kino domowe 5000-6000

Henry

Active member
Bez reklam
Collider, wiesz generalnie lubię Pioneera, ale nie oszukujmy się, to co zrobili z następcą 924, to dla mnie krok wstecz, wykastrowali przyzwoity amplituner z funkcji bardzo istotnej ( i to nie tylko wg. mnie).
Irytujące jest to, że firmy podnoszą ceny sprzętu obniżając ich funkcjonalność i nie chodzi tu tylko o Pionka. Kolejnym przykładem jest dla mnie Marantz i ich podejście po "wyposażania" wzmaków, to co było kiedyś dostępne w średniej klasie sprzętu (main in), obecnie zarezerwowane jest dla najwyższych linii.

Być może ten amplituner jest wybitny na tle konkurencji, nie wiem, nie słyszałem, ale pozbawienie pre outu czyni go IMO sprzętem nie wartym zainteresowania.
 
Ostatnia edycja:

marstef

Member
Bez reklam
Collider, wiesz generalnie lubię Pioneera, ale nie oszukujmy się, to co zrobili z 924, to dla mnie krok wstecz, wykastrowali przyzwoity amplituner z funkcji bardzo istotnej ( i to nie tylko wg. mnie).

Heniek, chyba Tobie chodziło o 930? Ale generalnie masz rację, Pionek poszedł złą drogą w tym przypadku.
 

collider

New member
Bez reklam
Collider, wiesz generalnie lubię Pioneera, ale nie oszukujmy się, to co zrobili z następcą 924, to dla mnie krok wstecz, wykastrowali przyzwoity amplituner z funkcji bardzo istotnej ( i to nie tylko wg. mnie).
Irytujące jest to, że firmy podnoszą ceny sprzętu obniżając ich funkcjonalność i nie chodzi tu tylko o Pionka. Kolejnym przykładem jest dla mnie Marantz i ich podejście po "wyposażania" wzmaków, to co było kiedyś dostępne w średniej klasie sprzętu (main in), obecnie zarezerwowane jest dla najwyższych linii.

Być może ten amplituner jest wybitny na tle konkurencji, nie wiem, nie słyszałem, ale pozbawienie pre outu czyni go IMO sprzętem nie wartym zainteresowania.

Juz to kiedys tlumaczylem. Nie kazdy potrzebuje rozbudowane systemy.
Nie kazdy chce dalaczac wzmak do ampka. Tak naprawde to pewnie 90% konsumentow tego nigdy nie zrobi i o tym nie mysli. To, ze jest gdzies garstka zapalencow nie oznacza, ze producent tylko dla nich ma dostosowywac swoj sprzet. To tak jakby do kazdego auta mieli dodawac podtlenek azotu. Ten sprzet spelnia swoje podstawowe zadania do czego zostal stworzony. W swojej klasie jest bardzo dobry czego wyrazem jest tez ta nagroda, ktora tu wszyscy staraja sie kwestionowac a juz komicznym jest jak podwazaja opinie ludzi z branzy, ktorzy tego typu nagrody przyznaja. Nie chcesz nie kupuj, ale nie twierdz jeden z drugim, ze to slaby sprzet. Niespelnia twoich wymagan, ale spelni wymagania tysiecy innych. W czym problem. Jak pisalem na wstepie, nie kazdy to zapalony audiofil a wrecz odwrotnie wiekszosc to zwyczajni uzytkownicy, kinomaniacy ktorzy odpalaja sprzet ogladaja film czy sluchaja muzyki i nie wnikaja czy mu tam fronty w stereo lepiej chodza. Zreszta zawsze jest wyjscie czyli rozdzielacze sygnalu, jak juz tak bardzo komus sie odmieni i nawet maja swoj plus rzeczywiscie separujac stereo od KD bez koniecznosci wlaczania wszystkich klockow i ingerencji w ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

