kino domowe do pokoju 16 m2 (foto)

Lucky555

New member
Witam,

na wstępie chcę powiedzieć, że żadnym audiofilem na pewno nie jestem, bo posiadam głośniki Microlab Solo 6C i uważam, że grają fajnie, więc sami widzicie :smile: Zakup amplitunera i głośników miałem przełożyć na później, ale coś mi się popsuło w odtwarzaczu sieciowym z dźwiękiem i zostałem na lodzie, więc stwierdziłem, że należy chyba przyśpieszyć zakup. Do rzeczy:

amplituner + kolumny 2.0/2.1/5.0 (tutaj nie mam pomysłu jakie rozwiązanie)

- głównie kino 60%/muzyka 40%
- gatunek: głównie elektroniczna/house/trance, ale również każda inna, więc niech będzie, że z przewagą tego pierwszego

posiadany sprzęt: projektor Benq W1070, bezprzewodowe HDMI Optoma WHD200, odtwarzacz sieciowy: Mede8er 800x3D, konsola: Xbox One, dekoder nc+, głośniki Microlab Solo6C (póki co :wink:)

Na całość chcę przeznaczyć 3 - 3,5 tys, chociaż jak każdy wolałbym przeznaczyć dolną granicę, ale jak będzie trzeba to dorzucę. Zresztą uważam, że jak warto to trzeba dorzucić, przyszłego sprzętu myślę, że przez kilka lat nie wymienię, więc warto zakupić coś fajnego.

Jeśli chodzi o ampli to fajnie, żeby miało trochę bajerów jak WiFi, BT, może Spotify czy 4K. Jak niżej zobaczycie na zdjęciu fajnie jakby wysokość jego była max 15 cm, bo tyle mam w szafce RTV, ale jeśli trzeba to wyjmę po prostu półkę i zrobi się max 30 cm. Myślałem o takich modelach: HK AVR 161,HK AVR171, Onkyo 636, Pioneer VSX-924. CHyba, że jakieś inne?

Kolumny: tutaj przyznam, że szerokość kolumn nie może być większa niż 21-20 cm, bo mam zawieszony ekran na ścianie i odległość od ściany do kolumn nie może być większa, bo po prostu będą nachodziły na ekran. Co do modeli to nie mam zbytnio pomysłu, więc liczę na pomoc. Fajnie, żeby też jakoś wyglądały, chociaż nie wiem czy te moje wymogi odnośnie rozmiaru nie skomplikują sprawy. Nie wiem, czy najpierw kupić 2.0 albo 2.1 (bardziej drugie rozwiązanie), a ewentualnie na tylnie głośniki kupić kiedy indziej (tutaj problemem są kable, bo nie mam zbytnio teraz pomysłu, jak je poprowadzić, aby nie były widoczne. Myślałem również o jakimś soundbarze np Philips Fidelio, fajne bezprzewodowe rozwiązanie, ale chyba nie będzie to tak grało jak ampli i kolumny. Mam racje? :)

Niżej zdjęcia, sorry za taką rozprawkę i z góry dzięki za pomoc.

Zdjęcie - 04.10.2015 | Fotosik.pl

Zdjęcie - 04.10.2015 | Fotosik.pl (tutaj ktoś spał, więc trzeba było zamazać:grin:)

 

Rafal7

Banned
Najlepszym wyborem będzie Onkyo potem Pioneer,, trzeba było nie zamazywać zdjęcia u nas na forum we wszystkim jesteśmy w stanie pomóc :D
 

Lucky555

New member
Myślę, że partnerka nie byłaby zadowolona :D a co do kolumn? Jest jakiś pomysł? Myślałem wcześniej o Indiana Note, bo chyba szerokość to właśnie max 21 cm (na jednej stronie 21,na drugiej 19 cm). Nie ma innej alternatywy? :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Indiny to fajne kolumny, odsłuchaj je gdzieś w połączeniu z Onkyo.
Jak bedziesz chciał w przyszłości rozbudować zestaw o wzmacniacz stereo to kupuj Pioneera.
 

