kino do 2,5 - 3k zł prośba o pomoc

harlesden

New member
Witam

Jak w temacie, poszukuję zestawu w kwocie 2500zł-3000zł.

Opiszę nie co pomieszczenie...
Całe pomieszczenie ma wymiary 5x5m jednak jest ono podzielone "ścianą z łukiem" na dwa mniejsze pomieszczenia ("łuk"-taka wolna przestrzeń szerokości ok 3 metrów powstała w wyniku zburzenia ściany dzielącej 2 mniejsze pokoje, tj 2x5m i 3x5m). TV jest w tym pomieszczeniu nie co większym, które ma wymiary 3x5m i tv stoi na krótszej ścianie(są tu również drzwi), a wyrko na przeciw TV, również przy drugiej ścianie 3 metrowej - odległość od tv 4m.

Zestaw kinowy będzie głównie użytkowany do
80% oglądania programów, seriali i filmów w TV
20% muzyka

Wybrałem taki zestaw
Taga harmony tav-606 SE + (Harman Kardon AVR151 lub Denon AVR-X1000)
+ jakiś tani odtwarzacz BlueRay

Czy to jest dobry zestaw? Co można lepszego w tym przedziale cenowym wybrać?
Proszę o pomoc, bo ja aktualnie słucham TV (Lg 47lm615s) z wbudowanych w nim głośników ;-)
Przy komputerze mam jakiś zestaw creative 5.1 za jakieś 200-300zł kupiony 10 lat temu w roku 2005.

Czytałem też o Klipsch F10/C10/B20 ale tu już droższa sprawa...zbyt droga.

A może tak zamiast powyższego kupić Dali Zensor 7 - ale jak wiadomo będą tu tylko 2 kolumny i nie wiem czy lepsze są tylko te dwie kolumny zamiast 5 taga harmony...
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Harman Kardon AVR-151 + Klipsch f10/c10/b20
zagra nie co lepiej od
Harman Kardon AVR151 + Taga harmony tav-606 SE
czy ta różnica będzie słyszalna dosyć bardziej na korzyść klipisch? Może jeszcze ktoś odpowie, chętnie bym poczytał Wasze rady.
 

harlesden

New member
Czy Klipsch f10/c10/b20 zagrają lepiej od Taga harmony tav-606 SE?
Podobno ta wersja SE sporo lepiej gra od Taga harmony tav-606...nie wiem na jakim poziomie są porównywane klipsch w stosunku do taga.
W tym przedziale cenowym warto rozważyć jeszcze jakieś inne kolumny?

Szkoda, że Klipsch f10/c10/b20 mają tyle plastiku "w swoim wyglądzie".
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Czyli rozumiem, że będzie różnica w odbiorze pomiędzy taga i klipsch na korzyść klipsch.

Harman Kardon AVR151 zgra się odpowiednio z Klipsch F10/C10/B20? Czy może jakiś inny dobrać?

Aktualnie mam Lg 47lm615s, który ma 3d, chciałbym w przyszłości korzystać z 4k, więc zestaw chciałbym pod 4k.

Jestem zielony jeżeli chodzi o kino domowe, stąd te pytania. ;)
Każda odpowiedź jest pomocna, przeczytałem już wiele stron i wiem coraz więcej, ale poniekąd im więcej wiem, tym mam większy mętlik w głowie odnośnie doboru zestawu. Nadmieniam, że żadnego nie jestem w stanie odsłuchać, bo u mnie w Płocku nie ma pokoi/pokojów (obie formy poprawne) :smile: do odsłuchań audio.

Szkoda, że taga wygląda lepiej niż klipsch, a poza tym klipsch ma 2 głośniki we frontowej kolumnie, a taga ma 4, Tak czy inaczej głośność jest na podobnym poziomie? Jakość rozumiem że klipsch mają lepszą. Pisałem wcześniej, że nie znam się na tym, także proszę o wyrozumiałość.

Zestaw ma być na lata, nie jestem jakimś melomanem-audiofilem, więc wystarczyć musi i będzie grał dopóty się coś nie spitoli.

Może zupełnie coś innego w tym przedziale cenowym? Nie trzymam się sztywno swojej wizji, tymbardziej, że niestety odsłuchania live nie będzie, zamawiam jak coś w ciemno.
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Może dobre będą Wharfedale 5.1 DX-1 SE?
Dziś na ibood za 1489.95 + 39.95

zestaw-kina-domowego-wharfedale-51.jpg
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Kolego pokoi odsluchowych w Płocku nie ma ale jest taki sklep (salon) Rewex chyba na Tumskiej lub Kolegialnej, dokładnie nie pamiętam.
Tam jest dość drogo, z tym że nikt nie każe tam kupować , możesz sobie podsłuch a kupić gdzie indziej.
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Zgadza się, jest Rewex, ale nie ma w nim Klipsch, jest jedynie Taga...Może coś innego mi zaproponują.
Podjadę jutro i się rozeznam.
 

Rafal7

Banned
Może sprowadza jakbyś chciał ale wtedy musiałbyś pewnie je kupić
Warto do tego sklepu wpaść? Jak tam z cenami tak naprawdę?
 

harlesden

New member
Byłem, odsłuchałem Taga harmony tav-606 (nie mieli na stanie wersji SE) oraz Monitor Audio MR4. Myślałem, że nie odczuję słyszalnej różnicy, a jednak...różnica w odsłuchu jest oczywiście na korzyść MA MR4, nie było natomiast Klipsch żadnego modelu.
Mają w sklepie te tagi jako najlepsze rozwiązanie z tych tańszych, czyli do 1500zł, a następnie jest przeskok cenowy do najtańszego zestawu MR4, także nie ma dla mnie tam nic w moim budżecie oprócz Taga.
Chyba trzeba będzie wziąć w ciemno bez odsłuchu. Tagi nie grają źle, tym bardziej, że nie jestem audiofilem, lecz w porównaniu do MR4 miałbym lekki niedosyt.
Czy ktoś na żywo porównywał Klipsch F10/C10/B20 do Taga harmony tav-606 SE?
Można coś polecić w 5.0 co powinno być lepsze od Taga do kwoty 2k?
 
Do góry