Kino 7.1 do zabudowy

SNiP3R

Member
No właśnie nie słuchałem ich, dlatego tu piszę ;). Jeżeli chodzi o te Dali, to w sumie podobna konstrukcja, jednak nie wiem jak zagrają, a designem bardziej podchodzą do mnie Monitor Audio.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy tego typu "płaskich" konstrukcjach warto samemu się przekonać, ja słyszałem Ikony on wall i jako głośniki surround są ok,
Posłuchaj i porównaj, możesz zobaczyć też serię on wall Cantona, Heco lub nową Dali - Opticon, w sumie jest tego dosyć sporo, większość producentów ma podobny typ kolumn w swojej ofercie.
Problemem, jest, że nie są one zbyt popularne, przynajmniej na naszym forum- kilka osób ma właśnie Ikony, MA Goldy i chyba tyle...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknąłem na stronę MA i faktycznie ładnie się prezentują, ale czy grają tak jak są opisane i wyglądają :? ... cena za set 7.0 jest dosyć wysoka...chyba nie odważyłbym się tyle wydać bez porównania z kilkoma konkurencyjnymi produktami ;)
Mimo wszystko proponuję wygospodarować chwilę i porównać/ posłuchać...
Kilka razy się już przekonałem, że warto ....jechałem z nastawieniem kupna produktu A, a wracałem z produktem marki, której nawet nie brałem pod uwagę ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słuchałem na prezentacji produktowej, graja lepiej od wszystkich systemu małych fabrycznych 5.1 i to nawet głośno. Zależy jeszcze jak kto słucha muzyki. Jak lubi głośniej jak z LS80 czy RF82 to to nie to :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałem na prezentacji produktowej, graja lepiej od wszystkich systemu małych fabrycznych 5.1 i to nawet głośno. Zależy jeszcze jak kto słucha muzyki. Jak lubi głośniej jak z LS80 czy RF82 to to nie to :)
A jak te głośniki są pozycjonowane w hierarchii MA , bliżej im do Bronze? Silver?
Pytam, bo te on wall to ciekawa opcja na surroundy
 

SNiP3R

Member
blackninja
Rozumiem, że zbyt głośno muzyki na nich nie posłucham, bo przy większej głośności zaczną "pierdzieć"?
Jak jakościowo brzmią? Jak byś mógł porównać je do standardowych kolumn to do jakich miałbyś je porównać?
 

SNiP3R

Member
... bo w sumie najwięcej będzie grane jako kino domowe, muzyki mniej aczkolwiek jednak :) (więcej słucham na słuchawkach)
 

SNiP3R

Member
Ok. Dziękuję Ci bardzo blackninja za odpowiedzi. Dogadałem z koleszką, który ma sklep rtv i sprowadzi mi różne modele on-wall i in-wall, w tym między innymi SoindFrame i posłucham u Niego w salonie a potem się zdecyduję :)
 

SNiP3R

Member
blackninja
Jeszcze jedno, odsłuchiwałeś może kiedyś modele Klipscha - KS/KL-7800 in-wall? Również mało o nich można recenzji i opinii znaleźć, a te które są to tylko same pozytywy... no i podejrzewam, że w tym przypadku dźwięk byłby znacznie pełniejszy, bo same głośniki basowe są dużo większe... Hmmm... mam taki mętlik w głowie że szok, nie wiem do końca jak zrobić by było jak najlepiej, jak wydać przeznaczony budżet by zmaksymalizować końcowy efekt? XD
 

SNiP3R

Member
Pany... a słyszeli kiedyś kolumny firmy GoldenEar?
Na zagranicznych forach zbierają same pozytywy, jednak czy ktoś z Was je słyszał? Ciekawe te modele:

SuperSat Series | GoldenEar Technology | A Passion for Sonic Perfection

Taki SuperSat 60 jako fronty i central i reszta 50-series i mogłoby to zagrać całkiem fajnie... pytanie tylko jak brzmią głośniki tej firmy? Przyznam, że nigdy w życiu ich nie słyszałem, więc nie wiem jak się sprawują w kd czy muzyce...
 

SNiP3R

Member
No już zdecydowałem, jednak...
Jeżeli chodzi o fronty i centralny, to zainwestuje w Definitive Technology Mtyhos 10, cena troszkę zwala z nóg, jednak z recenzji wynika, że warto! Mam tylko pytanie, jakie dobrać satelity do tego, nie chcę nic mega dużego, jednak chcę by zagrało to dobrze! Przeszukałem ofertę z DT i tam nie znalazłem nic ciekawego, może polecicie mi coś z innej firmy?
 
Do góry