kino domowe do pokoju 16 m2 (foto)

Lucky555

New member
Byłem w sklepie Fusic we Wrocławiu z nadzieją, że uda mi się odsłuchać Indiana Line Nota wraz z upatrzonymi amplitunerami, jednak nie udało się do końca. Porozmawiałem z miłym Panem, doradził mi te kolumny, stwierdził, że będą one bardziej uniwersalne (a mi w sumie o to chodzi). Były one na stanie, z wyglądu mi odpowiadają, fajnie wyglądają. Co do amplitunera Pan powiedział, że Onkyo jest, ale dopiero 646, że 636 już nie jest sprzedawany. W sumie się trochę zdziwiłem, bo na ceneo jest tego mnóstwo. Ale suma sumarum powiedział, że wg niego ten sprzęt pasowałby. Dodatkowo dorzucił Pioneera 930, powiedział, że wg niego najlepiej pasowałyby te kolumny. No i jest możliwość odsłuchu (Indiany + Pioneera jak się zdecyduje). Za cały zestaw wyszłoby 4300 (Pioneer 930 + Indiana Note Line 550 2 kolumny + centralny)

Obok jest Tom HiFi to zdecydowałem wejść i podpytać o te same modele. Niestety Pan powiedział, że nie ma, ale zaproponował mi Yamahe RX-V679/779, po czym zaprowadził mnie do pokoju odsłuchowego i po kolei podłączył jakieś kolumny Yamahy, potem Elac FS-77, PSB X1T, a na końcu BW 684 s2. Cenowo te kolumny to jak mój prawie, że budżet :D, ale przyznam, że słuchając po raz pierwszy "lepszych" kolumn stwierdzam, że te moje Microlaby to sobie po prostu grały. Fajne te kolumny, najbardziej mi podpasowały PSB i BW, a rozmiarowo idealnie by pasowały, bo miały po 16-17 cm. Amplituner też wydawał się fajny, jednak żadnego porównania nie mam, bo słuchałem tylko ten.

Z drugiej strony myślę, że jak wybiorę taki zestaw jak chce/myślę to i tak będę zadowolony. Trzeba więć się odezwać do blackninja i spytać o te modele co chcę :)
 
Ostatnia edycja:

Lucky555

New member
O właśnie nie mogłem sobie przypomnieć nazwy tego salonu. To postaram się jutro podjechać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sensowna obsługa i podepną Ci najpierw to, co Ty będziesz chciał, a dopiero później jakieś swoje propozycje, a z odsluchami nie ma żadnych problemów. Dla mnie to jeden z lepszych salonów, biorąc pod uwagę obsługę
 

Lucky555

New member
Super, to dzięki wielkie za info. Może uda się jutro podpiąć to co chce i będę wiedział jak to gra.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky555

New member
Potwierdzam, MDBAudio super obsługa. Oby takich sklepów więcej. Siedział Pan ze mną ponad 2h, odpowiadał na każde pytania, nawet te najbardziej laickie. Ma pewno wrócę tam ponownie.

Co do sprzętu, miałem pecha, bo nie było Indiany Line Nota 550. Ma być jutro, a jutro lecę na urlop na tydzień wiec wrócę po nim i przetestuje. Przesluchalem kilka kolumn, w tym dali zensor 5, jamo (chyba 608?) i coś jeszcze. Dali fajnie wyglądają i grają, ale budżet za duży. Generalnie liczę, że Indiany będą grały dobrze. Co do ampli Pan powiedział, że onkyo 646 potaniały i dzisiaj już cena detaliczna 2500,a wczoraj 2900,wiex myślę o tym modelu, bo ze 2 stowki mogą mi obniżyć. Dodatkowo w grze jeszcze yamaha 679 ze względu na dość fajne granie i musiccast, który jest fajnym rozwiązaniem. Szkoda, że nie ma w onkyo USB z przodu, ale tu się już nic nie wymyśli :)

Generalnie mój budżet został srogo przekroczony, bo za kolumny z centralnym plus jakiś ampli wyjdzie 4350, ale może jakoś dam radę albo kupie najpierw ampli, a potem kolumny. Coś się wymyśli :) tak czy siak złapałem bakcyla i trzeba będzie sfinalizować po urlopie zakup :) jak coś kupie to zdam relacje

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky555

New member
Ale i tak chyba szerokość będzie za duża u mnie. Listwa tez zabiera trochę, a nie chce żeby kolumny nadchodzily na ekran :) i wybiire 3.0, bo nie mam zbytnio warunków na 5.0. W przyszłości może zrobi się 3.1 :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry