kino domowe 5000-6000

tomkom

New member
Witam, nadszedł nareszcie czas na zakup kina domowego. Od razu zaznaczę, że jestem laikiem w tej kwestii i dlatego zwracam się do was, doświadczonych i osłuchanych użytkowników o pomoc.
KD będzie podłączone do TV Panasonic TX P42ST50E oraz do PS4 a zatem tylko i wyłącznie filmy i konsola (proporcje 40/60) Pokój to kwadrat 6x6, sprzęt ustawiony na środku jednej ze ścian, kanapa po przeciwnej stronie.
Byłem w dwóch lokalnych sklepach i polecono mi nast zestawy:
1. Denon AVR-X2200W +
Wharfedale Obsidian 600 HCP (3000+2900=5900)
2.
Pioneer VSX-930 + Dali Zensor 5 / 1 / Vocal - zestaw 5.0 (2500+4000=6500) trochę ponad budżet
3.
Harman Kardon AVR171 + JBL Arena 170 + JBL Arena 125C center + JBL Arena 120 (2200+3300-łącznie kolumny=5500)

Tylko ten pierwszy zestaw mogłem od razu na miejscu odsłuchać i dla mnie to sprzęt z kosmosu, nigdy wcześniej nie słyszałem takiej jakości, tylko ja handlowcom nie ufam bezgranicznie i może doradzicie mi jak te zestawy są względem siebie jakościowo i ogólnie co warto brać pod uwagę.

W przypadku zestawu 1 i 3 sprzedawca mocno zachwalał możliwość aranżacji drugiej strefy i nie bardzo rozumiem jak to działa w praktyce. Wiem, że np. mam kolumny w jednym pokoju i dwa głośniki w drugim, tylko czy w obu pokojach będę miał ten sam sygnał czy mogę dla dwóch różnych stref mieć dwa źródła dźwięku np Tv i w drugim pokoju muzykę z CD ?

Moje obecnie doświadczenia to wyłącznie mocno budżetowe zestawy 2.1 i chciałbym coś mniej 'dudniącego' :razz:

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Kazdy z tych zestawow jest wart uwagi. Dla mnie akurat Pioneer (zdobywca tegorocznej nagrody EISA) z Zensorami. Jednak najlepiej byloby posluchac kazdy zestaw by nabrac przekonania co do brzmienia.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do filmów i konsoli polecam kolumny JBL-a I Klipsch-a. Są to kolumny, które lubią grać głośno. Np taki zestaw: JBL Studio 280+220+225C (lub 235C) i do tego sub Studio 260P. Napisz do blackninja bo te ceny co padałeś wydają mi się kiepskie. Są to chyba detaliczne :)

Pokój masz duży więc żeby go dobrze nagłośnić trzeba większych kolumn niż Zensor 5 czy Arena 170.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Zensor 5 odpada na 36m2 :) To za małe kolumny.
Do filmów i konsoli to może faktycznie tak jak Paweł pisze rozglądnij się np. za:
Onkyo 636+JBL Studio 280 w zestawie 5.1 oczywiście z większym i mocniejszym subem 260P.
Ja bym jednak na takim metrażu widział taki zestawik:
Onkyo 838+JBL Studio 290+235C+230+260P :-D
Z tym, że tutaj braknie Ci kasy. Ewentualnie kup 5.0 a subwoofer dokupisz ;-)
Zestawy wymienione przez Ciebie wyżej można kupić taniej ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolumny te które tutaj tylko napisaleś czy coś jeszcze może być innego ? dali na 100% za małe na 36 m.
Z amplitunerów jeszcze bym popatrzył na Onkyo i Marantza.... Pomyśl o tym... Kolejna sprawa jednym z błędów ludzi którzy kupują pierwszy raz już poważniejsze KD to chęć kupienia całego zestawu od razu ....czasem warto poczekać np z subem a kupić lepsze podłogowe kolumny... I najlepiej odsłuchać dany sprzęt - bo pamietaj to co Ci podajemy to podoba się nam i w cale Tobie nie musi odpowiadać ... A przede wszystkim posłuchaj amplitunerów i kolumn podłogowych... naprawdę warto... bo sam się przekonasz że kilka amplitunerów z danego przedziału tak naprawdę są bardzo porównywalne a róznią się niuansami i charakterystyką brzmienia który dla każdego z nas inaczej brzmi :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz ile taka naklejka jest warta? ;)

Ale serio, ta opcja 924 + wzmak A30 lub ten A50, o którym pisałeś, to jest bardzo rozsądna opcja, dobrej jakości kino i fajnie w muzyce będzie się sprawował.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak możesz to i posłuchaj zanim kupisz ...:) A nagrodę dostaniesz od żony jak puścisz jej romantyczny film czy muzykę :) i na pewno więcej będzie warta jak Eisa..
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zauważyliście że napisał "zatem tylko i wyłącznie filmy i konsola"? :)

Chyba że jeszcze nie wie jak fajnie będzie mógł na tym grać muzyczkę ;)
 
Do góry