marstef

Member
Bez reklam
Juz to kiedys tlumaczylem. Nie kazdy potrzebuje rozbudowane systemy.
Nie kazdy chce dalaczac wzmak do ampka. Tak naprawde to pewnie 90% konsumentow tego nigdy nie zrobi i o tym nie mysli. To, ze jest gdzies garstka zapalencow nie oznacza, ze producent tylko dla nich ma dostosowywac swoj sprzet. To tak jakby do kazdego auta mieli dodawac podtlenek azotu. Ten sprzet spelnia swoje podstawowe zadania do czego zostal stworzony. W swojej klasie jest bardzo dobry czego wyrazem jest tez ta nagroda, ktora tu wszyscy staraja sie kwestionowac a juz komicznym jest jak podwazaja opinie ludzi z branzy, ktorzy tego typu nagrody przyznaja. Nie chcesz nie kupuj, ale nie twierdz jeden z drugim, ze to slaby sprzet. Niespelnia twoich wymagan ale spelni wymagania tysiecy innych. W czym problem. Jak pisalem na wstepie, nie kazdy to zapalony audiofil a wrecz odwrotnie wiekszosc to zwyczajni uzytkownicy, kinomaniacy ktorzy odpalaja sprzet ogladaja film czy sluchaja muzyki i nie wnikaja czy mu tam fronty w stereo lepiej chodza. Zreszta zawsze jest wyjscie czyli rozdzielacze sygnalu, jak juz tak bardzo komus sie odmienie i nawet maja swoj plus rzeczywiscie separujac stereo od KD bez koniecznosci wlaczania wszystkich klockow i ingerencji w ustawienia.

Collider, ja też lubię Pionka. Ale tu chodzi o to, że następca dostał Atmosa, a zabrano pre-out. To według mnie nie jest dobre rozwiązanie. Ampli dostał programowo nowe dekodery a sprzętowo ucięli wyjście, które pozwalało na rozbudowę, a przecież można było do 924 dodać Atmosa i gitara.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt tu chyba nie podważa opinii ludzi z branży. Tu chodzi o coś innego. Collider nie wiem czy czytasz, ale ja czytam sporo naszej krajowej pracy i właściwie każda recenzja to wychwalanie testowanego sprzętu. Gdzieś tylko między wierszami można znaleźć delikatną krytykę, ale i tak po tym jest stwierdzenie, że w tej cenie to świetny sprzęt. Czasem mam wrażenie, że testerzy bają się żeby jakiegoś producenta nie urazić. Szczególnie te duże koncerny. Wiadomo, że reklamy w prasie są płatne i z tego np. czasopisma żyją. I gdyby nie dostawali sprzętu do testów to nie mielliby pracy. To czy Pionek 930 jest dobry to się okaże. Jest to nowość i niewiele osób go ma. Zweryfikują to bardziej wymagający klienci bo oni maja porównanie. Przeciętny Kowalski i tak będzie zadowolony nie ważne czy kupi Pionka, Denona czy Harman-a. Ważne żeby się nie popsuł. Co do pre-out to moim zdaniem jest ważny. Nie jest to zbędny bajer. Sam kiedyś właściwie tylko przez brak pre zmieniałem amplituner. Kupując avr1611 myślałem, że będzie super, a potem dość szybko poczułem niedosyt. Collider mam wrażenie (może się mylę), że gdyby jakaś krytyka dotyczyła innego producenta to by Cię to nie ruszyło. Każdy na swoje ulubione firmy, ale czasem trzeba spojrzeć na to obiektywnie.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja juz napisalem swoja opinie jak wyglada sprawa z pre out. To jest kwestia indywidualna i brak nie powoduje, ze ampek staje sie nagle bezuzytyczny w KD.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie doczytałeś w moim poście bardzo istotnej kwestii- napisałem dla mnie, według mojej opinii, ja wcale nie kwestionuję Twojego zdania i Twojego przywiązania do marki. Sam doskonale wiesz, że jeżeli ktoś pyta o tzw. budżetowe amplitunery, to seria 5 jest dla mnie jednym z lepszych amplitunerów w swojej klasie cenowej, jednakże od serii 9 oczekiwałbym czegoś więcej, tak jak od wzmaków Marantza w cenie 3 tyś + ;)
Wracając do 930, nie kwestionuję jego jakości grania czy funkcjonalności w KD, nie wypowiadam się w tej kwestii, nie słyszałem, nie sprawdzałem....
Nie kwestionuję też EISY, jednak dla mnie takie wyróżnienia nie stanowią żadnej wartości dodanej, ot zebrało się jakieś "szacowne grono" i rozdaje przeróżne wyróżnienia, podobnie jak w przemyśle motoryzacyjnym czy każdej innej dziedzinie.
Kończąc- dla mnie osobiście, jest pozbawienie funkcjonalności tej serii, pozbawienie składnika, który powodowałby, że danym sprzętem JA się zainteresuję.
Co samochodów, to jednak producent daje nam możliwość wyboru w danej serii, można kupić Fiestę z silnikiem 1.0 pozbawioną jakichkolwiek udogodnień bądź Fiestę ST w najbogatszej konfiguracji- analogicznie z Pionkiem przy 924 można było nabyć model podstawowy, bądź przy większych wymaganiach i niewielkim nakładzie finansowym doposażyć ampli o dobrą lub bardzo dobrą sekcję stereo, przy obecnej wersji taką możliwość przyszłym użytkownikom odebrano.
To tyle z mojej strony, 3maj się :)
 

