Kino 7.1 do zabudowy

SNiP3R

Member
Witam.
Z racji tego, iż buduję swoje nowe gniazdo, będę chciał do salonu zamontować sobie kino 7.1 do zabudowy w ściany! Właściwie, to tylko samo 7, bo suba będę miał wolnostojącego (Rel T9). Z tego zostanie mi jeszcze HK Avr 370 i HK 3390 do zasilania frontów. Pomieszczenie w jakim to będzie grać, to ok.40m2. Nie znam się kompletnie na firmach produkujących tego typu sprzęt, jednak chciałbym tak zrobić, bo kiedyś w Australii koleś miał tak zrobione w podobnym pomieszczeniu, to dość że grało to całkiem nieźle to jeszcze super wyglądało.
Cena? No nie wiem, jestem skłonny zapłacić nawet 10-20tys., jednak nie chciałbym przepłacać niepotrzebnie ;)
 

SNiP3R

Member
Wiem, jednak czytałem, że subwoofer schowany już tak nie zagra, jak wolnostojący.. no bo sub musi mieć dużą obudowę by dobrze zagrać, już mój Rel T9 jest jednym z najmniejszych, a nie wyobrażam sobie chować go do ściany lub w podłogę :p... co do tych 7.0 (bez suba) do zabudowy jakieś pomysły?
Np. coś takiego?

Klipsch KL-6504-THX (KL6504) głośnik ścienny cena 2szt. jako fronty
Klipsch KL-7800-THX (KL7800) głośnik ścienny cena 4 szt. jako tylne i surround
Klipsch KL-6502-THX głośnik ścienny cena 1szt. jako centralny

Czy taki zestaw by mnie zadowolił? Czy zgrywałby się z Harmanem i czy do mojego pomieszczenia wystarczy?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wg mnie wbudowane te nie zagrają tak jak tradycyjne kolumny, ale Klipsch nawet w takiej konfiguracji powinien się sprawdzić w kinie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wiem, jednak czytałem, że subwoofer schowany już tak nie zagra, jak wolnostojący.. no bo sub musi mieć dużą obudowę by dobrze zagrać, już mój Rel T9 jest jednym z najmniejszych, a nie wyobrażam sobie chować go do ściany lub w podłogę [emoji14]... co do tych 7.0 (bez suba) do zabudowy jakieś pomysły?
Np. coś takiego?

Klipsch KL-6504-THX (KL6504) głośnik ścienny cena 2szt. jako fronty
Klipsch KL-7800-THX (KL7800) głośnik ścienny cena 4 szt. jako tylne i surround
Klipsch KL-6502-THX głośnik ścienny cena 1szt. jako centralny

Czy taki zestaw by mnie zadowolił? Czy zgrywałby się z Harmanem i czy do mojego pomieszczenia wystarczy?
Podejrzewalem ze mozesz nie wyobrazac sobie chowania go w sufit albo w kanape, dlatego nie wspominalem o takich opcjach. ;)
Nie wiem co i gdzie czytakes, ale moze warto troche poszerzyc zakres lektury. Akurat sub jest najmniej wrazliwy ze wszystkich glosnikow na "chowanie". Zaznaczyles, ze chodzi Ci o kino domowe, a do tego celu mozesz zbudowac (niekoniecznie sam) subwofer/ry ktory/re nie tylko bedzie ukryty ale i bedzie mial lepsze parametry od wspomnianego Rela.
 

SNiP3R

Member
Podejrzewalem ze mozesz nie wyobrazac sobie chowania go w sufit albo w kanape, dlatego nie wspominalem o takich opcjach. ;)
Nie wiem co i gdzie czytakes, ale moze warto troche poszerzyc zakres lektury. Akurat sub jest najmniej wrazliwy ze wszystkich glosnikow na "chowanie". Zaznaczyles, ze chodzi Ci o kino domowe, a do tego celu mozesz zbudowac (niekoniecznie sam) subwofer/ry ktory/re nie tylko bedzie ukryty ale i bedzie mial lepsze parametry od wspomnianego Rela.

