Killzone 2

Banzai

New member
Dieniekes, dziękuję za powierzenie mi tak zaszczytnego tytułu w drużynie. Będę się starał sumiennie i z wielką odpowiedzialnością, wypełniać zadania :eek:k:
:D
Pierwszych kandydatów na członków klanu podeślę na PSN.

Wczoraj nawet nie tknąłem multi, bo kończyłem singla. I tu podziękowania dla naszego Dowódcy, który oświecił mnie, że można zmieniać pozom trudności w trakcje gry a nawet epizodu w każdym levelu. Nie dawałem rady przejść ostatniej walki na Veteran i poszło na "Żołnierz".

Potem zacząłem poszukiwania symboli i inteli, no i przy okazji dorobienia kilku pucharków.

U mnie ze statsami, tak jak Sierżant pisze, gram i cieszę się grą. A czy stosunek, zabici - zabity, jest 1:2 czy 2:1, to mam w ... ;)
 

Alucard1984

New member
W sumie to można mieć to w 4 literach, ale czy przypadkiem rank gracza nie odciska swego piętna na ranku naszego przecudnego klanu ? Rzecz w tym, że te wszystkie składowe jak headshoty , kdr, czy liczba samobójstw i teamkillsów wpływa na naszą pozycję a co za tym idzie na ogólny ranking klanu. To tylko takie spostrzeżenie apropo waszego olewczego podejścia do statystki gracza...

Reasumując ... Czy przypadkiem generał z kdr np. 0.7 i resztą statystyk nie za fajną obniża ogólny ranking klanu, bo jeżeli tak to nawet wygrane mecze z innymi klanami stawiają nas troszke w kiepskim świetle :p.

Także odbijając argumenty innych, nie jaram się dodatnim kdr dla podniesienia swojej samooceny bo i tak wiem, że jestem boski :D :p (swoją drogą jakbym był nie miły to mogę odbić piłeczkę w stronę innych gier i osiągnięć graczy, którzy cytuję jak 5 latkowie chwalą się tym wszem i wobec na łamach forum i nie tylko...) lecz w trosce o ogólny wizerunek tej ekipy.

Choć zawsze można pooszukiwać i porobić treningi oryginalne konta versus fake konta aby sztucznie podbić maksymalnie rank do stopnia generała hehe.
 
N

neox

Guest
Ktos tutaj pisal o znikajacych punktach na radarze, jak sie zaklada serwer to jest wybor czy punkty maja byc widoczne caly czas, czy maja sie pojawiac podczas strzalu czy tez w ogole nie maja sie pojawiac.
 

Banzai

New member
Ale ja na prawdę, nie robię tego specjalnie :) Mam takie statystyki, na jakie pozwalają mi moje umiejętności.
Nie uśmiecha mi się być co chwila respawn'owanym i staram się nie ginąć w grze. Napisałem jedynie o statystykach, które nie są dla mnie wyrocznią, że muszę koniecznie w następnej rundzie ukatrupić powiedzmy 6ciu przeciwników, w tym nie ginąc ani razu.
Także z postępem gry i nauki, myślę, że wspólnymi siłami zdemolujemy nie jeden klan.
 

Dymis

New member
W Killzone 2 jestem już w 10 misji, a dokładniej walczę z wrogiem na tym balkoniku. Gierka jest boska, naprawdę przyciąga do konsoli.
Tak jak pisał Alucard... Jedyna gierka która potrafiła odciągnąć mnie od CS:S.

EDIT: Nigdy tego nie przejdę...
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
O ile KDR jest, w dużej mierze, zależy od danego gracza, to team kills już nie.

Z jednej strony przy włączonym friendly fire nie powinniśmy pruć seriami jak Rambo, a z drugiej, nic nie poradzimy na idiotów, którzy nie bacząc na prowadzony przez nas ostrzał, włażą nam prosto pod lufę :confused:

Efekt bywa straszny - nie tylko dostajemy ujemne punkty za ubicie swojaka, ale często padamy ofiarą adwersarza, do którego strzelaliśmy, a osłoniętego przez "kolegę" z drużyny. Dziś miałem tak 3 razy w jednym meczu. Jak mawia Natko: WTF??!! :hmm:

Konkluzja - jeśli pokój jest pełen noobów i ff jest włączony - uciekaj gdzie pieprz rośnie :mrgreen:

No i te samobójstwa - walę do skrzynki z amunicją i turret' a i bam - "RadoUSA commited suicide". Wcale, że nie, mówię Wam - to podstęp wroga :D

A propos - goście podszywający się pod naszych druhów to ostra jazda :twisted:
 

Dymis

New member
I tak oto obejrzałem ostatni jakże przepiękny filmik z K2. Czas zabrać się za multi :D Ja Wam pokażę skilla:p
 

swiatek94

New member
Mam taką sprawę mam Tv Sony Z-4500 i jak włączam Killzona 2 to obraz zmienia mi się z 1080p na 720p i od razu patrząc na grę wydaje mi się ona smętna ;/ . czy może tak musi być ? bo na X360 gry wszystkie odpalają się w 1080p . Jkbc podłączam kablem HDMI . Pomóżcie może coś muszę ustawić w mojej PS3 i samej grze . Ps3 mam od dzisiaj więc jestem trochę zagubiony ;/
 

beamer

Banned
Gram na Veteran (z marszu) i poziom trudność jest fajnie wyważony. Ciągle zaliczam zgony pomimo coraz lepszej wprawy. Miotacz fajna sprawa na krótki dystans, a Helgaści ze strzelbami są baaardzo niebezpieczni bo łażą parami i trzymają się zabudowań gdzie są szczególnie skuteczni. AI w tej grze jest super. Wróg łazi w grupach, zachodzi od flanki, jedni drugich osłaniają. Przeciwnicy z mauserami i RPG trzymają się na dystans, a inni z obrzynami próbują do nas podbiec i poczęstować śrutem z bliska. Najfajniejsze jest to że komputerowi przeciwnicy również jak my korzystają intensywnie z zasłon. Super zabawa.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Kurka siwa. Stronka killzone.com jest świetnym rozszerzeniem gry i jestem wdzięczny GG, że tak wspierają swój produkt, ale, do diabła, dlaczego ta witryna notorycznie się wywala, niż jest dostępna? :hmm: Inne, częściej odwiedzane strony działają bez problemów.

Co chwila nie można nań w ogóle wejść, a jak już się uda, to okazało się to bezcelowe, bo GG wyzerowało statsy. Dziś nie można dla odmiany odszukać żadnego gracza, czy Klanu. WTF?

I niech nikt nie waży się powiedzieć, że popyt przerósł oczekiwania GG :twisted:

W trybie on line brakuje mi punktowania asyst :( Bardzo często ktoś "podkrada" mi fraga jednym (ostatnim potrzebnym) pociskiem i prócz pustych magazynków, nie zostaje po takiej akcji nic :rolleyes:

Najbardziej odczuwalne jest to przy taktycznych szturmach na budynki, kiedy to np. ładuję granat do pomieszczenia, ranię nim kilku przeciwników, ale wpadam tam jako drugi lub trzeci - Koledzy z drużyny mają łatwe zadanie, pozostaje jedynie posprzątać ;) I dobrze, tyle że... ja chcę moje punkty! :mrgreen:
 

Dawidowski1000

New member
Single Vs Online

Jak już wspominałem wcześniej, ukończyłem kampanię dla 1-go gracza i zabrałem się za rozgrywkę online. E-lexus, Sierzant, Dienekes, gralismy już chwilę;) Niestety a może dla niektórych stety, otóż kampania jest w moim odczuciu trochę lepsza, bardziej emocjonująca, gdyby tylko była opcja coopertive dla 2-óch graczy, wtedy miód wylewał by się uszami i otworami z konsoli. Mam nadzieję, że w najblizszym czasie Guerrilla Games sięgnie po rozszerzenie w postaci CO-OP które byłoby np. do pobrania z PSN
w postaci DLC. Takie są moje spostrzerzenia i odczucia wobec rozgrywki Single vs Multi.

Pozdro
 

dienekes' shade

New member
W mojej opinii brak CO-OPa to jedyny, poważny minus KZ2. Praktycznie zawsze biegamy z kompanem, więc aż się prosi o implementację takiej opcji. Jest to jednak poważniejsza rzecz i wątpię (a mam nadzieję, że się mylę :mrgreen:) aby GG wypuściło taką łatkę.

To, czy multi jest emocjonujący w dużej mierze zależy od meczu i zespołu z jakim się gra. Serce bije najmocniej, kiedy jesteś oznaczony jako cel do ubicia i zostało tylko parę sekund do wygrania meczu, a zza rogu wypada wataha wrogów... Bezcenne :eek:k:
 

Dawidowski1000

New member
swiatek94 napisał:
Mam taką sprawę mam Tv Sony Z-4500 i jak włączam Killzona 2 to obraz zmienia mi się z 1080p na 720p i od razu patrząc na grę wydaje mi się ona smętna ;/ . czy może tak musi być ? bo na X360 gry wszystkie odpalają się w 1080p . Jkbc podłączam kablem HDMI . Pomóżcie może coś muszę ustawić w mojej PS3 i samej grze . Ps3 mam od dzisiaj więc jestem trochę zagubiony ;/

Telewizor niema tu nic do rzeczy. Sprawa wygląda tak:
X360 posiada procesor który jest odpowiedzialny za upscalowanie (podbijanie) wszytkiego począwszy od sygnalu podawanego np. na DVD z 576P do 1080p co widac gołym okiem, rewolucji nie ma ale jest lepiej.
W 99 % wszystkie gry na X360 są przygotowywane pod tryb 720p.
Dzieki wyżej wspomnianemu procesorwi X360 automatycznie podbija do 1080p ,, ale nie jest to prawdziwe 1080p, bo taką rozdzielczość oferuje tylko PS3. GT5P, Virtua Tennis 3, Ridge Racer7, tam widać od razu że grafika jet ostra jak żyleta. Masz rację 720p wygąda ciut zamazane w porównaniu do pełnego HD. PS3 niestety nie posiada takiego procesora.
Dlatego patrząc na niektóre gry mamy wrażenie że na X360 wyglądają one lepiej. To tak w skrócie;)

Pozdr.
 

mietek099

New member
Zauważyłem wczoraj dziwną sprawę podczas szarpania w kampanię. Dorwałem shotgun'a i zauważyłem, że przyciskiem, którym włączamy latarkę jednocześnie "uruchamiamy" auto namierzanie na wroga. W moim przypadku jest to L1. Sprawdźcie to w multi bo nie miałem jeszcze okazji tego zrobić. Po prostu przytrzymajcie L1 (latarka) i namierzcie jakiegoś wroga. Sprawa jest o tyle dziwna, że dzieje się tak tylko w przypadku shotgun'a. WTF ?:hmm: Osobiście zawsze wyłączam wszelakie auto-aim'y a tu "bach, masz auto-aim'a i już" ;]
 
Ostatnia edycja:

lst

New member
funkcjonalność strony została częściowo zablokowana - statystyki. piszą o tym na oficjalnym forum, wystarczy tam zajrzeć raz na jakiś czas, oczywiście jak uda się zalogować ;).

Piszą tam, że zablokowali staty żeby odciążyć serwery. Porażka w sumie, no ale daję im jeszcze trochę czasu. Zasłużyli sobie ;)
 

dienekes' shade

New member
Shootgun w multi ma straszne opóźnienie - zawsze. Strzelam, gość dostaje prosto w facjatę, a mimo tego nie pada od razu i potrafi się zrewanżować :rolleyes: Przy innych giwerach to nie występuje... Wkurzający myk.
 

mietek099

New member
IMO trochę bez sensu zrobili shotgun'em i auto-aim'em, no ale na szczęście nie przepadam za tą bronią w większości FPS'ów więc i tak jej nie używam.
 
Do góry