kino do 2,5 - 3k zł prośba o pomoc

harlesden

New member
Spójrz na szkic w poście #36, bo jest to jedno duże podzielone "łukiem" i nie wiem czy liczyć całość czyli ok 25m czy może tylko część czyli jakieś 15m.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli te zestawy grają podobnie jakościowo, to wizualnie najbardziej mi się podobają Indiana ;-)

Na pewno zabrzmią inaczej. Klipsch to kolumna grająca skrajami pasm. Indiana to spokojniejsze brzmienie, bardziej równe. Ja preferuje własnie takie brzmienie. Mniej efekciarstwa :)

O widzę, że mam mały jubileusz :) 4k postów. Jak to zleciało :)
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Jaki amplituner do Indiana Line Nota 550 5.0?
Do Klipsch F10 C10 B20 blackninja polecił mi Harman AVR-151.
Właśnie między Klipsch i Indiana się zastanawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Harman ok, ale o oczko wyżej - 161 lub 171, posłuchaj Denka X1100, lepiej X2100 jak kasy starczy, Pionek 924 lub 529, Onkyo 535, Yamaha z serii 6
 

harlesden

New member
Budżet można tym sposobem zwiększać w nieskończoność. Najpierw zamierzałem wydać do 2000zł, po czytaniu wielu tematów, zdecydowałem zwiększyć jak w tym temacie - do 2500-3000zł. Teraz pomyślałem, że ampli + blue + 5.0 ma mnie wynieść do 3000zł, a wydatek na kable i podstawki pod głośniki wydam oddzielnie, więc tym sposobem wyniesie całość 3500zł i tego już nie przekroczę.
Nie chcę dokładać do avr161 200zł w porównaniu do avr151(chyba, że ten drugi jest za słaby).

Tak jak pisałem, nie będę odsłuchiwał, bo nie mam gdzie.
W tym wątku pisałem, że filmy 80%, reszta muzyka 20%, no może 70/30.

Któryś z tych dwóch:

1. (jaki amplituner?) + Indiana Line Nota 550
2. Harman Kardon AVR 151(chyba, że za słaby) + Klipsch F10/C10/B20

Wizualnie znacznie bardziej podobają mi się Indiana.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zakładając, że Indian byłaby do dostania za ok. 2200 (może się uda :) ), to na ampli pozostaje jakieś 1300 zł....szukaj w tym budżecie.
Wg. mnie HK161 będzie lepszy do zestawu, mocniejszy...
napisz do blacka, co za ile może zaproponować, będzie łatwiej wybierać znając ceny, wtedy określisz na co kasy starczy, a co odpuścić ;)
 

Rafal7

Banned
Czasami lepiej zagryzć zęby i dołożyć, niż potem żałować że coś nie spełnia oczekiwan i mamy poczucie że zmarnowaliśmy pieniądze
Mocniejszy ampli lepiej wysteruje kolumny.
Może kup używany ampli, ja zawsze rozglądam się za używanymi ampli, np mój kupiłem za 1800 zł a trzy lata temu kosztował prawie 6k, dlatego czasem lepiej jest kupić sprzętu dwu trzy letni który będzie kilka półek wyżej niż nowy na czasie do tysiąca zł.
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Napisałem do Niego, czekam na odpowiedź.
2200zł + 1300zł to już 3500zł a jeszcze kable i podstawki pod tylne to wyjdzie 4000zł, za dużo jak dla mnie i z tego nie skorzystam niestety, a klipsch nie do końca mi odpowiadają wyglądem, coś za coś.
HK avr161 wiadomo, ze lepszy od 151 bo mocniejszy, pytanie tylko czy 151 nie wystarczy? Nie da rady pociągnąć tego zestawu? Niestety nie jestem technicznie audiofilem i nie znam się na sprzęcie, a jak mwięłm, odsłuchać nie mam gdzie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na Pionka 529...,
Na kable na początek 100-150 zł, na całość wystarczy, a po pewnym czasie możesz pomysleć o ulepszaniu, jeśli tylko taka potrzebę odczujesz ;)
 

Rafal7

Banned
Hm ulepszenie, tylko czego
Nawet jak będzie chciał sobie poprawić stereo za pomocą wzmacniacz to już będzie miał problem ponieważ na dzień dobry brak wyjścia Pre Out na fronty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lepsze RCA, lepsze głośnikowe.... nie mówię o jakichś super, hiper pseudo audiofilskich, a o czymś trochę lepszych z budżetowej półki ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chodzi mi bardziej o to, że jeśli kosztem kabli miałbym kupić gorszy ampli, to na początku polaczyłbym przewodami z marketu po 1-2 zł za metr i dołożył do wyższego modelu, a za jakiś czas bym je zmienił na takie po kilka, kilkanaście zł, przynajmniej na fronty ;)
 

harlesden

New member
Dzięki Panowie za zaangażowanie w temat.
Czekam na odpowiedź od blackninja.
Trzeba jakoś to wszystko wypośrodkować, bo w końcu zwiększymy mój budżet do ponad 4000zł i to też będzie za mało itd. w nieskończoność :)
Indiana lub Klipsch i jakiś amplituner, liczę na to, że blackninja pomoże mi w podjęciu decyzji wyceniając proponowane zestawy, chyba, że zaoferuje zupełnie inne kolumny tak dla "rozjaśnienia" sprawy i ułatwienia podjęcia decyzji hehe :-D
 

harlesden

New member
Chciałbym zorganizować w domu sprzęt do karaoke, żona ładnie śpiewa i myślę, że miała by z tego niesamowitą uciechę, co potrzeba konkretnie pomożecie? Jaki mikrofon i oprogramowanie czy może same płyty z muzyką? :)
 

harlesden

New member
Jakiś podstawowy mikrofon nie wystarczy? To ma być do zabawy te karaoke

Panowie warto dopłacać kilkaset złotych fo Indiana Line Nota 550 w porównaniu do Klipsch F10 c10 b20?
Blackninja napisał, że w kinie lepiej sprawdzą się Klipsch
 
Do góry