collider

New member
Bez reklam
Henry, ale nie trzeba byc milosnikiem marki by wiedziec, ze Pioneer ma szeroka game amplitunerow, duzo szersza niz Denon czy Onkyo. Jest z czego wybrac. Zreszta ja pisze o niebie wy o chlebie ;). Juz nie chce mi sie powtarzac, ze kto oprocz was, garstki zapalencow rozbudowuje swoj sprzet o wzmak?
 

marstef

Member
Bez reklam
Henry, ale nie trzeba byc milosnikiem marki by wiedziec, ze Pioneer ma szeroka game amplitunerow, duzo szersza niz Denon czy Onkyo. Jest z czego wybrac. Zreszta ja pisze o niebie wy o chlebie ;). Juz nie chce mi sie powtarzac, ze kto oprocz was, garstki zapalencow rozbudowuje swoj sprzet o wzmak?

Ja zapaleńcem nie jestem, ale gdybym najpierw zajrzał na forum a później kupił sprzęt, to miałbym 924 i A-30 :) Teraz szukam kupca na 923 :)
 

collider

New member
Bez reklam
Doradzamy, tyle, że jak człowiek coś proponuje zostaje obśmiany. Ja nie robiłem sobie kpin z innych propozycji.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie bierz tego tak do siebie ;)
Nikt, tu nikogo nie ma zamiaru obśmiewać, każdy ma prawo do własnej opinii.
Ja osobiście nigdy nie kupiłbym ampli Onkyo i Harmana, tak mam i nic tego nie zmieni.
Dla ciebie nr 1 jest Pioneer i nikt tej marki nie dyskredytuje, a jedynie wyraziliśmy swoją opinię o ograniczeniu funkcjonalności nowego modelu, co dla jednych jest istotne, a dla drugich nie ;)

Wracając, do autora wątku, to być może nasza dyskusja będzie miała wpływ na dokonanie ewentualnego wyboru :)
 

tomkom

New member
Dzięki za żywą dyskusję :) W czwartek jestem umówiony na odsłuch i będę miał możliwość skorzystać z wszystkich trzech amplitunerów z pierwszego posta wraz z kolumanmi które polecił mi
Do filmów i konsoli polecam kolumny JBL-a I Klipsch-a. Są to kolumny, które lubią grać głośno. Np taki zestaw: JBL Studio 280+220+225C
Niestety Klipsch'a u siebie nie mam możliwości sprawdzenia. Konieczna byłaby wycieczka do innego miasta. Dla samego porównania chętnie bym się wybrał.
Subwoofera nie dawałem do zestawienia bo jak ktoś już wspomniał chciałem go kupić w przyszłości, zależało mi na zmieszczeniu się w założonym budżecie (górna granica to i tak mój max możliwości).