Lucky555

New member
Przyznam się, że od jakiegoś czasu obserwuje ten onkyo 636 i te Indiany. Wyglądają całkiem ok. Dodatkowo mieszkam we Wrocławiu i obok mnie mam praktycznie 2 fajne sklepy audio wideo, wiec mógłbym przetestować.

Ma ktoś jesCze jakiś pomysł z kolumnami, żeby przetestować przynajmniej 2 zestawy?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky555

New member
Chociaż jak teraz patrze to średnio jedna kolumna kosztuje 900 zł, wiec zestaw wychodzi mi ok 4 tys, wiec trochę ponad budżet :D są jaki3s tańsze?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
To ze teraz wychodzi pond 4 to nie znaczy ze tyle trzeba dac, to sa ceny od tak, zawsze idzie sie targowac,
Odsłuchaj jeszcze Melodika BL 30
 
Ostatnia edycja:

Lucky555

New member
Ok to mam dwie opcje. Te melodiki bardzo fajnie wyglądają, myślę, że nawet lepiej niż Indiana Note 550. To w takim razie muszę zobaczyć jak to gra i jak wygląda sytuacja finansowo. Zawsze najpierw mogę kupić 2.0, a potem dokupić centralny, chociaż w zestawie na pewno taniej.

Ewentualnie zaglądam do blackninja, bo jak czytam to potrafi zaoferować fajne ceny :)

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać:)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

THX2

New member
Na twoim miejscu kupił bym 5 monitorów z przednim bass reflexem przykładowo indiana line tesi, dwa powieszone na uchwytach i delikatnie skierowane do środka a kolejny monitor jako centralny w pozycji płaskiej z frontem uniesionym na wysokośc uszu i dwa z tyłu też na uchwytach skierowane na słuchacza albo druga opcja 3 monitory postawione na szafce w pozycji płaskiej z uniesionym frontem pod kątem wysokości uszu i dwa z tyłu na uchwytach .Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż jak kolumna gra w kącie i prostopadle do ściany.
 
Ostatnia edycja:

Lucky555

New member
Dodatkowo umieszczam foto kanapy,gdzie obok jest miejsce na jakieś kolumny tylnie w przyszłości. Najlepiej, żeby były przy ścianie (może mała podstawka), szerokość max 28 cm po dwóch stronach, wiec chyba nie będzie tak źle jeśli chodzi o wybór. Nie bardzo chce wieszać kolumny przy ścianie na wysokości uszu, bo planuje jesCze klimatyzację w niedługim czasie, no i pokój pełni funkcję salonu, wiec musi takie rozwiązanie wystarczyć.
uploadfromtaptalk1443964568290.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky555

New member
Hehe to nie jest różowa ściana, tylko fuchsja :) wbrew temu co na zdjęciu jest dość ciemne, po prostu z flashem z aparatu zrobiła się różowa

Dzięki za kolejną propozycje, będę testował, może nawet jutro

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky555

New member
Co do monitor bx1/bx2 - postawiłem sobie obecne Microlaby na półkę, żeby zobaczyć jakby to wizualnie wyglądało i odpadają te głośniki. Niestety kwestie wizualne są też ważne i myślę, że oglądając filmy/TV patrzyłbym ciągle na te głośniki i by mnie to rozpraszało.

Myślę, że narazie zostanie temat kolumn podłogowych plus centralny. Wybór jest u mnie dość zawężony, bo nie mogą być za bardzo szerokie, więc liczę po cichu na to, że Indiana Note Line 550/555 w połączeniu z Onkyo 636 zagrają przyzwoicie. Dodatkowo mają bass reflex z przodu co tez jest na plus, bo odległość od ściany to będzie 10-20 cm. Chyba, że coś w salonie mi zaproponują jeszcze.

Ale to najpierw muszę pójść i zobaczyć czy sklepy we Wrocławiu mają to na stanie.
 

Lucky555

New member
To jest do rozważenia, na pewno najlepiej, żeby szerokość mniejsza niż 20 cm, więc wpasowuje mi się Indiana Note Line. Mają one 88 cm, więc jest ok, ale jak będą większe to też do przemyślenia.
 
Do góry