może podpowiesz na jakich klockach się skoncentrować. Ta promocja z PM8005+SA8005+M340 jest intrygująca, a z tego co mi się udało znaleźć w necie wszystkie oceny PM8005 są maksymalne. A może jednak Pearl Lite, czy odżałować i poniżej 5k można już kupić 15S2, ale wtedy reszta poszybuje w górę :). Bostony cenowo przebijają prawie wszystkie kolumny o jakich tu była mowa, a właśnie może to, że jeszcze nieznane wywołuje odruch niechęci. Skoro Ken je promuje akurat z Marantzami, to znaczy raz, że pasują do Marantza, a po dwa, że nie mogą być takie złe. Zawsze pozostaje opcja sprzedania i kupienia Monitorów Audio :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem, że pytanie nie było do mnie ;)
Zawsze w takich sytuacjach polecam tylko odsłuch. Droższe nie znaczy lepsze, a ze Ken je promuje to dlatego, że mu za to płacą :)
 

gogolin23

New member
Już się umówiłem, jak tylko będą mieli, to mnie zawiadomią :)
Wtedy będę mógł porównać np. z Ikonami 6 Mk2, bo te mają w salonie.
 

darkoslaw1

New member
Korzystając z możliwości wymiany sprzętu w przypadku sprawnego zreflektowania się, dokonałem 'upgradeu' amplitunera. Ze względu na drugie wyjście HDMI, dodatkowe wyjścia na front height/wide oraz przedwzmacniacz gramofonowy, wymieniłem SR5007 na SR6008 :) To tak w ramach aktualizacji, jutro może wrzucę zdjęcia.


Czy już jest jutro?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Okej, byłem wczoraj w oficjalnym salonie Denona i pomimo obaw co do tego, że obsługa może podchodzić dość komercyjnie, zostałem miło zaskoczony.

Słuchałem dwóch wzmacniaczy: PMA-1520AE oraz PM8005. Zdecydowanie z korzyścią dla Marantza. Obojętnie czy podłączaliśmy kolumny Cantona, Dali (Ikon), czy nawet Bostony, za każdym razem coś przemawiało na korzyść PM8005: a to Denon męczył niskimi, a to Marantz grał szerzej, z lepszą separacją - no, po prostu wypadł lepiej.

Możesz coś więcej napisać o porównaniu Marantza PM8005 vs Denon PMA-1520AE ?
Cały czas słucham wzmacniacza dla siebie i byłem praktycznie ukierunkowany na PMA-1510/1520, ciężko w tych pieniądzach znaleźć coś dobrze grającego z wejściem main-in i rozbudową kina domowego.
Marantz na angielskich stronach jest za 650 funtów co daje 3705 zł więc nie dużo więcej niż Denon.
Szczególnie interesuje mnie połączenie z Ikonami, których słuchałeś ?
Druga kwestia ciekawe jak ma się PM8005 do PM8004, po wpisaniu oznaczenia w niemieckich stronach wszędzie wyskakuje PM-KI PEar Lite, który jest dokładnie w tej samej cenie co PM8005.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Napiszę coś z własnych obserwacji i doświadczenia jakie zebrałem w trakcie szukania stereo dla siebie. Słuchałem zarówno dali ikon mk2 jak i bostonów m340 na sprzęcie denona pma1500/1510/1520 nie słuchałem ich natomiast na marantz więc tu się nie wypowiem. Odnośnie odsłuchu to idąc od starszego wzmacniacza do najnowszego dźwięk dla mnie był gorszy. Po pierwsze odsłuchując bezpośrednio po sobie 1500 a 1520 od razu było można wyłapać słabszy bas i stopę perkusji na 1520. Nie wiem co oni tam pomodzili ale nowsze nie oznacza lepsze..;-). Reszta składowa dźwięku był jak dla mnie na podobnym poziomie. Odnośnie kolumn dali ikon i bostony to dwie różne szkoły grania, różnica jest kolosalna. Bostony grają dużo mocniejszym i niżej schodzącym basem, czystą górą natomiast jak podłączone zostały dali ikon od razu bas zmniejszył się o połowę, góra została ocieplona (zasługa wstęgi). Wszystko zależy do jakiej muzyki, bostony moim zdaniem super grają nadają się do muzyki gdzie bas odgrywa znaczącą rolę natomiast ikony brałbym do muzyki spokojnej. Jakiej muzyki słuchasz...?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Vectra, masz podobne zainteresowania do moich, no może poza hip hop ;)
U mnie gęba się śmiała kiedy był PM7004 z Ikonami. Teraz jest KI i jest pełnia szczęścia. Dalej się nie wybieram :)
Na szybko - Charakterystka Denona - dość ciepła, podobnie jak Zensory
Marantz plus Ikony to zupełnie inne granie - jaśniejsze, ale i bardziej szczegółowe, lepsza kontrola basu. Ale Marantz lubi rzucić też mięchem. Z każdym Modelem wyżej, zaczynając od serii PM6XXX basu mięcha jest więcej.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Słucham praktycznie wszystkiego od starych kawalkow rockowych, przez muzykę poważną, hip hop na scieźkach dźwiękowych kończąc. Lubię dźwięk gitar, niski bas i wyeksponowany vocal.

Odpowiem Ci tak, z twoimi dali zensor denon pma z serii 15xx pokaże naprawdę co te kolumienki potrafią, słuchałem ich na właśnie tej serii przez kilka miesięcy i to był mój numer 1 w stosunku do reszty. Wzmacniacz ma zapas mocy tak że przy godz.8.30-9.00 już w salonie 26m2 jest mega głośno a to dopiero wzmak się rozgrzewa...;-):D
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wzmacniacz ma zapas mocy tak że przy godz.8.30-9.00 już w salonie 26m2 jest mega głośno a to dopiero wzmak się rozgrzewa...;-):D

Coś w tym jest , ale wzmacniacze są tak właśnie skalibrowane , że grają głośno przy małym kręceni gałki

w kinach jest inaczej , kręcisz , kręcisz , moc rośnie ( zapas mocy cały czas spory ) i na końcu kolumny już też pracują na krańcu wytrzymałości ( basy potrafią być już ciepłe ) , po załączeniu ulepszaczy masz pełną dynamikę już przy bardzo cichym słuchaniu

wzmacniacze pow. 1/2 skali mało już kto kręci bo grają głośno ale już też zaczynają "siadać"
słuchałem kiedyś PMA 720 i tak miał , pięknie do połowy skali potem już brak mocy ( jak dla mnie przynajmniej ) i zaczęły się zniekształcenia ( niebezpieczne dla kolumn )
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Temat bezustannie wracający.
Sterowanie głośnością wzmacniaczy jest najczęściej analogowe - potencjometrem.
Sterowanie amplitunerów jest elektroniczne a narastanie głośności - zaprogramowane!
Nie ma sensu jarać sie tym że gałka na 9 we wzmaku to super czad a w ampli trzeba kręcić i kręcić...

Marantz plus Ikony to zupełnie inne granie - jaśniejsze, ale i bardziej szczegółowe, lepsza kontrola basu. Ale Marantz lubi rzucić też mięchem. Z każdym Modelem wyżej, zaczynając od serii PM6XXX basu mięcha jest więcej.

Zależy od upodobań i słuchu danej osoby - ale dla wielu właśnie to jest za ostre połączenie a góra zbyt natarczywa.
Nie poleciłbym nikomu tego połączenia chyba że ktoś konkretnie tego szuka.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Panowie udało mi się kupić nowego PMA-1520AE w dobrej cenie :cool:
Teraz potrzebuję przewody żeby podpiąć fronty, najlepiej coś w jakości dobranej do całości zestawu myślałem do 40zł /mb. Jak myślicie czy 2,5mm wystarczy czy lepszym kierunkiem będzie 4mm ? chciałbym od razu, żeby sprzedający założył banany.
Druga kwestia potrzebuję 2 x interkonekty żeby spiąć blu-raya z wzmacniaczem i wzmacniacz z amplitunerem. Planowany budżet 100-120 zł za sztukę, jeden wymiar 0,5m drugi 1,5m.
Pomożecie :lol:
 

fishbin7

New member
A moglibyście mi pomóc bo już pogubiłem się w gąszczu ofert w skompletowaniu sobie jakiegoś w miarę przyzwoitego zestawu 5.1 w pokoju 5m# 3m z odtwarzaczem BR ale z głośnikami nastawionymi bardziej na muzykę niż na filmy. Kwota do 3 tys.
Dziekuję z góry!
 
Do góry