Z waszych opinii wezmę pod uwagę również Pioneer'a VSX 924 ( w moim przypadku i tak nie będę korzystać z uroków ATMOS więc może to byłby dobry wybór w moim przypadku).
Z drugiej strony dokładać do zestawu kolejny wzmacniacz to kolejne 1500-2000 zł, panowie żona mnie wygoni na taras spać jak jej to powiem :p

Co do słuchania muzyki...u nas w większości przypadków muzyka pojawia się sporadycznie w przypadku jakiś spotkań ze znajomymi lub 2 razy do roku jak słuchamy koncertu z płyty, więc nad kwestią rozbudowy wstrzymałbym się do czasu osłuchania danego sprzętu u nas na miejscu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Doradzamy, tyle, że jak człowiek coś proponuje zostaje obśmiany. Ja nie robiłem sobie kpin z innych propozycji.

Kolego ale Kapusta nie śmiał się z Twojej propozycji tylko że podkreśliłeś to że dostał nagrodę ...a to są dwie różne rzeczy których nie potrafisz oddzielić i spojrzeć generalnie na to z perspektywy zwykłego Klienta który chce coś kupić sprzęt a nie nagrodę...nie mówiąc że każdy może mieć swoje zdanie na temat nagród do których Ty podchodzisz bardzo znacząco a dla wielu nie ma to znaczenia żadnego..
Do tego podchodzisz bardzo osobiście bo widać strasznie że lubisz Pionka co nie jest złe ale czasem jak to Kolega inny napisał warto spojrzeć obiektywnie nawet na to co się lubi... bo wtedy staje się to bardziej uczciwe..
I tak jak Henry pisze o zabraniu wejścia na wzmak to jest istotna wada i nie ma znaczenia Kolego że ona dla Ciebie jest mało znacząca, generalnie jest to wada bardzo duża bo nawet jak dzisiaj komuś to jest nie potrzebne to nie oznacza że za rok dwa nie zmieni się i będzie chciał podłączyć sobie wzmak a robienie dodatkowego systemu np. w innym pokoju to są dodatkowe koszta, a bawienie się w przełączanie kabli raz tu raz tam to jest znowu strasznie upierdliwe..
To tak jakby we wzmaku na pewnym poziomie nie zrobili XLR bo iluś ludzi i tak tego nie używa --- tylko zwykle kable podłącza.. Dla pewnych rzeczy są pewne standardy i nikt tego nie zmieni - taka jest prawda.
Z samochodami też dałeś do kitu przykład bo Henry Ci napisał jak to jest, mało tego do każdego samochodu jak kupujesz nowy możesz dokupić prawie wszystko kwestia tylko zasobności portfela..
A w wypadku opisywanym przez Henrego firma sama zadecydowała za klientów... i to jest lipa bez dwóch zdań..
Do tego wiesz ktoś może odczytać że zaproponowałeś Pionka bo dostał nagrodę, to jeśli by nie dostał albo w przyszłym roku inne firmy dostaną to co wtedy Pionek już jest be.... chyba nie...a raczej na pewno nie...


To że np. Onkyo ma certyfikat THX czy to oznacza że ta firma jest nad wszystkimi - bo chwali się tym wszem i wobec - nie to oznacza tylko tyle że ta firma zapłaciła za ten certyfikat i amplitunery tej firmy posiadają ten "gadżet" ....