Napisz mi, co dokładnie Masz na myśli?
Jeszcze jedno, czy moja propozycja kolumn od Klipsch jest w porządku?
Na necie nie umiem w ogóle, naleźć opinie o tego typu sprzęcie, nawet na zagranicznych serwisach :/
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie mam pojecia jak graja glosniki ktore proponujesz i nie wyobrazam sobie osobiscie kupowac samemu glosniki rekomendowane w internecie przez nieznajomych. nie znajacych moich preferencji i sytuacji lokalowej. Skoro Tobie to nie przeszkadza, to napewno jakis handlowiec, zaproponuje Ci dobry deal. Wiekszosc producentow glosnikow, ma w swojej ofercie tego typu glosniki w roznych kategoriach cenowych. Na polskich forach nie spodziewalbym sie znalezc zbyt duzo informacji na ten temat, bo Polacy nie cenia tego typu rozwiazan, co nie dziwi skoro stosunek jakosci do ceny, tego typu rozwiazan, jest raczej malo atrakcyjny.
Nie rozumiem Twojego pytania odnosnie subwoofera. Czego nie zrozumiales? To chyba oczywiste, ze mozna zrobic subwoofer o wiekszej mocy, badziej responsywny w nizszych czestotliwosciach, przede wszystkim schodzacy nizej od wybranego przez Ciebie.
Zaproponowalem Ci rozwazenie takiej opcji, tylko ze wzgledu na to, ze chcesz ukryc glosniki, wiec widze sens ukrycia wszystkich, zwlaszcza ze jednoczesnie mozna miec lepszy subwoofer do KD. T9 wydaje sie byc efektywnym przy swoich parametrach i muzykalnym subem i jest zapewne marzeniem wielu kinomaniakow. Przy budzecie 20k mozna miec jednak cos co wykracza poza takie marzenia.
Praktycznych informacji mozesz szukac na anglojezycznych forach z (av w nazwie) ale o wartobyloby poszperac i popytac na polskim audiostereo.
A jaka masz kubature pomieszczenia kinowego?
 
Ostatnia edycja:

SNiP3R

Member
Cały czas jestem jeszcze w trakcie szukania, na razie podpadły mi do gustu te Klipshe co wcześniej podałem w linkach, w zakątkach internetu znalazłem jako, tako opinie jak grają, co ciekawe gostek miał to podłączone z takim samym avr-em hk 370 jak mój i pisał że gra to ładnie. Co do tych "Reveli" co piszesz, możesz rozwinąć temat, bo pierwszy raz słyszę o takiej firmie XD
 

SNiP3R

Member
Panowie, odświeżam temat, bo na dniach zacznę robić salon, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł, by zamiast głośników in-wall zainstalować on-wall, czyli naścienne, i tu po przeanalizowaniu różnych opinii i recenzji zainteresowałem się modelami SoundFrame od Monitor Audio... i tu do Was pytanie: mieliście może okazje słuchać tych kolumn? Jakieś wrażenia/spostrzeżenia? Osobiście bardzo mi się podobają, do tego dźwiękowo, według wielu opinii jest bardzo dobrze, jak i do kina tak i do muzyki, ale wiadomo że opinie to rzecz subiektywna, bo przecież każdy ma inny gust. Bardzo ważne jest też pytanie, jak Monitor Audio będzie zgrywać się z amplitunerem HK, chodź gdzieś doczytałem że i tu jest bardzo dobrze...
 

Henry

Active member
Bez reklam
A, to nawet nie wiedziałem, że są też on-wall, kiedyś oglądałem wersję instalacyjną "in"
A z Harmanem MA dobrze zagra, słuchałeś już ich?
Nie wiem jak cenowo wypadają, te które planujesz zakupić ale możesz też zerknąć na wychodzącą serię Dali Ikon - on wall...
 
Do góry