Reasumując Kolego tak jak napisałem już kiedyś że ja tam nic nie mam do Ciebie i nie piszę ze złości w stosunku do Twojej osoby ale powtórzę raz jeszcze to co Kolega napisał warto czasem spojrzeć na to co się lubi z innej perspektywy bo to i zdrowsze jest i bardziej uczciwe. I to że lubisz te firmę jest ok ale z tego powodu iść na "wojnę" nie opłaca się i byłoby to generalnie nie warte świeczki. Bo to jest tylko rzecz i nic więcej... bez względu na firmę.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Z samochodem dałem jasny przykład. Która to firma seryjnie montuje podtlenek azotu? Bo nie słyszałem.
Pisałem też o rozdzielaczach a nie o przekładaniu kabli.
Lolek co do sprzętu, to każdy ma jakiegoś bzika ;). Powiedz coś złego np. na Harmana to zaraz blackninja się pojawi :)
Jestem też przekonany, ze za decyzją o pozbawieniu amplitunera wyjścia pre out w serii 9 stoi jakaś przemyślana strategia a nie tylko widzimisię jakiegoś inżyniera. Podejrzewam dwie sprawy, cięcie kosztów lub inaczej zachowanie tego samego poziomu cenowego (w to miejsce Atmos ) i pewnie badanie rynku co do przydatności tego złącza u przeciętnych użytkowników.
Lolek ty to nie usiedzisz tam spokojnie ;) :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego masz prawo pisać Co Ci się podoba jeśli uważasz ze HK jest do kitu to tak masz pisać bez względu czy komuś to się podoba czy też nie - ja pisze że HK dla mnie jest do kitu ... i w życiu nie kupiłbym amplitunera tej firmy. Ale innej osobie się podoba i Ok niech się podoba, a że zawsze proponuje tę markę plus JBL to już inna sprawa.. już kiedyś o tym pisałem. Gorzej jest z tymi co nie sprawdzą innych marek.. ale każdy ma swój rozum.
Ale jak pisać to też z perspektywy nie że coś się lubi bo mówię Ci uczciwie jak Kolega nie jest to zdrowe i uczciwe na 100% tylko mieć do tego dystans - i pamiętać to jest tylko rzecz i nic więcej.. jednemu to innemu tamto się podoba.. Mało tego Kolego jak to ktoś kiedyś mi powiedział że jeśli człowiek ma dystans do tego co się lubi (kocha) i potrafi się wady w tym znaleźć to bardzo dobrze świadczy o takim człowieku :) nie wiem ile w tym jest prawdy to znaczy ja sam wiem ale nie wiem ile dla Ciebie to coś oznacza ale na pewno warto się zastanowić..
A jeśli chodzi o zabranie wejścia na wzmak to kwestia cięcia kasy a tym bardziej że Pionek miał coś problem.... przecież to Onkyo kupiło chyba Pionka o ile dobrze pamiętam.. i mówię Ci to jest bardzo ważna rzecz bez względu czy Tobie czy mi to się podoba czy też nie, na pewnym poziomie to jest podstawa... to musi być... bo to bardzo ujmuje takiemu amplitunerowi ...
A wracając do wyboru amplitunera to ja chętnie bym z Tobą taki test przeprowadził że wziąłbym 6 amplitunerow z tej samej półeczki +- 500 zł bo wiadomo że marantz, denon zawsze będzie droższy od np. HK i trzeba troszkę droższy amplituner kupić i bym puszczał Ci te same piosenki na tych samych kolumnach i zobaczyłbyś naprawdę o ile każdy z tych amplitu. jest jakoś lepszy czy tylko kwestia brzmienia takiego amplitunera (wyposażenia - gadżety) byłaby w każdym innym i co ważne któremu Ty dałbyś swoja indywidualną nagrodę. Oczywiście oceniając z dystansem a nie że lubisz tę konkretną firmę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ależ ja słuchałem wielu amplitunerów i najlepsze wrażenie zrobiły jak do tej pory na mnie Pioneer i Denon. Akurat brzmieniowo mi podpasywały chodź pod względem wyglądu Denon ostatnio się nie popisuje. Bardziej podobały mi się poprzednie generacje. Inna sprawa to fakt, ze taki test byłby niemiarodajny bo wiadomo, ze jeden ampek chodzi lepiej z takimi głośnikami a drugi z innymi. To już kwestia gustu. Natomiast wyposażenie, design to inna para kaloszy.
Lolek ja mam dystans i wielokrotnie tu rekomendowałem innych producentów.To nie jest tak, że tylko Pioneer i klapy na oczach. Mam sentyment i lubię ich sprzęt, ale potrafię też spojrzeć obiektywnie. Potrafię też spojrzeć przez pryzmat PRZECIĘTNEGO użytkownika, który nie potrzebuje wodotrysków ani nie będzie brał się za rozbudowy sprzętu o czym pisałem.
 
Do góry